17 września odbędą się oddolne uroczystości patriotyczne

Niezależna Gazeta Obywatelska1

zaproszenie-rocznica-17-09-2015W dniu 17 września br. będziemy obchodzić 76. rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę, program obchodów umieszczony jest na plakacie.

Chciałbym jeszcze dodać, że zaraz po uroczystościach przed Pomnikiem Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia na Placu Wolności w biurze posła Sławomira Kłosowskiego odbędzie się spotkanie z Wicemarszałkiem Sejmu RP posłem Prawa i Sprawiedliwości

p. Markiem Kuchcińskim. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.– informuje Ryszard Szram z Klubu Gazety Polskiej w Opolu.

 1. Eleonora
  | ID: 5cb5bbdf | #1

  O! Pan Marek ” Penelopa”Kuchciński przyjeżdża do Opola?
  Ten sam Marek Kuchciński, którego przemyślanie uwielbiają…?!
  Dlaczego pan poseł występuje tak daleko od domu?
  Czyżby obawiał się spotkań z krajanami:)

  Marek Tadeusz Kuchciński (ur. 9 sierpnia 1955 w Przemyślu) – Ukrainiec z Przemyśla, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji, były przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS.

  Jako wicewojewoda podkarpacki, znany ze swoich sympatii upowsko-banderowskich, wykazał szczególną aktywność w załatwianiu pochówku na cmentarzu wojennym strzelców siczowych w Przemyślu dla ludobójców z UPA zabitych podczas napadu na Birczę.

  W młodości związany z subkulturą hipisów.

  W latach 1994-1999 był radnym rady miasta w Przemyślu. W latach 1999-2001 zajmował stanowisko drugiego wicewojewody podkarpackiego, w tym czasie postawiono najwięcej pomników dla UPA gloryfikujących faszyzm ukraiński. W tym okresie wydzierżawił od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa prawie 90 ha ziemi w Bieszczadach

  W 2001 został wybrany zostaje posłem na Sejmu IV kadencji z listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, zasiadał w kilku komisjach sejmowych. Był został wiceprzewodniczącym Parlamentarnej Grupy Polsko-Ukraińskiej oraz członkiem Zgromadzenia Polski i Ukrainy.

  całość tego arcyciekawego życiorysu:
  http://yelita.pl/artykuly/art/kuchcinski

  Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich zażądało od posła
  PiS Marka Kuchcińskiego zwrotu orderu “za zasługi”, przyznanego mu przez
  prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę. Wyróżnienie przemyskiego posła to wyraz
  wdzięczności “za znaczący osobisty wkład na rzecz rozwoju stosunków
  polsko-ukraińskich oraz wzmocnienie autorytetu Ukrainy w świecie”.

  … nie ma co!
  kolejny gazeto-polski ałtorytet:)

Komentarze są zamknięte