Kremlowscy hejterzy?

Redaktor2

7dfb076f970a01f5e1009b95e5c87796Niedawno szefowa Rady Federacji Walentina Matwijenko wyraziła sprzeciw wobec „prób Warszawy, by usprawiedliwić odbywający się na Ukrainie proces heroizacji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA)”.

Szefowa Rady Federacji „przypomniała, że ukraińskie organizacje nacjonalistyczne zostały stworzone przy bezpośrednim udziale faszystowskich Niemiec, m.in. w celu walki z samymi Polakami”.

– Rosja ma jedną z trzech największych armii hakerskich na świecie. Na terenie Federacji Rosyjskiej działa kilka ośrodków m.in. w Kazaniu lub Czelabińsku. Stamtąd prowadzona jest obecnie, najprawdopodobniej nie tylko w Polsce, akcja propagandowa

– mówił w marcu 2014 r. ekspert ds. cyber-terroryzmu Collegium Civitas Andrzej Mroczek w rozmowie z Newsweekiem.

Tymczasem Federacja Rosyjska prowadzi z Ukrainą niewypowiedzianą formalnie wojnę, której jednym z elementem jest atakowanie polskich polityków, którzy udzielają chociaż molarnego wsparcia Ukrainie. Jednym z bezpardonowo atakowanych przez „komentatorów” jest lider Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni Adam Słomka, który od lat w swoich tekstach publicystycznych podejmuje temat stosunku Polaków do Ukraińców i wskazuje na szersze tło historyczne, które doprowadziło do ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na polskich sąsiadach. Niewielu polityków w Polsce przypomina o ugodzie w Perejasławiu czy Hadziaczu, szkoleniu wielu dowódców OUN/UPA przez wojskowy wywiad III Rzeszy i ZSRR czy pozytywnej roli armii URL w obronie Polski w 1920 r. przed Armią Czerwoną.

– Nie lansuję „banderowców” i nie usprawiedliwiam ludobójstwa dokonanego na Polakach

– mówi NGO Adam Słomka.

– Uważam za to, że tylko współpraca polityczna Polski i Ukrainy, niepodległość obu państw daje nam w przyszłości możliwość przeciwstawienia się imperialnej polityce Federacji Rosyjskiej. Tylko nieco ponad 120 lat po ugodzie w Perejsaławiu i wcześniejszym Powstaniu Chmielnickiego doszło do pierwszego rozbioru. O tym trzeba pamiętać

– kwituje Adam Słomka.

– Ponadto jestem ciekaw czy polskie służby specjalne, np. Agencja Wywiadu czy Służba Kontrwywiadu Wojskowego prowadzą jakieś działania, które zmierzają do ograniczenia cyber-propagandy płynącej z Kremla? Czy ktoś prowadzi jakieś działania operacyjne dotyczące prorosyjskiego Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych czy partii „Zmiana”. Uważam, że Polska musi reagować na nowe zagrożenia. Również te płynące ze wzrastającej informacyjnej roli internetu

– kończy były poseł.

Nawet na NGO każdy może odnaleźć komentarze jawnie przychylne polityce Federacji Rosyjskiej i jawnie antyukraińskie. Wolność słowa nie oznacza zgody na propagowanie jakichś mitów o masowym poparciu na Ukrainie dla „kultu banderowców”. W ostatnich wyborach prezydenckich na Ukrainie lider nacjonalistycznej partii „Swoboda” Ołeh Tiahnybok otrzymał poparcie 1,16% ogółu wyborców. To zupełny margines. Wyolbrzymianie poparcia dla potomków „banderowców” leży tylko w interesie Rosji. Po prostu!

Paweł Czyż
NIEZALEŻNA GAZETA OBYWATELSKA W BIELSKU – BIAŁEJ

ngo-BB-270x123

 1. Eleonora
  | ID: 077b21cd | #1

  Panie Czyż, pan odpowie na pytanie
  – po której stronie barykady pan stoisz?
  Bo kiedy jest potrzeba wspólnie z panem Słomką niemiłosiernie wrzeszczycie na komuchów!
  Zarzucacie im zdradę Polski, szczególnie tym, którzy odpowiednio wcześniej załapali wiatr w żagle i skorzystali z dobrodziejstw oferowanych przez ambasadę USA i Fundacji Fublbrihta
  ( Balcerowicz, Iwiński, Hubner i inni)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Fulbrighta

  Kiedy indziej ( kiedy potrzeba usprawiedliwić własną małość wobec Pomordowanych przez UPA) powołujecie się na tę znienawidzoną przez was Fundację:)
  Przykro mi pisać, ale przywołane przez panów Collegium Civitas ściśle współpracuje z w/w Fundacją

  „Wśród wykładowców Collegium Civitas są stypendyści działającego od 1959 r. w Polsce prestiżowego programu Fulbrighta. Przedstawiciele najlepszych uczelni amerykańskich prowadzą u nas zajęcia, które poszerzają naszą ofertę zajęć fakultatywnych, prowadzonych w języku angielskim. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
  http://www.polin.pl

  ach… zdecydujcie się robaczki z kim wam po drodze?
  Z komuchami, banderowcami czy z żydami w ramach budowy Polin?!

  Bo z Polakami chyba nie bardzo…..

 2. Eleonora
  | ID: 077b21cd | #2

  ” W ostatnich wyborach prezydenckich na Ukrainie lider nacjonalistycznej partii „Swoboda” Ołeh Tiahnybok otrzymał poparcie 1,16% ogółu wyborców. To zupełny margines. Wyolbrzymianie poparcia dla potomków „banderowców” leży tylko w interesie Rosji. Po prostu!

  Ciekawe w czyim interesie działa Prawy Sektor?

  „Lwów: Prawy Sektor patroluje ulice”

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oddziały Prawego Sektora patrolują ulice Lwowa, zaś na rogatkach miasta powstają punkty kontrolne przypominające te, które nielegalnie nadzorowały ruch uliczny podczas rewolucji na kijowskim Placu Niezależności.

  W oświadczeniu Prawego Sektora czytamy, iż podjęte kroki są odpowiedzią na „cyniczne i złośliwe oczernianie patriotów, którzy przelewali krew w walce z najeźdźcami”, czego obecne kijowskie władze miały dopuścić się w związku z obławą na uczestników strzelaniny w Mukaczewie.

  https://i0.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2015/07/image234.jpg

  https://i1.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2015/07/34-620×3499.jpg

  …wiem…wiem… moje kremlowskie i antyukraińskie komentarze i zdjęcia zaprzeczają wolności słowa wg Słomki i Czyża:))

Komentarze są zamknięte