Nasz patronat: W niedzielę po raz piąty ruszy Maraton Opolski

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Pierwszy Maraton Opolski – nagrody w kategori K20 [fot. T.Kwiatek]

Już 1500 biegaczy zgłosiło chęć wzięcia udziału w V Maratonie Opolskim. Ten wystartuje w niedzielę (17 maja) z ulicy Piastowskiej w Opolu. Rok temu maraton ukończyło 700 biegaczy. W ramach 5 Maratonu Opolskiego odbędą się następujące biegi: Maraton, Półmaraton, Sztafety Firmowe, Bieg na 10 km, Bieg Festiwalowy, Minimaraton dla dzieci. Ciekawostą jest to, że w sztafecie pobiegną olimpijczycy, między innymi łyżwiarz szybki Zbigniew Bródka i łyżwiarka Magda Wójcik.

Organizatorem jest TKKF Opole, które informuje że pakiety startowe (z wyjątkiem Minimaratonu) należy odebrać w Biurze Zawodów ul. Piastowska 14 „Sala Ostrówek” w sobotę 10:00-21:00 i niedzielę 6:30-8:00. – Ze względu na dużą ilość zgłoszeń uprzejmie prosimy wszystkie osoby z Opola i okolic o odbiór pakietów w sobotę. – informuje Mariusz Godoś, główny organizator wszystkich edycji maratonów. Szczegółowy program 5 Maratonu OpolskiegoNiezależna Gazeta Obywatelska jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Mapa maratonuZatwierdzona trasa 5 Maratonu Opolskiego:
– Start ul. Piastowska,
– następnie Most Piastowski ,
– ul. Spychalskiego,
– ul. Parkowa,
– most i ul. Krapkowicka,
– ul. Spychalskiego,
– Most Piastowski i ul. Katedralna,
– ul. Książąt Opolskich,
– ul. Kominka,
– ul. Sienkiewicza,
– obok Solarisa – rondko i ul. Żeromskiego ,
– ul. Ozimska,
– ul. Kołłątaja,
– ul. 1-go Maja,
– ul. Korfantego,
– i znowu ul. Piastowska.
tk, maratonopolski.pl

  1. Irena
    | ID: 28d5f219 | #1

    Gratuluje organizatorom tego maratonu. Zgloszonych 1500 biegaczy ,świadczy o potrzebie takiej imprezy. Spotkanie z p.Brodką i p.Wójcik to dodatkowa atrakcja.serdecznie pozdrawiam rodaków.Dobrego Dnia

Komentarze są zamknięte