Beata Szydło na Opolszczyźnie [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

image1. Szydło o raporcie NIK ws. polityki prorodzinnej: „Niech Kwiatkowski przedstawi go w Sejmie”

Główny przekaz konferencji prasowej wiceprezes PiS Beaty Szydło w Opolu dotyczył raportu NIK o polityce rodzinnej – krytycznego dla rządu. Jak mówiła Szydło przed zamykanym regionalnym centrum nauki języków obcych w Opolu:

„W tym raporcie NIK miażdży politykę prorodzinną rządu. Jako klub PiS poprosimy panią marszałek o to, by w Sejmie odbyła się debata o tym raporcie. Poprosimy szefa NIK o to, by złożył szczegółowy raport w Sejmie”
Wiceprezes PiS podkreśliła, że czas „skończyć z polityką udawania”, przedstawiła też główne założenia programu PiS w tej sferze.

2. Szydło na spotkaniu z mieszkańcami Opola

Po konferencji prasowej Beata Szydło kilkanaście minut rozmawiała z mieszkańcami Opola. Wiceprezes partii rozdawała też autografy, rozmawiała też z przedstawicielami grupy związkowców z ECO, którzy protestują przeciwko usunięciu przedstawicieli pracowników z Rady Nadzorczej. Odwołani członkowie rady pojawili się na konferencji. Szybko ten incydent skomentował Janusz Kowalski, wiceprezydent Opola.

– Grupa pracowników ECO, którzy spotkali się z Panią Prezes Beatą Szydło, stanęli najwierniejsi sojusznicy E.ON w Opolu – Ewelina Wystrach-Śmiechowska i Adrianna Centkowska. Te 2 panie, które są współodpowiedzialne za wywołanie konfliktu z miastem i za to odwołane na własne życzenie z rady nadzorczej, bronią nadal interesu E.ON, który chce utrzymać nieuprawnioną kontrolę nad ECO wbrew interesowi mieszkańców Opola. Oczywiście walczą także o utracone dla siebie 4 tys. zł brutto. – komentuje Kowalski na FB.

3. Szydło rozmawiała z kierowcami i podróżnymi na jednym z MOPów na A4 koło Góry Św. Anny.

Kolejnym przystankiem wiceprezes PiS Beaty Szydło był jeden z MOPów na autostradzie A4 pod Opolem. Szydło przez kilkanaście minut rozmawiała z kierowcami i podróżnymi. Tematy dotyczyły m.in. nierównomiernego rozwoju infrastruktury, dyskryminacji niektórych regionów, a także rządowego pomysłu otwierania bramek na autostradach w okresie wakacyjnym czy systemu viaTOLL.

4. Szydło w Głubczycach: „Każdy w Polsce powinien mieć takie same szanse”

Beata Szydło na krótkiej konferencji w Głubczycach – przed nieczynnym dworcem kolejowym – powtórzyła główny przekaz ostatnich dni o podziale „Polskę A i B”.

5. Szydło na wiecu w Głubczycach: „Trzeba skończyć z dzieleniem Polaków”

Na wiecu w Głubczycach (woj. opolskie) wiceprezes PiS Beata Szydło mówiła – podobnie jak na każdym spotkaniu w ostatnich dniach – o zasypywaniu różnic między różnymi regionami Polski, między Polską A, a Polską B.

„Wspaniały jest Kraków i Warszawa, ale wspaniałe są też Głubczyce. Trzeba skończyć z tym czasem gdy dzieleni są Polacy. Ogromny potencjał tkwi w każdym regionie”
Szydło mówiła też:

„Na moich spotkaniach przychodzą ludzie i mówią, że przedstawiciele koalicji rządzącej przyjeżdżają i obiecują: wybudujemy nową drogę. Ale jak mi mówią, Platforma obiecywała tą samą drogę już 5 lat temu. Nie chcę takiej polityki w której się tylko i wyłącznie obiecuje”

Szydło podkreślała też, że proponuje ludziom – zwłaszcza młodym – pakt. „Zaufacie nam. Chodźcie z nami. Spróbujmy dokonać dobrej zmiany i naprawić Polskę”.

Na rynku w Głubczycach zebrało się ok 100-150 osób. Kolejnym przystankiem Szydłobusu był Prudnik.

6. Szydło spotkała się z pracownikami zagrożonego likwidacją szpitala w Prudniku

Spotkanie z pracownikami szpitala w Prudniku było jednym z ostatnich punktów na kampanijnej trasie Szydło w sobotę. Wiceprezes PiS przez kilkanaście minut rozmawiała o sytuacji tego niepublicznego ZOZ-u, któremu grozi likwidacja. Jest to jedyny duży szpital w okolicy Prudnika (woj. opolskie).

7. Szydło przez kilkadziesiąt minut odpowiadała na pytania mieszkańców Prudnika

Ostatni punkt na kampanijnej trasie Beaty Szydło w sobotę to spotkanie z mieszkańcami Prudnika na rynku w mieście. Kandydatka PiS nie przemawiała, tylko przez kilkadziesiąt minut odpowiadała na pytania mieszkańców. M.in. o podatek bankowy czy wejście do strefy euro. Szydło wielokrotnie podkreślała swój główny przekaz dziś – o tym, że trzeba skończyć z podziałem na Polskę A i B.

To było ostatnie spotkanie na kampanijnej trasie wiceprezes PiS w sobotę.

300polityka, TK

 1. Eleonora
  | ID: b6f497dd | #1

  Uśmiechnięci kabotyni :)

  PIS tak tęskni za władzą, że zadba nawet o SLD!

  „Marcin Mastalerek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik w „Radiu Zet”

  – No proszę zwrócić uwagę, no ja całkowicie nie zgadzam się z lewicą, tak, mam zupełnie inne poglądy, ale lewica ma prawo i powinna być reprezentowana w polskim Sejmie, bo jeżeli ktoś dostaje 10 proc. głosów, to jest około, przy różnej frekwencji, około półtora milionów głosów, to półtora miliona Polaków ma prawo żeby być reprezentowanych w Sejmie, żeby mieć tych kilkunastu czy kilkudziesięciu posłów i żeby ich głos był słyszany w ważnych dla nich sprawach. A jednomandatowe okręgi wyborcze to po prostu wykluczają ”

  Read more: http://www.pch24.pl/rzecznik-pis-troszczy-sie-o-sejmowa-przyszlosc-sojuszu-lewicy-demokratycznej,36709,i.html#ixzz3h69cH8Ua

Komentarze są zamknięte