NGO Opole: Obchody V rocznicy katastrofy Smoleńskiej

Autor Obywatelski2

IMG_3842Uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej odbyły się wczoraj w Opolu. Mija już piec lat od tej wielkiej narodowej tragedii. Po raz kolejny opolanie oddali cześć i hołd parze prezydenckiej Lechowi i Marii Kaczyńskich.

Opolanie o 18:30 zgromadzili się na mszy świętej w Opolskiej Katedrze, odprawianej specjalnie za zmarłych w skutek tej katastrofy. Następnie uczestnicy przeszli w marszu pamięci przez centrum miasta, zmierzając na Plac Wolności.

Na Placu Wolności po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego wspomniano wybitne postacie, które zginęły w tej tragedii. Został również odczytany list prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który odczytał poseł Sławomir Kłosowski. Swoimi dramatycznymi wspomnieniami podzielił się również wiceprezydent Janusz Kowalski, który odświeżył nam te chwile w pamięci. Wspominał jak z niedowierzaniem próbował się dodzwonić do swoich kolegów i przyjaciół będących na pokładzie prezydenckiego Tupolewa, mając nadzieje, ze jednak któryś z nich obierze telefon.


Duża liczba uczestników uroczystości pokazuje jak bardzo poruszyła Polaków ta katastrofa i jak bardzo chcą aby polskie społeczeństwo dowiedziało się w końcu prawdy. Prawdy, której ujrzenie jest coraz bardziej oddalane, co widać szczególe po ostatnich „rewelacjach” prokuratury i kolejnych stenogramach.

Autor i foto: Marco Markowski

Komentarze są zamknięte