Majowy Egzorcysta o aniołach i demonach

Niezależna Gazeta Obywatelska1

okladka EgzorcystaTematem przewodnim majowego numeru miesięcznika Egzorcysta są aniołowie, ci którzy pozostali wierni Bogu oraz ci, którzy ulegli swojej pysze i w konsekwencji zostali demonami. Czasopismo na swych łamach przestrzega przed wynaturzeniami kultu aniołów, kontaktami z demonami podszywającymi się pod istoty dobre, wierze okultystom wykorzystującym angelologie dla promocji swoich demonicznych wierzeń i praktyk.

Doktor Roman Zając w pierwszym tekście o aniołach na łamach miesięcznika przestrzegał przed nadmiernym kultem aniołów, wynikającym z kompleksu niższości, pseudo mistycyzmu, który jak w wypadku herezji i sekt, kończy się kultem upadłych aniołów. W okultystycznym kulcie aniołów częstym elementem jest odwoływanie się do nieznanych w Biblii imion aniołów – z Pisma Świętego znamy tylko trzech aniołów: Rafała, Michała, Gabriela. Inne imiona rzekomych aniołów nie pochodzą od Boga, tylko z apokryfów, kabały, gnozy, żydowskiej mistyki, magii. Normalnie anioły nie objawiają swoich imion.

Nieuznawane przez kościół pisma współczesnych wizjonerów, które stały się podstawą powstania nowych wspólnot religijnych czczących anioły, pełne są treści spirytystycznych, ezoterycznych i kabalistycznych. Okultyści propagują praktyki wywoływania duchów i skłaniania ich do działań zgodnych z wola magów. Do takich okultystycznych praktyk wykorzystywana jest tarot, wizualizacje, hipnoza, medytacje i channeling.

W kościele katolickim wywoływanie aniołów i skłanianie ich do określonych działań jest ciężkim grzechem. Okultyści wykorzystują zainteresowanie aniołami do promocji okultyzmu wśród katolików. Kult aniołów w new age ma zastąpić kult Boga. Działaniom okultystów sprzyja często zbrodnicza ignorancja pracowników księgarni katolickich sprzedających okultystyczne publikacje o aniołach.

W kolejnym artykule najwybitniejszy polski demonolog ksiądz doktor habilitowany Aleksander Posacki przypomniał o obowiązku odrzucenia niekatolickiej angelologii, szkodliwości używania rzekomych imion aniołów nie znanych w Biblii, demonach podszywających się pod anioły, roli demonów udających anioły w powstaniu mormonów, satanizmu, ezoteryzmu, i współczesnego okultyzmu.

W trzecim artykule o aniołach ksiądz Grzegorz Baran przypomniał, że anioł to byt osobowy, nie posiadający ciała materialnego stworzony przez Boga, posiadający rozum i wolną wole, nieśmiertelny, pełniący funkcje posłańca Boga. Aniołów jest bardzo wielu. Ludziom anioły objawiają się w postaci mężczyzn lub skrzydlatych istot mających twarze ludzi lub zwierząt. Celem istnienia aniołów jest oddawanie czci Bogu, objawianie ludziom woli Boga, troska o ludzi i wspieranie ich.

W rozmowie z doktorem Pawłem Sokołowskim ksiądz profesor doktor habilitowany Stanisław Longosz przybliżył czytelnikom nauczanie kościoła katolickiego o aniołach, ich roli jako bożych posłańców, wizji aniołów w nauczaniu ojców kościoła, naturze aniołów.

W ostatnim artykule o aniołach Monika Dobrogowska przybliżyła widzom motywy gnostyckie i heretyckie w filmach przygodowych o aniołach.

W innych artykułach na łamach pisma Grzegorz Kasjaniuk opisał związki Davida Lyncha z joginami, ojciec Gerardem Bula swoją posługę jako egzorcysty, Jerzy Świdziński postać świętego Zygmunta, Wincenty Łaszewski objawienia w Gietrzwałcie, profesor doktor habilitowany Grzegorz Kucharczyk zbrodnie rewolucji francuskiej, Juliusz Gałkowski mit arkadii, Adam Barnaba szkodliwość pornografii.

Jan Bodakowski

 

  1. Irena
    | ID: a95b795a | #1

    Treść interesująca. Lubie tematyke Aniołów.Kupie miesiecznik,bo warto poświęcić czas na czytanie.Dzieki za informacje,które @szanowana redakcja NGO przekazuje.Dobrego Dnia rodakom.

Komentarze są zamknięte