Budka z której będzie można z porozmawiać z emigrantami z Opola;)

Niezależna Gazeta Obywatelska

Budka angielskaCharakterystyczna budka, która przez wielu mieszkańców Opola i turystów odwiedzających nasze miasto traktowana jest jako nieodzowna atrakcja, zyskała nową funkcjonalność. Zgodnie z nowym przeznaczeniem, oprócz tła dla pamiątkowych zdjęć, będzie też służyć jako punkt dostępu do internetu oraz darmowych rozmów poprzez VOIP i Skype.

– Z budki na numery stacjonarne dzwonimy za pomocą usługi VOIP. Rozszerzeniem oferty jest z kolei platforma Skype. Terminal zamieszczony wewnątrz budki daje też możliwość swobodnego surfowania po sieci – mówi Jarosław Starszak, naczelnik Wydziału Informatyki UM w Opolu. – Można powiedzieć, że sędziwa budka zyskała nowe życie – dodaje.

Warto też podkreślić, że dzięki budce w obrębie Rynku można korzystać z darmowego, bezprzewodowego internetu o wydajności łącza minimum 1mbit/s na użytkownika. – I to przy jednoczesnym wykorzystaniu sieci nawet przez 101 użytkowników. Przy mniejszej liczbie korzystających osób prędkość będzie wzrastać. Przeglądane treści będą rzecz jasna filtrowane, by zablokować dostęp do niepożądanych treści – zaznacza Starszak.

Czerwona budka telefoniczna w ramach całego przedsięwzięcia została też odrestaurowana.

opole.pl

Komentarze są zamknięte