Debata w TVP Opole: Na ratunek uchodźcom czy Europie?

Niezależna Gazeta Obywatelska4

imageW TVP Opole kolejny raz odbyła sie niecodzienna dyskusja, gdyż na pontonie w studio telewizyjnym rozmawiali politycy, podróżnik, psycholog, publicysta i muzułmanin. Tematem była jak pomóc uchodźcom którzy walnie zmierzają do Europy. Czy mamy na ratunek ruszyć z pomocą uchodźcom czy Europie? Takie pytanie na wstępie zadała prowadząca Katarzyna Oborska-Marciniak. Odpowiadali Tomasz Kostuś, dr Said Edaich, dr Tomasz Grzyb, Jarosław Cieśliński, Tomasz Kwiatek i Grzegorz Peczkis. Zapis debaty na stronach TVP Opole i profilu YouTube. Chętnie poznamy Waszą opinię w tym temacie.

http://opole.tvp.pl/22848764/czesc-1-powody-emigracji-do-europy

T

 1. Eleonora
  | ID: 90f532b8 | #1

  Jałowa dyskusja
  Przede wszystkim autorka programu zakłamuje rzeczywistość. Wmawia telewidzom, iż większość uchodźców są to” rodziny z dziećmi”
  Czy ktoś przeliczył, ile jest rodzin z dziećmi, a ilu młodych, samotnych mężczyzn?
  Cóż to za kultura, cóz to za uchodźcy, którzy w środku wojny pozostawiają kobiety z dziećmi, a samemu spiepszają po socjali do Europy?
  Jedzie pani na ludzkich emocjach i tyle!
  Solidarność szanowni państwo oparta jest na wzajemności i szacunku.
  Ja tych dwóch podstawowych faktów w tzw uchodźcach nie widzę.
  Widzę natomiast roszczeniowych i hałaśliwych wariatów, którzy wrzeszczą i wygrażają pięściami ( ostatnie doniesienia z Macedonii)
  Przykład z Polski:
  OCZEKIWALI CZEGOŚ INNEGO”
  Jeszcze syryjscy uchodźcy nie zdążyli dobrze rozpakować walizek w Polsce, a już skarżą się na warunki. Jeden z nich, Antoine Char wysłał list m.in. do mediów i kurii. Winny? Fundacja Estera, która sprowadziła chrześcijan z Syrii.

  Mieliśmy otrzymać pomoc finansową, nie otrzymujemy. Fundacja Estera miała wszystko zapewnić i we wszystkim pomóc, ale nas oszukała – skarży się Char, który należy do grona 150 uchodźców chrześcijańskich i ich rodzin sprowadzonych do Polski. – Nie mamy co jeść. Przyjechałem z odrobiną oszczędności, ale już wszystko wydałem. Nie dam rady przetrwać do końca miesiąca – usłyszał reporter Informacyjnej Agencji Radiowej.

  Co budzi powody do narzekań? Rodzina Syryjczyka została ulokowana przez fundację w Pruszkowie. Ma do dyspozycji 30 mkw. Tymczasem uchodźców jest w sumie sześcioro, muszą spać na podłodze. Co jeszcze budzi oburzenie Chara? Od przybycia dostał na utrzymanie rodziny „jedynie” tysiąc złotych! Mężczyzna żali się, że fundacja Estera nie odpowiada na jego telefony i w ogóle się nim nie interesuje. – Wolimy umrzeć w Syrii niż tutaj z głodu – deklaruje uchodźca.

  http://wirtualnapolonia.com/2015/10/12/uchodzcy-juz-skarza-sie-na-polske/

  Pan Peczkis jak zwykle zapatrzony jest w Ukraińców. Nic na to nie poradzimy. Wypada tylko przypomnieć panu o katolickim porządku miłości:)
  Wpierw polepszmy los naszych współobywateli, potem reszcie świata.

  Pan Kostuś, jak na rasowego peowiaka
  – gada jak potłuczony!
  Proszę mi wskazać audyt, który wskazuje, że UE więcej w nas pompuje niż otrzymuje?
  Żałuję, że nie zauważa pan współczesnego neokolonializmu.
  A wystarczy przejść się do sklepu i porównać ilość produktów rodzimej produkcji do obcych produktów….
  Ględzenie o merytorycznych przesłankach w sprawie uchodźców zakrawa na żart.
  Jak pan Kostuś zechce odróżnić ” pokojowych wyznawców Allacha” od islamistów?
  Jak widać Francuzom nie wyszło!

  Nie chce mi się dalej opisywać tej jałowej dyskusji.
  Pozdrawiam.

 2. Eleonora
  | ID: 90f532b8 | #2
 3. Irena
  | ID: ed1c3718 | #3

  Estera,fundacja Miriam, która JKM na listy poselskie wystawił. Trudna sprawa,bo za biedni jestesmy aby sfinansować potrzeby obcych nam nacji.

 4. Ksiądz
  | ID: 9b5cc5d1 | #4

  Dyskusja była ciekawa, stonowana i dość kulturalna. Wydaje mi się, że na tę ilość czasu, jaka była przewidziana prowadząca zaprosiła nazbyt dużo rozmówców. Efekt był taki, że ilość dyskutantów bardzo zacnych rzutowała na merytorykę dyskusji. Zasygnalizowano w niej kwestie, które można było dużo rzetelniej potraktować. Pozdrawiam Panią Eleonorę.

Komentarze są zamknięte