NGO Ostrów Wielkopolski: Burmistrz z PO przyznał się do wzięcia łapówki 20 tys zł

Niezależna Gazeta Obywatelska3
Burmistrzy Sulmierzyc www.sulmierzyce.pl

PIotr K. [sulmierzyce.pl]

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim oskarżyła Piotra K., zawieszonego burmistrza Sulmierzyc i działacza PO, o korupcję. Piotr K. przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia. Zawieszony w swoich obowiązkach burmistrz Sulmierzyc przyjął łącznie 20 tys. złotych łapówki. Wymusił ją na wykonawcy jednej z inwestycji realizowanej na terenie gminy. To wykonawca powiadomił CBA, a te wkroczyło do akcji w marcu. Piotr K. został zatrzymany na gorącym uczynku.

– Według ustaleń prokuratury, pieniądze stanowiące korzyść majątkową były przekazywane oskarżonemu przez przedstawiciela firmy realizującej inwestycję. Od przekazywania korzyści majątkowych oskarżonemu uzależnione były wypłaty środków za kolejne etapy prowadzonych na terenie gminy prac – powiedział PAP prokurator Walczak.
Oskarżony trafił do aresztu, który na początku czerwca zamieniono mu na poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. złotych oraz dozór policji. W akcie oskarżenia, który trafił do sądu w Krotoszynie, prokuratura przedstawiła zawieszonemu burmistrzowi cztery zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych i uzależniania od nich czynności służbowych. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.
t
 1. Irena
  | ID: 08412336 | #1

  Kłamstwo,złodziejstwo.korupcja , mają krótkie nogi.Należy tępić tego rodzaju zachowania i to się dzieje. Na czele stoją dzialacze P O = Partii Miłości ,która zmierza do lamusa.

 2. Jerzy
  | ID: 63f827b5 | #2

  Syn szefa PiS z Nowego Sącza zarobił miliony. Za zgodą rady miasta – Jerzy Wituszyński – szef zarządu PiS w Nowym Sączu i szef miejscowej rady miasta – zrezygnował z członkostwa w partii, gdy wyszło na jaw, że rada miasta pozwoliła zrobić intratny interes jego synowi. Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, sprawa sięga 2010 r., kiedy władze Nowego Sącza postanowiły sprzedać działkę po byłym placu targowym.

 3. 87rt0987
  | ID: e422e934 | #3

  Korupcja, korupcja i jeszcze raz korupcja. Tak żyją urzędnicy. Co robi CBA? W polskich mediach wrze od takich tematów.
  W Szczecinku w Zachodniopomorskiem dwaj panowie zaprezentowali satyryczną rzeźbę i nazwali ją OBYWATELEM WŁAPKO.

Komentarze są zamknięte