NGO Warszawa: Spotkanie autorskie ze Stanisławem Srokowskim

Niezależna Gazeta Obywatelska

SrokowskiWydawnictwo 2 Kolory ma przyjemność zaprosić  na spotkanie autorskie Stanisława Srokowskiego i promocję jego najnowszej książki pt. „Spisek barbarzyńców”. Spotkanie odbędzie się 28 maja 2015 r. o godz. 18.00, w księgarni Fundacji Pomocy Bibliotekom Polskim przy ul. Hożej 21/31 w Warszawie. Fragmenty książki przeczyta Wojciech Żołądkowicz – aktor Teatru Studio. 

Stanisław Srokowski jest autorem wielu tomików wierszy, powieści, zbiorów opowiadań i sztuk teatralnych. Spośród powieści wymienić należy: „ Miłość i obłąkanie”, „Lęk”,  „Duchy dzieciństwa”, „Repatrianci” i trylogię kresową:„ Ukraiński kochanek”, „Zdrada”, Ślepcy idą do nieba” oraz zbiór opowiadań „Strach”. Za tom opowiadań kresowych „Nienawiść” został wyróżniony w 2007 r.  nagrodą Mackiewicza. Opowiadania te stanowią kanwę do przygotowywanego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Nienawiść”( roboczy tytuł „Wołyń”).


W ostatnich latach Stanisław Srokowski pracuje nad powieściami o tematyce współczesnej – Spisek barbarzyńców 
to druga część planowanej przez Stanisława Srokowskiego trylogii, którą rozpoczął wydanymi w 2012 roku przez wydawnictwo Arcana Barbarzyńcami u bram. Spisek kontynuuje zderzenia konwencji – groteski i realizmu, ponownie zestawia los patriotów zaangażowanych w Solidarność Walczącą z karierami komunistów i oportunistów po ’89 roku, konsekwentnie również prowadzi autor narrację w dwóch czasach – stanu wojennego i współczesnym.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam i proszę o rozpowszechnienie zaproszenia,
z poważaniem
Magdalena Lenart
Wydawnictwo 2 Kolory

Komentarze są zamknięte