Rzeczpospolita Śpiewająca

Niezależna Gazeta Obywatelska

gadżety_flat.inddDrodzy Państwo,

zbliża się Święto Niepodległości, w tym roku szczególnie radosne ze względu na pomyślny dla Polski wynik wyborów. Ważne jest by święta takie jak to obchodzić wspólnie, by być razem. Nadarza się ku temu wspaniała okazja – Fundacja Młoda Rzeczpospolita przygotowała propozycję.

W 2013 roku młodzi artyści związani z Duszpasterstwem Akademickim „Maciejówka” we Wrocławiu przygotowali program nowych aranżacji piosenek żołnierskich i legionowych. Staraniem Fundacji udało się przeprowadzić warsztaty dla blisko 200 dzieci i wyłonić grupę uzdolnionych uczniów, którą zaproszono do wspólnego nagrania z dorosłymi muzykami. tak powstała płyta „Rzeczpospolita Śpiewająca”. Teraz efekt pracy zostanie zaprezentowany na dwóch koncertach:

ŚWIDNICA, 9 listopada, godz. 19.00, Teatr Miejski, pl. Grunwaldzki 11

WROCŁAW, 15 listopada, godz. 17.00, Sala Polskiego Radia, ul. Karkonoska 10

Projekt ma moje wsparcie i patronat. Chciałbym więc Państwa serdecznie zaprosić do udziału w koncertach.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny, ale na koncert w Sali Polskiego Radia we Wrocławiu obowiązują wejściówki. Wystarczy się po nie zgłosić wysyłając maila na adres [email protected] lub pisząc sms albo telefonując na numer 724133316.

Wydana płyta ma służyć także jako materiał edukacyjny. Na płycie znajdują się dodatkowo utwory w wersji instrumentalnej, które z powodzeniem można wykorzystać w szkole i domu w nauczaniu kolejnego pokolenia małych Polaków naszych piosenek żołnierskich i legionowych. Gdyby ktoś z Państwa znał zaangażowanego nauczyciela albo sam chciałby pracować z materiałem, Fundacja chętnie przekaże egzemplarz (będzie dostępny również na koncertach).

W załączeniu przesyłam plakaty obu koncertów, które warto przesłać dalej do przyjaciół i znajomych.

Więcej szczegółów na www.mlodarp.pl oraz na www.facebook.com/fundacjamrp

Licząc na spotkanie, serdecznie pozdrawiam

Kazimierz Ujazdowski

 

Komentarze są zamknięte