23 tysiące osób wzięło udział w konsultacja społecznych ws przeprawy przez Odrę

Niezależna Gazeta Obywatelska

imageOpolanie 25 października brali udział w pierwszych, zakrojonych na tak dużą skalę, konsultacjach społecznych. Dotyczyły one wariantów budowy nowej przeprawy przez Odrę. Łącznie – tradycyjnie przy urnach i drogą internetową – wypełniono ponad 23 tysiące ankiet.

23102 – to liczba ankiet wypełnionych w 47 punktach konsultacyjnych na terenie całego Opola, 25 października w godzinach od 7.00 do 21.00. Z kolei 343 ankiety wypełniono drogą elektroniczną, poprzez stronę www.opole.pl i zamieszczoną tam aplikację – także 25 października i również w godzinach od 7.00 do 21.00.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy nie pozostają obojętni na problemy komunikacyjne Opola i zdecydowali się wyrazić swoje zdanie w konsultacjach. Liczba oddanych głosów sprawia, że na pewno będzie to bardzo miarodajny i wartościowy wskaźnik. To jednocześnie, przy okazji wyborów parlamentarnych, podwójne święto demokracji w naszym mieście – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. – Z niecierpliwością czekam na szczegółowe wyniki głosowania – dodaje.

Na opublikowanie wyników głosowania, zgodnie z regulaminem, ratusz ma 14 dni od daty jego zakończenia. – Wszystko wskazuje jednak, że pełne wyniki opublikujemy szybciej. Aktualnie wszystkie oddane głosy są weryfikowane pod kątem wieku głosujących oraz ich miejsca zameldowania. Sprawdzamy też czy nie oddano głosów podwójnie, a więc drogą tradycyjną i elektroniczną – wyjaśnia Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola.

T

Komentarze są zamknięte