PKW: Mężowie zaufania nie mogą dotykać kart wyborczych

Niezależna Gazeta Obywatelska1

wybory_urna_jpg [samorzad.pap.pl]Mężowie zaufania nie mogą mieć żadnego kontaktu fizycznego z kartami do głosowania, nie mogą dotykać kart w żadnym momencie – zaznaczyła PKW.

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, mężowie zaufania wyznaczeni przez pełnomocników wyborczych komitetów wyborczych, których kandydaci na prezydenta RP zostali zarejestrowani, mogą być obecni w dniu wyborów w lokalu wyborczym podczas wszystkich czynności wykonywanych przez komisję.

 

W komunikacie PKW zaznaczono, że informacja o godzinie rozpoczęcia pracy komisji w dniu głosowania podawana jest przez poszczególne obwodowe komisje wyborcze do publicznej wiadomości przede wszystkim przez jej wywieszenie w budynku, w którym mieści się lokal wyborczy.

 

Dodatkowo informacja powinna pojawić się w urzędzie gminy (w sposób umożliwiający zapoznanie się z tą informacją także, gdy budynki te są zamknięte). Chodzi o umożliwienie mężom zaufania obecności przy wszystkich czynnościach komisji poprzedzających otwarcie lokalu.

 

Z informacji PKW wynika, że do każdej komisji pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego może zgłosić po jednym mężu zaufania. Mężowie zaufania danego komitetu wyborczego mogą jednak zmieniać się w ciągu pracy komisji. Mogą być nimi wyłącznie osoby pełnoletnie.

więcej samorzad.pap.pl

  1. Irena
    | ID: a004aa7c | #1

    @ pan Kominiarz.Witaj w niedziele. Interesuje się kandydatami na Prezydenta RP…..Wiesz,spodobał mi sie Twój kandydat pan Kowalski.Ciekawy,pracowity ,bezpośredni,o wielu zainteresowaniach.Poświęciłam noc na odtwarzanie video i widzę w Nim Gościa mądrego.Ciesze się, że wyłuskałeś dobrego polityka. pozdrawiam

Komentarze są zamknięte