OKS Odra Opole z każdego sprzedanego biletu przekazał 1 zł na odbudowę Katedry

Niezależna Gazeta Obywatelska

katedra-173x270Odra Opole zakończyła sezon zmagań ligowych, a wraz z nim akcję prowadzoną wraz ze Strategicznym Partnerem Biznesowym – firmą ECO SA, której celem było wsparcie finansowe odbudowy naszej Katedry. Dzięki podjętym działaniom na konto Kapituły Odbudowy Katedry trafiło ponad 7 tyś. zł.

 

W tym tygodniu ruszyły prace remontowe zabytkowych murów Opolskiej Katedry. Od miesięcy specjalnie powołana przy Katedrze Kapituła prowadziła zbiórkę na ten cel. Aby wesprzeć dzieło odbudowy, swoją akcję zainicjował klub Odra Opole przy wsparciu Partnera Biznesowego  – Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA. Złotówka z każdego sprzedanego biletu na mecz przy Oleskiej przeznaczana była na wsparcie akcji.

Udało nam się uzbierać 7.129 zł i taka kwota została przekazana na konto Kapituły – mówi Marta Sczęsny, dyrektor klubu – wszystko dzięki licznej obecności na meczach kibiców, więc to im należą się podziękowania. Największy wkład mieli oczywiście wszyscy obecni na meczu z Polonią Bytom, kiedy to padł rekord frekwencji całej naszej ligi w zakończonym sezonie – podsumowuje Pani Marta.

Podjęta decyzja o rozpoczęciu kampanii informacyjnej oraz prowadzonej zbiórki zapadła mając na względzie wyjątkowy charakter zabytkowej świątyni, która jest ważną częścią historii naszego miasta.

Uznaliśmy, że to sprawa ważna dla Opolan – mówi Maciej Sokólski, przedstawiciel ECO SA – warto zwrócić uwagę na jej społeczny aspekt, ponieważ mówimy o ochronie naszego historycznego i kulturowego dziedzictwa. Z przyjemnością włączyliśmy się w to działanie, które wpisuje się w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu i cieszymy się, że efekt jest tak znaczący, bo uzbierana kwota jest niemała  – dodaje.

info prasowa OKS Odra.

Komentarze są zamknięte