Ewa Kopacz to pierwsza premier Senior-Wigor?

Niezależna Gazeta Obywatelska

Ewa KopaczPremier Ewa Kopacz gościła na Opolszczyźnie. Wczoraj rozpoczęła dwudniową wizytę. W trakcie środowej wizyty w Opolu premier Kopacz przedstawiła Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, który we wrześniu ma zostać przyjęty przez rząd. Właśnie w ramach tego programu mają zostać wybudowane obwodnice Niemodlina, Kędzierzyna-Koźla, Olesna, Praszki i Myśliny.

Dziś szefowa rządu spotkała się na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków z ambasadorem programu Senior-WIGOR Gabrielą Haczyk oraz z aktywnymi seniorami. Spotkanie rozpoczęła od informacji sportowej, składając gratulacje dla Anity Włodarczyk za zdobycie złotego medalu na mistrzostwach świata w Pekinie.

Galeria zdjęć z wizyty Ewy Kopacz tutaj

Później premier Ewa Kopacz zwróciła uwagę na problem demografii naszego regionu, jak relacjonuje grupalokalna.pl: za 10 lat w województwie opolskim niemal, co trzeci obywatel będzie miał powyżej 55 lat. W związku z tym takie inicjatywy jak Senior-Wigor, czy domy dziennego pobytu, w których można kontynuować leczenie poszpitalne i rehabilitację są konieczne. Dziś już wiemy, że program Senior – Wigor został rozstrzygnięty i jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa pierwszych z nich. Do 2020 roku powstanie ponad sto takich domów, na ten cel zostanie wydane 370 mln zł. Dwa z nich powstaną na Opolszczyźnie. Kryteria, choć może są trochę wygórowane w pierwszym konkursie i zastanawiamy się nad ich złagodzeniem w kilku obszarach, to jednak najważniejsze, że już dziś są chętni do budowania domów dziennego pobytu dodała premier, która  ma 59 lat więc po przegranych wyborach może być pierwszym byłym premierem objętym programem Senior -Wigor.

Dwa z taki domów dziennego pobytu powstaną na Opolszczyźnie, jeden w Głogówku, a drugi w Pokoju. Uwagi co do kryteriów miał też obecny na spotkaniu wojewoda Ryszard Wilczyński: Liczę, że w przyszłości zostaną nieco złagodzone kryteria, bo mamy sporo ośrodków, które ze względu na zbyt wysokie wymagania zrezygnowały z ubiegania się o udział w programie.

Wizyta w Opolu zakończyła się po godzinie 17:00. Premier Ewa Kopacz w trakcie dwudniowego pobytu na Opolszczyźnie odwiedziła także Głubczyce, Namysłów oraz Lasowice Wielkie.

grupalokalna.pl, tk

Komentarze są zamknięte