Kim jest Mietek? Czyli krótko sołtysie Łosiowa, gdzie mieszka Paweł Kukiz

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Paweł Kukiz fot. "Andruch" Reportaż dziennikarki wrocławskiego dodatku Gazety Wyborczej przypomniał nam tajemniczego „Mietka”, sołtysa Łosiowa. Mieczysław Adaszyński jako jedyny krytycznie wyraża się w reportażu Pawle Kukizie, wręcz obniża zasługi lokalne dla zdobywającego bardzo dużą popularność kandydata na urząd Prezydenta RP. Co mówi, ten lokalny działacz.

– Sprawami Łosiowa się jednak nie bardzo interesuje – twierdzi sołtys Mieczysław Adaszyński.

Mówi Adaszyńskiego o Kukizie. Dziennikarka Magdalena Kozioł z GW przybliża postać „Mietka„:

Mietek to od 25 lat najważniejsza osoba w Łosiowie i jednocześnie wiceprzewodniczący rady gminy Lewin Brzeski, której Łosiów jest częścią. – Paweł nie jest moim idolem – wyznaje szczerze sołtys, który o kandydowaniu Kukiza dowiedział się z mediów. – Chciałbym go zapytać, co Łosiów z tego kandydowania będzie miał, nie było jednak okazji. Odkąd poszedł w politykę, przepadł nam tutaj we wsi.

Rzeczywiście, Kukiz przez całą kampanię wieś odwiedzał sporadycznie. Ktoś go tu widział dwa miesiące temu, ktoś inny – miesiąc temu. Adaszyński wspomina, że Kukiz był u niego tylko raz. I od razu z pretensjami o budowę wiatraków. W okolicach Łosiowa ma być ich 26. Czy staną ostatecznie, nie wiadomo. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wciąż nie wypowiedziała się w tej sprawie.

Adaszyński pojawia się w przeprowadzonym przeze mnie wywiadzie z Pawłem Kukizem w papierowym wydaniu NGO. Pytam go w nim o sołtysa Łosiowa.

Nawet w Twoim rodzinnym Łosiowie jest jeden i ten sam radny od 20 lat. Czy jesteś zadowolony z pracy radnego Adaszyńskiego?

Ja nie mam pojęcia o jego pracy, ani o tym co się dzieje w Łosiowie, czy gminie. Szlag mnie trafia jak mam wyłączane światła ze względu na oszczędności, które są tu robione.

Lepiej niech radny Adaszyński zajmie się oświetleniem, bo do Kukiza daleko mu jeszcze brakuje. Dlatego, korzystając z okazji publikujemy, cały wywiad na www, gdzie rozmawiamy z Pawłem Kukizem w jego rodzinnym domu w Łosiowie. Mimo upływu czasu nie widać by wywiad się zdezaktualizował.

TK
  1. Irena
    | ID: e125ae49 | #1

    Na mojej ulicy tez są wyłączane światła.Wiec rozumie pana Pawła.Natomiast sołtys ze zazdrosci i głupoty obraza wartościowego człowieka,Cóz,taki mamy klimat.

  2. Anonim
    | ID: ffe51d77 | #2

    To czemu alkoholiku nie poszedłeś do radnego interweniować. JOW nie pomoże nawet jak alkoholikowi zwisa.

Komentarze są zamknięte