Rusza Akademia „Polska w Europie”

Niezależna Gazeta Obywatelska

Akademia „Polska w Europie"W piątek 12 czerwca we Wrocławiu rusza Akademia „Polska w Europie”. Nowa inicjatywa zainaugurowana przez Posła do PE Kazimierza M. Ujazdowskiego ma stworzyć możliwość rozmowy z czołowymi europejskimi urzędnikami i politykami. Gościem pierwszej Akademii będzie Wojciech Wiewiórowski, zastępca Europejskiego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Akademia „Polska w Europie” realizowana jest w ramach programu edukacyjnego Kazimierza M. Ujazdowskiego „Obudź Swój Potencjał”. Projekt skierowany jest do studentów i doktorantów dolnośląskich oraz opolskich uczelni, a także wszystkich zainteresowanych życiem publicznym. Ma stworzyć możliwość pogłębionej rozmowy z czołowymi europejskimi urzędnikami i politykami dotyczącej wyzwań przed którymi staje Polska i Europa. Raz na kwartał zaproszony gość wygłosi wykład otwarty oraz poprowadzi seminarium mistrzowskie dla studentów.

Pierwszym gościem Akademii „Polska w Europie” będzie Wojciech Wiewiórowski, zastępca Europejskiego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, nauczyciel akademicki i prawnik, były szef GIODO w Polsce. W piątek 12 czerwca o godzinie 12.30 na wydziale Prawa UWr w auli prof. Świdy, budynek D wygłosi wykład „Rozwój technologii informacyjnych jako wyzwanie dla prywatności i prawa”. Doktoranci i studenci mogą również wziąć udział w seminarium mistrzowskim poprowadzonym przez gościa. Można się na nie zapisać do 8 czerwca na www.obudzswojpontencjal.pl.

Program Akademii „Polska w Europie”:

WYKŁAD OTWARTY – Wojciech Wiewiórowski:
Rozwój technologii informacyjnych jako wyzwanie dla prywatności i prawa.
godz.12.30, 12 czerwca 2015 r. (piątek)
Wydział Prawa UWr, ul. Uniwersytecka 8-10, budynek D, aula prof. Świdy

SEMINARIUM MISTRZOWSKIE (trwają zapisy dla studentów i doktorantów)
Prawo do prywatności w cyfrowym świecie. Perspektywa europejska.
godz.16.30, 12 czerwca 2015 r. (piątek), zapisy na www.obudzswojpotencjal.pl

T

Komentarze są zamknięte