Międzyzwiązkowy komitet strajkowy: 27 marca pikieta pod UW w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Koćwin, Ciemniak, Adamczyk– 27 marca zamanifestujemy pod Urzędem Wojewódzkim w Opolu swoje niezadowolenie z rządzących w kraju i regionie. Przekażemy nasze postulaty – zapowiada podczas wczorajszej konferencji prasowej Grzegorz Adamczyk, wiceszef opolskiej Solidarności.

– Zasadniczo mamy 12 postulatów ogólnopolskich i 7 regionalnych. W Polsce mamy zjawisko biednych pracujących, ale OPZZ, Solidarność i FZZ chcą razem to zmienić – mówił na konferencji prasowej Sebastian Koćwin, szef opolskiego OPZZ.

– W Polsce jest najwięcej umów śmieciowych spośród Państw UE, do nich zaliczamy samozatrudnionych wymuszanych przez pracodawców – mówił o problemie Koćwin.- Mamy nadzieję, że rządzący obudzą się – podsumowuje Koćwin zgłoszone postulaty.

– 640 miesięcznie przez 8 lat są stratni średnio pracownicy sfery budżetowe ze względu na zamrożenie płac – mówił o wyliczeniach ekspertów wiceszef Solidarności podczas konferencji prasowej.

– Kolejnym takim punktem jest zapomniana dyrektywa UE, która gwarantuje wydłużenie urlopów w przypadku wydłużenia wieku emerytalnego, z tego powodu Polska płaci kary – przybliża mało znaną sprawę Grzegorz Adamczyk.

– Jest tylko jedna grupa, która nie musi walczyć o byt w ochronie zdrowia – mówi o lekarzach Krystyna Ciemniak, która kiedyś była pielęgniarką, a od lat jest szefową Forum Związków Zawodowych.

– Za wyjątkiem prof. Religi nikt nie pokłonił się nad problemem pielęgniarek i położnych. Wtedy dostaliśmy 373 zł podwyżki i od tego czasu nic się nie zmieniło – mówiła Krystyna Ciemniak.

– 50 lat to średnia wieku pielęgniarek w Polsce, nasze młode pielęgniarki wyjeżdżają za granicę, będziemy mieli lada dzień problem – opisuje Ciemniak zagrożenie w opiece nad osobami chorymi i starszymi.

– Likwidacja miejsc pracy na Poczcie Polskiej, jeśli poczta przegra przetarg na operatora wyznaczonego grożą ogromne zwolnienia grupowe – dodaje Koćwin, który przybliża jeden z regionalnych postulatów z którym związkowcy ruszą na Urząd Wojewódzki 27 marca.

– Nie ma zgody na przerzucaniem oszczędności kosztem instytucji kultury w województwie. Dlatego dochody z CIT powinny wpływać do budżetu tam gdzie są wytworzone produkty to powinno zostać zmienione ustawą – twierdzi Adamczyk.

– Przetarg w WUP ostatnio wygrała firma z Białegostoku, przegrała gdyż opolska firma nie miała wymaganego w przetargu kapitału – alarmuje Adamczyk jak dbają władze województwa o intersy regionalne. – Gdyby została odpowiednia dyrektywa zaimplementowana to mogłyby opolskie firmy ten przetarg wygrać – dopowiada przedstawiciel NSZZ Solidarność.

Konferencja miała na celu zmobililizowanie opolan, aby 27 marca wspólnie ze związkowcami pikietowali pod Urzędem Wojewódzkim. Postulaty i plakat ze szczegółami publikujemy na zdjęciach. Będziemy się sprawie przyglądać.

Tomasz Kwiatek

  1. jaro
    | ID: 8251e143 | #1

    BRAWO ZWIĄZKOWCY ! POLSKA/POLACY TO NIE IDIOCI ! DOŚĆ OSZUSTW, BIEDY, CHAMSTWA, PIARU, KOLESI ITD.. DOŚĆ DZIKIEJ: PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI, ŁĄCZENIA W GRUPY CZY JAK TAM TO NAZWIECIE -KOSZTEM LUDZI PRACY ! DOŚĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! NA DRZEWO Z NIMI ! DO STRAJKU GENERALNEGO W CAŁEJ POLSCE !

Komentarze są zamknięte