Notatka z narady naczelników urzędów skarbowych w Opolu podstawą zawiadomienia prokuratury

Niezależna Gazeta Obywatelska4

SzczurekPrzedstawiciele Ministerstwa Finansów mieli przekroczyć swoje uprawnienia nakłaniając pracowników Izb Skarbowych do takiego prowadzenia kontroli, by kończyły się one nakładaniem na przedsiębiorców kar finansowych. Dowodem w sprawie jest notatka „Protokołu z narady naczelników urzędów skarbowych województwa opolskiego z dnia 4 listopada 2014 r. w Izbie Skarbowej w Opolu”, która została przekazana do ZPP z anonimowego źródła. Zgodnie z treścią notatki „MF dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – urzędy skarbowe, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących). Celem na 2015 r. jest wzrost dochodów budżetowych, wzrost kontroli okresów bieżących i wzrost kontroli pozytywnych. Należy obecnie zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe” .

– Podejście Ministerstwa Finansów do kontroli polskich przedsiębiorców kojarzy mi się z erą stalinowską i słynną maksymą „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” – mówi Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. Jak dodaje – Doskonale rozumiemy rolę Ministerstwa Finansów i wiemy, że jego przedstawiciele, w osobie Ministra czy Podsekretarza, mogą zwiększać ilość kontroli. Jednak nie mogą prowadzić nierzetelnych kontroli, których jedynym celem jest zwiększenie wpływów budżetowych kosztem uczciwych przedsiębiorców.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców złożył do Prokuratury Rejonowej Śródmieście-Północ w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, w którym wniósł o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania przygotowawczego w sprawie.

Pełna treść Zawiadomienia jest dostępna na stronie Związku: www.zpp.net.pl

T

 1. | ID: 01b751e4 | #1

  Otrzymaliśmy maila pt. Bal na Titanicu:

  http://zpp.net.pl/files/manager/file-5505e1a04f9ae8d8215773cc5400e4b3.pdf

  W czwartek w dniu 5.03.2015r Dyrektor B.Bętkowska Cela zorganizowała w godzinach służbowych pracy ( od godz. 12.00) imprezę w jednej z opolskich restauracji dla naczelników wszystkich urzędów skarbowych woj. opolskiego. Pracownicy w tym czasie oczywiście pilnie pracowali aby włodarze mogli się bawić.

 2. wertykal
  | ID: 6611e121 | #2

  @Niezależna Gazeta Obywatelska
  rzedstawiciele Ministerstwa Finansów mieli przekroczyć swoje uprawnienia nakłaniając pracowników Izb Skarbowych do takiego prowadzenia kontroli, by kończyły się one nakładaniem na przedsiębiorców kar finansowych. Dowodem w sprawie jest notatka „Protokołu z narady naczelników urzędów skarbowych województwa opolskiego z dnia 4 listopada 2014 r. w Izbie Skarbowej w Opolu”, która została przekazana do ZPP z anonimowego źródła. Zgodnie z treścią notatki „MF dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – urzędy skarbowe, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących). Celem na 2015 r. jest wzrost dochodów budżetowych, wzrost kontroli okresów bieżących i wzrost kontroli pozytywnych. Należy obecnie zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe” .

 3. wertykal
  | ID: 6611e121 | #3

  W Polsce się myśli, że jak się weźmie gitarę, zanuci fałszywym tonem pieśń, to jest to kampania wyborcza. Ale to nie jest kampania – oceniła w TOK FM Renata Kim zirytowana wokalnymi popisami kandydata PSL na prezydenta. Socjolog dr Robert Sobiech przypomina, że sednem kampanii wyborczej powinno być poważne traktowanie wyborców. I wyborcy powinni wymagać tego od polityków.

 4. asdf
  | ID: 6611e121 | #4

  Strasznie fałszował, zranił moje uszy. W Polsce się myśli, że jak się weźmie gitarę, zanuci fałszywym tonem, to jest to kampania. Nie, to nie jest kampania – mówiła dziennikarka „Newsweeka” w TOK FM.

Komentarze są zamknięte