Uniwersytecka Akademia Rodziców

Niezależna Gazeta Obywatelska

dzieckoMamo, boli mnie brzuszek, czyli prawie wszystko o przewodzie pokarmowym dziecka – taki jest tytuł wykładu, jaki zostanie wygłoszony na drugim spotkaniu Uniwersyteckiej Akademii Rodziców przy Uniwersytecie Opolskim. Wygłosi go prof. dr hab. nauk medycznych Józef Dzielicki ze Śląska. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w środę 25 listopada w sali nr 15 w Collegium Civitas UO – kampus uniwersytecki (wejście od ul. Katowickiej lub od ul. Czaplaka, ew. od ul. Oleskiej przez dawny budynek główny).

Profesor Józef Dzielicki (na zdjęciu poniżej) jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii klatki piersiowej (torakochirurgii) oraz chirurgii dziecięcej. Dzięki czemu, jak twierdzi, ma całościowy (holistyczny) wgląd w diagnozowanie i leczenie pacjentów. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1978, stopień doktora habilitowanego z zakresu chirurgii w roku 1990. Tematem jego pracy habilitacyjnej były „Odległe następstwa tracheostomii u małych dzieci w świetle badań doświadczalnych i klinicznych”. W 1993 roku został profesorem Śląskiej Akademii Medycznej, a tytuł profesora nauk medycznych odebrał z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej w roku 2000.

Trzecie spotkanie w ramach Akademii – 17 grudnia w SCK UO. Będzie to koncert dzieci dla rodziców. Wystąpią podopieczni Przedszkola nr 25 z Opola, którego patronem jest Uniwersytet Opolski.
http://www.uni.opole.pl/page/803/mamo-boli-mnie-brzuszek

Komentarze są zamknięte