Prześwietl swojego posła

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kto rządzi?Chcesz sprawdzić posła przed wyborami? Teraz możesz odszukać go na pierwszej w Polsce mapie władzy.

Fundacja Media 3.0 uruchomiła nowatorskie narzędzie ilustrujące jak wygląda mapa władzy w naszym kraju. Na stronie internetowej ktorzadzi.pl moźna odnaleźć swojego posła i sprawdzić jakie ma powiązania ze światem polityki i biznesu. – Nasz serwis stale rozwijamy i uzupełniamy o kolejne bazy. Dlatego jeżeli użytkownik nie znalazł swojego posła na serwisie, a uważa, że powinien się tam znaleźć, może do nas napisać, a my z chęcią się tym zajmiemy – zapewnia Łukasz Żyła, redaktor naczelny serwisu.

Jak to działa? Aby odnaleźć swojego posła na serwisie powinniśmy wejść na zakładkę osoby i wyszukać interesujące nas imię i nazwisko. Na stronie danego posła możemy zobaczyć z kim jest powiązany zarówno politycznie jak i biznesowo. Jak zapewniają twórcy serwisu, wszystkie dane oparte są na oficjalnych bazach danych publicznych jak Krajowy Rejestr Sądowy czy CEiDG. – Nasz serwis opieramy o tzw. dziennikarstwo danych, czyli wszystkie nasze publikacje i treści są prezentowane na podstawie oficjalnych dokumentów i baz – mówi redaktor.

Celem twórców ktorzadzi.pl jest zwiększenie transparentności działań władzy oraz umożliwienie śledzenia polityków w oparciu o informacje publiczne. – Cały czas przyjmujemy chętnych wolontariuszy, więc jeżeli ktokolwiek chciałby rozwinąć swoją regionalną mapę władzy, zachęcamy do odezwania się do nas. Na naszym serwisie cały czas dodajemy kolejne funkcjonalności i jesteśmy otwarci na współpracę – mówi Jakub Syty, programista portalu. Zainteresowani powinni pisać na [email protected].

Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=ItzwjOiutuM

Komentarze są zamknięte