Małgorzata Todd: Zbrodnie XX wieku

Niezależna Gazeta Obywatelska16

Małgorzata-Todd_15-600x734Szanowni Państwo!
Za największe zbrodnie XX wieku odpowiadają pospołu Niemcy i Rosjanie, czyli nasi odwieczni sąsiedzi-wrogowie. Mordercy nie lubią, żeby im wytykać ich czyny i najchętniej innych za nie obwiniają. Perfidia zbrodniarzy polega na zrzucaniu winy na ofiary.

Żeby to było możliwe, Niemcy najpierw wymyślili sprawców zastępczych. To nie oni mordowali, tylko jacyś hitlerowcy, faszyści, naziści o bliżej nie sprecyzowanej narodowości… Może po prostu Polacy? Tak się jednak składa, że to Niemcy w demokratycznych wyborach wybrali Hitlera i stali za nim murem.

Rosjanom żadne demokratyczne wybory nie były potrzebne by pokochać Stalina wielką, ślepą miłością. A czyż miłość nie wybacza wszystkiego? Sowieccy komuniści przewyższyli swoich niemieckich sojuszników w liczebności zbrodni i doborze ofiar, nie oszczędzając własnych ziomków. Rosjanie nigdy w swej długiej historii nie zaznali demokratycznych rządów i demokracja jawi im się jako coś abstrakcyjnego, z czym nie wiedzieliby co zrobić. Trudno jednak, żeby taki defekt miał w jakikolwiek sposób umniejszać ich winy.

Nie pozwólmy się ogłupiać różnym manipulatorom wmawiającym nam, że uległość wobec wrogów może przynieść korzyści. Szykujmy się do obrony naszych polskich interesów na każdym polu.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 1. Eleonora
  | ID: f5e662c2 | #1

  Pani Małgosi jakoś ciągle umyka sprzed oczu ten słoń w menażerii.
  Dla porządku:

  Jak podają historycy lub/i pisarze np Sołżenicyn ” 200 lat razem”
  NKWD składało się z 84% Żydów i 16 % Rosjan posłusznych ich rozkazom.

  Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli:
  Raichman
  Mierkułow
  Urbanowicz
  Żaden z nich nie był rodowitym Rosjaninem.

  Tak dla wyjaśnienia piszę, nie dla zbagatelizowania.

 2. Eleonora
  | ID: f5e662c2 | #2

  Na podst. „Mord Katyński” – ks. Z.J. Peszkowski, S.Z. Zdrojewski (ks. Peszkowski był jeńcem obozu w Katyniu, o tym chyba pani Małgosia wie?

  „Na III Konferencji Gestapo – NKWD w Zakopanem 20.02.1940 r., w obecności agentów angielskich i amerykańskich, została „przyjęta do akceptującej wiadomości” przez mocarstwa zachodnie koncepcja wyniszczenia Narodu Polskiego poprzez fizyczną eksterminację polskich elit. To wtedy przyjęto program tzw. katyńskich mordów”

 3. Mira
  | ID: af5f9886 | #3

  – Pragnę przypomnieć , iż po rewolucji w miejscu Rosyjskiego Imperium , powstał ZSRR. Narody tam zamiesz-kale /w tym rownież Rosjanie / w przeważającej większości padły ofiara, stosunkowo niewiele pozostało przy życiu. Powstał tzw. Naród Radziecki .ktory w Polsce nazywało sie SOWIETAMI. Uważam, ze było by poprawnie , gdyby dyskutujac , czy publikujac jw używać słowa Sowieci, -a Sowieci to nie Rosjanie , tylko „radziecka międzynarodowa”

 4. | ID: af5f9886 | #4

  Czerwona Armia , była armia Zwiazku Radzieckiego , a. Nie Rosji. Żołnierze nie byli Rosjanami, a mieszanka wszystkich narodów zamieszkałych w Zwiazku Radzieckim i oficjalnie nazywano ich SOWIETAMI. Po rewolucji Rosji nie było.
  Dlatego pisząc o zdarzeniach z okresu istnienia ZSRR, niepo-winno sie używać słowa Rosjanie, a SOWIECI. I byłoby wszystko bardziej jasne. MK

 5. Anonim
  | ID: 7440b868 | #5

  Oczywiscie – dla Eleonory nie istnieje odpowiedzialnosc Rosji jako panstwa za zadne mordy. Odpowiedzialni sa Zydzi, a najlepiej jak sa odpowiedzialni Amerykanie (co tam ma za znaczenie zrodlo tej „wiedzy” – wazne, by przypisac zbrodnie Zydom i Ameryce, a nie Rosji). To typowe dzialanie tej agentki sowieckiej wojskowki. Przypominam, ze towarzysz Stalin tez nie byl „rodowitym rosjaninem”, a co pojecie to znaczy, najlepiej wie Eleonora, poniewaz bliski jej sercu towarzysz Putin to nastajaszczyj KGB-sta. A moze towarzysz Putin tez okaze sie Zydem?

  Praszczaj Eleonora!

 6. Anonim
  | ID: 7440b868 | #6

  Przed rewolucja Rosja byla panstwem imperialnym, podobnie, jak pozniej ZSRR. Stosowana tu proba uniewinnienia Rosji (bialej czy czerwonej) od zbrodniczych praktyk i rozmaitych potwornosci odbiegajacych od norm etyki chrzescijanskiej – europejskiej przypomina probe zrzucania odpowiedzialnosci za zbrodnie wojenne z Niemcow na anonimowych nazistow badz hitlerowcow. To Rosja (biala i czerwona)byla i jest od wiekow zagrozeniam dla cywilizowanego swiata.

 7. Anonim
  | ID: 7440b868 | #7

  Bezkrytyczne czytanie przytoczonego przez Eleonore cytatu (pani Malgosia, nawiasem mowiac, nie musi o nim wiedziec i jesli nie wie nie dowodzi to dokladnie niczego) musialoby dac taki oto rezultat: tajni wyslannicy rzadow Anglii i Stanow zjednoczonych w 1940 (sic!) w Zakopanem wiedzieli o niemieckich planach eksterminacji narodu polskiego w obozoch koncentracyjnych i dobrze je znali oraz akceptowali, zwlaszcza akceptowali zbrodnie katynska, o ktorej Niemcy dowiedzieli sie rok pozniej, po zajeciu terenow ZSRR. Byc moze Eleonora przytaczajac ten absurd pragnie wrocic do dawnej rosyjskiej, ze sprawcami zbrodni w Katyniu byli Niemcy? No, to jak – Niemcy, Zydzi, bo zdaniem Eleonory na pewno nie Rosjanie…
  To, ze ktos byl jencem obozu w Katyniu wcale nie dowodzi, ze nie opowiada bredni…niestety.

 8. Eleonora
  | ID: 69a544c6 | #8

  @Anonim

  Nie wiem, doprawdy, nie wiem czy jest pan aż tak głupi czy udaje idiotę doskonałego?
  Odechciewa mi się pisać na NGO, czytając róznorakich półidiotów, chwalących się bliskimi zazyłościami z rodziną Stećki ( OUNowca) lub/i piszących Anonimów, którzy leżąc na styropianie, wyzwalali Polskę

  Odpowiem według panskiej niewiedzy historycznej, postaram sie bardzo by nie zabrzmiało złosliwie, choć tylko na to pan zasługuje…..

  1) Rosja już jako panstwo niekomunistyczne
  ( zmiana Hymnu, narodowych symboli itp, itd) wydało specjalną Uchwałę:
  Uchwała Dumy Państwowej:

  Siedemdziesiąt lat temu rozstrzelano tysiące polskich obywateli, którzy byli przetrzymywani w łagrach dla jeńców wojennych NKWD ZSRR, a także w więzieniach zachodnich obwodów Ukraińskiej SRR i Białoruskiej SRR.(…)

  W oficjalnej propagandzie radzieckiej odpowiedzialność za tę zbrodnię, którą zbiorczo nazwano tragedią katyńską, przypisywano nazistowskim zbrodniarzom. Wersja ta przez długie lata była przedmiotem utajonych, co nie znaczy, że mniej zażartych dyskusji w społeczeństwie radzieckim, i niezmiennie wywoływała gniew, obrazę i nieufność narodu polskiego.(…)

  Dzieląc smutek z polskim narodem, deputowani do Dumy Państwowej pamiętają, że Katyń jest tragicznym miejscem również dla naszego kraju. W dołach katyńskich spoczywają tysiące radzieckich obywateli, zgładzonych przez reżim stalinowski w latach 1936-38. To właśnie na nich ćwiczono technologię masowych morderstw, którą później w tym samym miejscu zastosowano w stosunku do polskich jeńców wojennych. Obok znajdują się też mogiły radzieckich jeńców, rozstrzelanych przez hitlerowskich katów w latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.(…)

  Nasze narody zapłaciły ogromną cenę za zbrodnie totalitaryzmu. Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości.

  Potępiając terror i masowe prześladowanie obywateli swojego kraju i obywateli innych państw jako będące nie do pogodzenia z ideą prymatu prawa i sprawiedliwości, Duma Państwowa Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej wyraża głębokie współczucie wszystkim ofiarom nieuzasadnionych represji, ich rodzinom i bliskim.(…)

  Anonimowi specjalnie wklejam ostatni akapit by mógł wytłumaczyć dlaczego ja nazywana jestem ” soviecką agentką” a pan życzy sobie by nazywano pan ” niezłomnym nieugiętym, odwaznym niepodległościowcem”
  Z jakiej przyczyny jeśli mogę zapytać?
  Przecież to pan gardłuje za ” wolną Ukrainą”, której to Parlament wydał Ustawę o specjalnym statusie OUN-UPA

  Zgodnie z ustawą, za bojowników walk o niezawisłość Ukrainy są uznani wszyscy ci, którzy uczestniczyli w różnorodnych formach walki o niezależność kraju w XX wieku.

  – Państwo uznaje, że bojownicy o wolność w XX wieku odegrali główną rolę w odrodzeniu ukraińskiej państwowości, proklamowanej 24 sierpnia roku 1991 – głosi przyjęta ustawa. Przewiduje ona możliwość zapewnienia weteranom i ich rodzinom zniżek i innych socjalnych gwarancji, uznaje odznaczenia i stopnie wojskowe walczących o niepodległość, które przyznano im w formacjach, w jakich służyli. Ustawa zakłada też karanie wszystkich tych, którzy okazywaliby lekceważenie dla weteranów, negowali celowość ich walki.

  Pytam więc
  Czy Rosjanie wydali podobną Ustawę odnośnie ” weteranów z Katynia”, nadajac im stopnie oficerskie i specjalne przywileje bo może pan coś wie, a ja nie słyszałam?

  Goń się dziadu.

 9. Eleonora
  | ID: 69a544c6 | #9

  Odnośnie narodowości

  – generał Siemion Moisijewicz Kriwoszen ten sam, który przyjmował defiladę soviecko-niemiecką nad Bugiem, był Żydem ( a i owszem, jak wielu innych sovieckich generałów)
  – Nikita Chruszczow, ten od wyzwalania zachodniej Ukrainy od polskich elementów, był Ukraińcem
  – a gen Rokossowski był, zdaje się, że po babce…. Polakiem!

  Kulą w płot Anonimie, chyba że bredzisz po Schetynie, że Auschwitz wyzwalali Ukraińcy?!

  Goń się dziadu.

 10. Eleonora
 11. Anonim
  | ID: 7440b868 | #11

  Rosjanie nie wydali zadnego aktu prawnego, na mocy ktorego ukarano by zbrodniarzy rosyjskich z okresu stalinowskiego. Przeciwnie – nadal zatajaja archiwa, ktore moglyby rzucic swiatlo na personalia i okolicznosci tych zbrodni.

  No, to gon sie ruska agentko!

 12. Anonim
  | ID: 7440b868 | #12

  Acha – bardzo sie wzruszylem, czytajac uchwale Dumy! Jak do tej pory nic, poza zachwytem Eleonory, nic z niej nie wynika.

  Pozegnam sie mowa ojczysta Eleonory – idi ty w … (tu pozostawiam reszte wyobrazni) ruska agentko

 13. Anonim
  | ID: 7440b868 | #13

  No i oczywiscie najlepiej dla Eleonory by bylo, gdyby Ukraincy odnaczali rosyjskich generalow i przyznawali im przywileje…

  Idi w… ruska agentko!

 14. Eleonora
  | ID: 69a544c6 | #14

  Anonim :
  No i oczywiscie najlepiej dla Eleonory by bylo, gdyby Ukraincy odnaczali rosyjskich generalow i przyznawali im przywileje…
  Idi w… ruska agentko!

  Ależ pięknie, że twoi bracia ukraińcy odznaczają banderowszczyków. Chyba za ich ciężką słuzbę na wołyniu….

  Goń się dziadu.

 15. Eleonora
  | ID: 69a544c6 | #15

  Anonim :
  Rosjanie nie wydali zadnego aktu prawnego, na mocy ktorego ukarano by zbrodniarzy rosyjskich z okresu stalinowskiego. Przeciwnie – nadal zatajaja archiwa, ktore moglyby rzucic swiatlo na personalia i okolicznosci tych zbrodni.
  No, to gon sie ruska agentko!

  Za to twoi styropianowi pobratymcy wydali stosowne Uchwały!
  Wobec Morela, Michnika, Wolińskiej itd…
  Do końca ich marnego żywota Polacy utrzymywali morderców.
  W 4 RP, waszego styropianowego dzieła.
  Wydali za to Uchwałę potepiajacą Operację Wisła.
  Faktycznie, wolnościowcy jak się patrzy….
  O Jedwabnem i udziale Kaczyńskiego, nie wspomnę, z litości nad tobą.

  Goń się dziadu.

 16. Anonim
  | ID: 7440b868 | #16

  Dzielnie broni Eleonora „honoru” ruskiego panstwa przytaczajac pokretne uchwale rosyjskiej dumy, w ktorej Rosja nie przyjmuje odpowiedzialnosci za zadne swoje zbrodnie. Taki gest – przytaczanie zaklamanych ruskich uchwal jest jeszcze jednym dowodem na agenturalnosc Eleonory, ktora utozsamia sie z rosyjskim, a nie polskim punktem widzenia na dokonane przez to panstwo zbrodnie. Przypomne, ze nie daalej jak wczoraj ruski ambasaror w TVN 24 oskarzal Polske o wywolanie II wojny swiatowej i zaprzeczal, by 17 wrzesnia 1939 roku Rosja wystepowala w charakterze agresora (tak, tak – ambasador rzekomo niekomunistycznej juz Rosji uznaje ciaglosc panstwa rosyjskiego i wystepuje w charakterze rzecznika ZSRR). Moze zatem agenta ruskiej wojskowki skonczylaby z ta nachalna prorosyjska propaganda w NGO…

  Idi ty w … Elieonora!

Komentarze są zamknięte