Remont A4 zgodnie z harmonogramem

Niezależna Gazeta Obywatelska

Remont A4Prace remontowe na autostradzie A4 w województwie opolskim przebiegają zgodnie z założonym planem. Do końca najbliższego piątku (5 czerwca) sfrezowany powinien zostać cały, ponad 9-kilometrowy odcinek w okolicach węzła „Brzeg”.

Począwszy od poniedziałku, 1 czerwca 2015, wykonawca w ciągu doby frezuje od 20 do 25 tysięcy metrów kwadratowych warstwy ścieralnej jezdni. Jednocześnie wymieniane są elementy systemu odwodnienia autostrady.

Oprócz pierwszego dnia wprowadzenia zmienionej organizacji ruchu, czyli przełożenia go na jedna jezdnię i prowadzenia tam ruchu dwukierunkowego, na autostradzie nie występują większe zatory. Drugiego i trzeciego dnia remontu do godzin południowych zarówno na wysokości remontowanego odcinka, jak i tuż przed nim pojazdy poruszały się płynnie. Gdyby jednak na wysokości remontowanego fragmentu doszło do zatoru spowodowanego kolizją, awarią czy wypadkiem, dla użytkowników stojących w zatorze przygotowano butelkowaną wodę mineralną rozstawioną wzdłuż jezdni.

T

Komentarze są zamknięte