Z życia Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

katedra-173x270Zapowiedzi wydarzeń w diecezji opolskiej:

Ostatnie spotkanie formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich. W najbliższą sobotę 27 czerwca odbędzie się ostatnie spotkanie formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich z dekanatów: Gościęcin, Kędzierzyn, Koźle, Łany, Ujazd Śląski. Spotkanie odbędzie się w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
Pielgrzymka Mężczyzn na Górę św. Anny. W najbliższą sobotę i niedzielę 27 i 28 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Obchody rozpoczną się w sobotę wieczorem 27 czerwca o godz. 18.30. W uroczystej Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, uczestniczyć będą biskupi opolscy i gliwiccy oraz tegoroczni neoprezbiterzy.

Letnie rekolekcje organizowane przez Ruch Szensztacki. Szensztacki Instytut Sióstr Maryi w Winowie przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zaprasza małżeństwa i matki z dziećmi na rekolekcje w następujących terminach: 10-13 lipca w Winowie; 17-19 lipca w Winowie. Rozpoczęcie rekolekcji o godz. 17.30 pierwszego dnia, zakończenie o godz. 16.00 ostatniego dnia. Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje s. M. Eleonora Dzimiera, Szensztacki Instytut Sióstr Maryi. Al. Ks. J. Kentenicha 6, tel. 77 4748381.

19. Święto Młodzieży na Górze św. Anny. W dniach 20-25 lipca 2015 r. na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży, ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane przez franciszkanów Prowincji św. Jadwigi. Podczas jego trwania uczestnicy nawiązują relację z Bogiem i drugim człowiekiem tworząc jednocześnie wspólnotę Kościoła, w której uczą się jak żyć wartościami chrześcijańskimi we współczesnym świecie. Program spotkania przewiduje czas na Eucharystię, pracę w grupach, konferencje franciszkańskie, spotkania z gośćmi oraz wieczorne koncerty. W tym roku po raz pierwszy zapisy na Święto Młodzieży odbywają się poprzez stronę www.swietomlodziezy.com (od 2 czerwca 2015 r.). Zapisy dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) pod nr tel. 697 639 873.

Łączę wyrazy szacunku,
Hanna Honisz
Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej
T

Komentarze są zamknięte