Sanocki: musimy teraz brodząc po uszy w partyjnym szambie, decydować kto ma być na pierwszym, kto na drugim miejscu, a kto w ogóle nie ma od nas kandydować

Niezależna Gazeta Obywatelska18

Kukiz z SanockimDrodzy Przyjaciele!
Uczestnicy Ruchu Pawła Kukiza!
Było od początku wiadomo, że układanie list wyborczych to będzie moment kryzysowy. Właśnie bowiem na tym polega niszczycielska siła partyjnych wyborów, że one skłócają wszystkich.  I tak oto my – którzy chcemy ten system zmienić, przywrócić obywatelom ich prawa wyborcze – musimy teraz brodząc po uszy w partyjnym szambie, decydować kto ma być na pierwszym, kto na drugim miejscu, a kto w ogóle nie ma od nas kandydować.

Wiecie dobrze, że z takiej łamigłówki nie sposób wyjść z dobrym rezultatem. Że nie sposób ułożyć wyborczych list w taki sposób, żeby wszyscy byli zadowoleni. To jest właśnie destrukcja, która sieje od lat partyjny system wyborczy w Polsce. Niestety – musimy z tą destrukcją się zmierzyć. Choć zaprotestowaliśmy w poniedziałek u Rzecznika Praw Obywatelskich przeciwko temu systemowi.

Prawdziwe zwycięstwo nadejdzie gdy zmienimy ordynację i wprowadzimy JOW.
Listy wyborcze – choć oczywiście je krytykujemy – mają swoją logikę, do której bezwzględnie trzeba się dostosować. Chodzi o to, żeby w Sejmie była zwarta grupa, w której tyleż będzie ideowców co fachowców. Stąd zmuszeni jesteśmy często wystawić na pierwszych miejscach ludzi, którzy gwarantują nam wysokie umiejętności fachowe w zakresie prawa, finansów, gospodarki kosztem ideowców, którzy napracowali się w różnych akcjach na rzecz JOW czy w kampanii Pawła. Niestety konieczność ułożenia całego zespołu osób kandydujących i właściwości ordynacji wyborczej wymuszają na nas te decyzje. Prosimy Was – byście te konieczność zrozumieli.

Wkrótce ogłosimy listy naszych kandydatów we wszystkich okręgach i zobaczycie, że zrobiliśmy wszystko żeby zachować proporcje między starymi wojownikami, a fachowcami, którzy pojawili się stosunkowo niedawno.

Prosimy też Państwa o to, byście zrozumieli, że owo kandydowanie, sejm, mandaty poselskie to wszystko mają być wartości przemijające. Naszym celem jest dokonać zmian konstytucji, zmienić ordynację wyborczą, a następnie parlament ma się rozwiązać.

Prosimy Was zatem – Drodzy woJOWnicy – o zrozumienie i wsparcie dla wszystkich wyłonionych kandydatów.
Prosimy o pilnie zbierani podpisów na listach poparcia i przesyłanie wypełnionych lisy do Komitetu Wyborczego na ul. Barlickiego 28 we Wrocławiu.

Prosimy o włączenie się w kampanię wyborczą aktywnie. To jest dla naszego Ruchu obywatelskiego potężna próba. Ale też ogromna szansa. ONI (rządzący) myśleli, ze nie przetrwamy momentu układania list wyborczych.

My wierzymy, że to jest tylko moment w naszej historii, który musimy przejść.
Razem, wierząc w szlachetną nasza akcję – zwyciężymy!
Janusz Sanocki

 1. | ID: 59884d98 | #1

  Jedynie zdjęcie panów mi się podoba.Treść nie.Na kogo zbierać podpisy,skoro nie wiem kto kandyduje w moim okręgu.To jest ważna informacja.Kota w worku to ja nie lubie.Lubie dotknąć,obejrzeć czy nadaje się do przytulenia.Cóż,kobietą jestem dociekliwą.pozdrawiam woJOWników

 2. Marian z Opola
  | ID: 571f4fa4 | #2

  Popieram „in blanco” wszystkich kandydatów JOW. Tak trzymać Panie Januszu! Niech głupi wybiera między PO i PiS. Mądry głosuje na JOW!

 3. Jan
  | ID: 8309564b | #3

  Dlaczego nie ustawią list KWW Kukiz’2015 alfabetycznie? Jeśli chcemy zobaczyć, czy ludzie coś zaczynają rozumieć z ordynacji większościowej w typie angielskim, to nie ma lepszej okazji. Jeśli wybiorą same jedynki … no cóż, słabo pracujemy. Jeśli normalnie, zgodnie ze swoimi preferencjami, można będzie powiedzieć, że elektorat KWW Kukiz”15 już tą ordynację trochę rozumie. Ponadto unikamy tych żenujących bójek o jedynki i inne „lepsze” miejsca na listach.

 4. | ID: 59884d98 | #4

  @Marian z Opola, witam W czym jest problem zeby wiedzieć kto startuje z JOW??? In blanco??? To juz prawie mieliśmy. pozdrawiam

 5. Marian z Opola
  | ID: 571f4fa4 | #5

  @Irena
  O co Pani chodzi? Przecież Pan Janusz zapowiedział, że listy kandydatów będą wkrótce ogłoszone. Trochę cierpliwości. A jak jakaś kandydatura Pani się nie spodoba to co? Będzie Pani głosować przeciwko JOW?

 6. Anonim
  | ID: 37076c17 | #6

  Pan Kukiz nie jest z mojej bajki, ale spodobała mi się jego reakcja na chamskie zaczepki dziennikarzynki „Hajki” z TV Republika:)
  Brawo panie Kukiz, gonić patałachów od Sakiewicza Targalskiego i Hejke!!!

  http://vod.gazetapolska.pl/10901-pawel-kukiz-przerywa-wywiad-w-telewizji-republika

 7. Eleonora
  | ID: 37076c17 | #7

  Może Kukiz nie jest z mojej bajki, ale w pełni popieram jego wypowiedzi w TV Republika.
  Brawo panie Kukiz, gonić gnojków od Sakiewicza, Targalskiego czy tę funkcjonariuszkę- dziennikarkę ” Hajkę”
  Mało się nawyżywali na kresowianach, zarzucając im agenturalność tylko dlatego, że Ci są antybanderowscy?!
  Brawo.

  http://niezalezna.pl/70240-pawel-kukiz-do-dziennikarki-telewizji-republika-ty-pis-owska-k

 8. | ID: 40b22a4e | #8

  Mam nadzieję,że Hajkę usuną z TV Republika,Jej rozstrzelone pytania,przerywanie wypowiedzi pana Kukiza,ktory doskonale ,rzeczowo odpowiadał – aby zauważył pracodawca.Jej frustracje potwierdza wypowiedz jej męża ,z ktorym się rozeszła,gdy ten nakrył ją z pisowcem pod pierzyną, Nie głosować na PiS z Kaczyńskim , jego prawnikiem,bratanicą,..bo to dwulicowcy, samo zło.

 9. Eleonora
  | ID: 37076c17 | #9

  Bandyci z PIS zagłosowali Za wprowadzeniem Ustawy o przymusowych szczepieniach.
  Kłosowski jest na tej liście hańby!!

  24 lipca 2015 r. przeforsował ustawę o rozszerzeniu bezprawnego (niekonstytucyjność) przymusu szczepień („Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi”). Ustawa ta pozwoli na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych.

  Polska będzie jedynym na świecie krajem, w którym chorobotwórcza, kalecząca i śmiercionośna szczepionka przeciw HPV będzie obowiązkowa.
  Kto za to zapłaci? Oczywiście pacjenci. A jest to jednocześnie najdroższa ze wszystkich szczepionek, droższa niż wszystkie dotąd stosowane razem wzięte

  Nie od dziś wiadomo, że szczepionka Gardasil/Silgard powoduje nie tylko padaczkę, nie tylko bezpłodność i przedwczesną menopauzę, ale – i to dodaje całej sprawie nie lada dreszczyku emocji – sama twórczyni tej szczepionki, dr Diane Harper, jednoznacznie przyznała, że:

  „Szczepionka Gardasil jest związana z co najmniej taką samą ilością poważnych powikłań, ile zgonów notuje się obecnie z powodu raka szyjki macicy”!

  Mam nadzieję, że takie ćwoki jak Sławomir K. odpowiedzą przed niezależnym trybunałem.
  A na razie
  – nie głosować na bandziorów!

 10. gosia
  | ID: a9ddb340 | #10

  Paweł Kukiz sam sobie przeczy wiele razy. W ogóle strach pomyśleć co byłoby gdyby on był naszym prezydentem. Mówi, żeby nie drażnić Rosji. Skądś to już znamy.
  Nie drażnić, nie drażnić a sam niezrównoważony. I tłumaczy się, zmęczeniem. Polityka to nie piaskownica tylko twarda walka. Nie dla mięczaków.

 11. | ID: 40b22a4e | #11

  Pani Gosiu.pan Kukiz potrzebuje naszej pomocy.Dla nas ciężko pracuje.Trzeba zaliczyć Referendum 6 wrzesnia i przyczyni się PANI do dokonania istotnych zmian w Polsce,Radze nie oceniać w kategorii mięczaków,bo to jest krzywdzące.Pan Kukiz chce przywrócić nam bierne prawo wyborcze,chce zmiany Konstytucji ale najpierw trzeba zaglosować TAK na JOW>.Chcemy sami wybierać posła ze swojego okręgu, takiego,ktorego znamy.Dotychczas jedynki na listach wyborczych typuje od 20 lat pp.lider partii Kaczyński,Miller,Palikot,Tusk,Kopacz,Piechociński i inni a ich rzady doprowadziły to tego,że jesteśmy ,my Polacy masą upadłościową.pozdrawiam

 12. Eleonora
  | ID: 37076c17 | #12

  Z dwojga złego to ja już wolę Kukiza z jego piaskownicą od tandeciarzy z PISu
  Widać ich strach w gaciach skoro największym wrogiem staje się prawicowy bądź co bądź Kukiz, lewica w parlamencie im nie przeszkadza…
  Prawicowcy ku..cia mać:(

  „Marcin Mastalerek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik w „Radiu Zet”, że jest przeciwnikiem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Jedną z wad JOW ma być brak lewicy w parlamencie.”

  Read more: http://www.pch24.pl/rzecznik-pis-troszczy-sie-o-sejmowa-przyszlosc-sojuszu-lewicy-demokratycznej,36709,i.html#ixzz3jquQVbp8

 13. kominiarz
  | ID: 49e9cc81 | #13

  Strach w gaciach mają wszyscy. Od zjednoczonych proletariuszy po PiS i Pseudo Stronnictwo Ludowe. PO ma się jedynie dobrze. Co niektórzy nawet mówią, że atmosfera u nich jak w bunkrze Hitlera w kwietniu 1944 :)

 14. Paweł
 15. Eleonora
  | ID: ab3d34d2 | #15

  @kominiarz

  Pan nie przesadza:)
  Wiadomo, że tym razem wytypowano PIS do przejęcia władzy w PL.
  ( loże) polecam książkę Leszka Misiaka
  ” Prawicowe dzieci czyli blef IV RP”

  Jak ćwierkają wróbelki niektórzy napaleńcy szykują już mebelki do nowo otwartych biur poselskich.
  A ” nasi” opolscy neo opozycjoniści to szykują się do skoku na ministerstwa:))
  Nie mówiąc o pomniejszych awansach typu posada wojewody.

  Matko, czym sobie zasłużyliśmy na taki okrutny los…!?
  Jedni idioci odchodzą, przychodzą kolejni imbecyle….

  I jak tu nie czuć atmosfery bunkra 44?!

 16. Eleonora
  | ID: 19f7f0f1 | #16

  @Paweł

  Ciekawe który uczciwy człowiek podałby rękę troglodytom z Gaz Pol:)
  Polecam dobry tekst o unych patryjotach z Niezależnej, którzy noce całe spędzają na poszukiwaniu ” resortowych dzieci”

  http://polskiepiekielko.pl/wp-content/uploads/2014/01/hejke-600×432.jpg

  Kim jest dziennikarka, którą wypalony klezmer nazwał kurwą?

  http://wirtualnapolonia.com/2015/08/25/kim-jest-dziennikarka-ktora-wypalony-klezmer-nazwal-kurwa/

 17. Marian z Opola
  | ID: c2c81bb2 | #17

  Plują na Kukiza bo co unym jeszcze zostało? My wiemy swoje. Cook is the best!

 18. | ID: a52064fa | #18

  Chce dla Polski wolności i to sie liczy. Dąży do zmiany Konstytucji,chce przywrócić bierne prawo wyborcze rodakom.Obecnie,liderzy partii typuja kandydatów na posłów numery 1,2,3 pp.Kaczyński,MillerKopacz,Tusk,Piechociński i inni a te posły – osły z ich wyboru -nas do upadku doprowadziłi.Taki sabotaz 20 lat uprawiają.Zostaja bezkarni. Dość.

Komentarze są zamknięte