Adam Słomka wystartuje w wyborach prezydenckich

Redaktor12

Słomka z żonąDziś zamiar kandydowania w wyborach prezydenckich wyznaczonych na 10 maja br. ogłosił lider Konfederacji Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI Adam Słomka. W rozmowie z Onet.pl przyznaje, że nie liczy na zwycięstwo. Jaki ma za tym cel? O starcie w wyborach Adam Słomka w rozmowie z NGO.

NGO w Bielsku – Białej: Panie Przewodniczący, w dzisiejszej rozmowie z portalem Onet.pl mówi Pan, że celem pańskiego kandydowania w wyborach prezydenckich nie jest wygrana. Ktoś mógłby odnieść wrażenie, że to nie jest logiczne albo uznać to za rozbijanie głosów. Dlaczego środowisko koalicji NIEZŁOMNYCH postanowiło wystawić własnego kandydata?

aswroclaw

Wrocław – Pikieta 2014

Adam Słomka: Po 50 latach komuny Polacy w dalszym ciągu uczą się ponownie zasad demokratycznych. To naturalne. Od 1991 roku każde kolejne wybory są coraz bardziej mniej demokratyczne i przypominają kasting. To trochę taka PRL-owska naleciałość, że jest ograniczona ilość koncesjonowanych kandydatów i na nich należy głosować. Tymczasem równy dostęp do środków finansowych czy czasu antenowego w mediach publicznych mógłby pokazać zupełnie inne preferencje polityczne Polaków. Prezydent Bronisław Komorowski czy kandydat PiS Andrzej Duda będą obecni w mediach w setkach godzin, a reszta kandydatów będzie mogła dotrzeć do wyborców tylko osobistym kontaktem i promilami procenta prezentowania swoich poglądów w mediach tzw. głównego nurtu. To nie jest tak, że jakiś kandydat rozbija głosy potrzebne dajmy na to PiS w walce z PO. Różne środowiska mają swoją tożsamość, swoje pomysły i projekty oraz inne akcenty w kampaniach. Należy dać Polakom szerokie spektrum wyboru. Do tego na początku lat 90-tych realne możliwości i siła głosu Konfederacji w stosunku do obozu komunistycznego była mniej więcej jak 1 do 4. Dziś jest podobnie. Dobra kampania może nawet spowodować to, że niepodległościowcy ten dystans do SLD i Twojego Ruchu Palikota … zmniejszą.

IMAG0007

Adam Słomka – arch. prywatne

Zresztą „zamknięcie wieka trumny postkomunistów” też jest jednym z długofalowych naszych celów. III RP musi oczyścić się z postkomunistycznych naleciałości, komunistycznych zbrodniarzy w sądownictwie, prokuraturze czy sądownictwie. Do tego „wstać” z kolan niewytłumaczalnej uległości wobec Rosji Putina i postawić silnie kwestię realizacji koncepcji „Międzymorza”, którą KPN stawia jako projekt geopolityczny od powstania w 1979 r. Nie zapominamy o wojnie rosyjsko-ukraińskiej i wspieramy Ukraińców pamiętając o zbrodniach OUN/UPA popełnionych na Polakach na Wołyniu! Mamy tu świadomość wspólnej walki z bolszewikami w 1920 r. W kampanii pokażemy różne nasze propozycje. Po to mamy wybory … taki jest ich cel.

NGO: Twierdzi Pan uparcie, że w III RP jest wielu miłośników postkomuny, którzy realizują praktycznie metody działania z czasów PRL. Jakieś przykłady?

Adam Słomka: Ujawnię to chyba pierwszy. Dziś otrzymałem od ojca 16-latka spod Nowego Sącza dokumenty świadczące, że młody chłopak ma wszczęte postępowanie w sądzie rodzinnym. Za co? Ano … 27 września 2014 r. brał udział w legalnym wiecu, na którym domagał się usunięcia monumentu „wdzięczności” Armii Czerwonej z Al. Wolności w Nowym Sączu.

1.pozwanie11.pozwanieByłem jednym z inicjatorów tych protestów, które doprowadziły do częściowego demontażu okupacyjnego symbolu. Doprowadziliśmy do ugody z władzami tego miasta, które pomimo protestów rosyjskiego MSZ zdecydowały się na pozbawienie centrum Nowego Sącza części totalitarnego „wykopaliska” i wycofały się z wszelkich roszczeń pod adresem protestujących. Uchwała Rady Miasta w Nowym Sączu o likwidacji tego obelisku istnieje od 1992 r. Tymczasem sądecki wymiar sprawiedliwości i tamtejsza policja zastraszają młodego Polaka zamiast wnioskować o jego nagrodzenie. Dodam tylko, że umowa o ochronie miejsc pamięci – między szefem polskiego MSZ, komunistycznym agentem Andrzejem Olechowskim a jego rosyjskim odpowiednikiem z 1994 r. – nie ma polskiego załącznika, tj. miejsc pochówku czy upamiętnienia, które podlegają ochronie. Co innego cmentarze wojenne, a co innego symbole obcej władzy. Mimo tego apologeci PRL z Nowego Sącza prowadzą wojnę z 16-latkiem. Co chcą osiągnąć? Wsadzić do poprawczaka, dać nadzór kuratora, odebrać spod pieczy rodziców? To jawny skandal. Skoro młody człowiek ma świadomość faktów historycznych czy świadomość, że ma prawo do działalności obywatelskiej. Ten przykład pokazuje, że kandydat NIEZŁOMNYCH jest potrzebny bo nikt inny takich patologii rodem z PRL nie ujawni.

NGO: Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia.

 

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

 1. Irena
  | ID: 3fa98f70 | #1

  Czym wiecej kandydatow na Urząd Prezydenta, tym lepiej.Będa mieli czas antenowy,wiec ci, którzy przy telewizorni odpoczywają, poznają problemy róznych środowisk.- Obnażą oblicza —–PO… Partii Miłości… i… zbiega — Słońca Peru..Musze kupić telewizor.

 2. PiS w Opolu umiera!
  | ID: 1452b812 | #2

  Najpierw niech podpisy zbierze

 3. ja
  | ID: a92be2ad | #3

  Ale się obśmiałem.

 4. Eleonora
  | ID: 4583a463 | #4

  Nooo i ziścił się najczarniejszy sen pana prezesa!
  Pan Adam wziął się za ” rozbijanie jedności prawicy, dzięki czemu znów wygra PO”

  Ładnie to tak?
  Czekamy na oświadczenia panów kąbatantów:

  „(..)Tak, jakby istniała jakakolwiek inna, poza Prawem i Sprawiedliwością partia, zdolna do obalenia obecnego układu. Niektórzy ulegają świadomie bądź bezwiednie podszeptom wrogów i głoszą, że nie można PiS-owi wybaczyć podpisania Traktatu Lizbońskiego, nietrafnego obsadzania stanowisk różnymi agentami i karierowiczami(…)”

  Tymczasem panie Adamie, nie trać pan czasu
  – zasuwaj pan z pomocą naszym braciom :)

  https://pp.vk.me/c621524/v621524183/1685/1vhrTdFWosk.jpg

 5. kominiarz
  | ID: d0c74a06 | #5

  Ale rozbijanie jakiej prawicy….??? PiS ma jedynie koncesję na udawanie opozycji, a prawicą, to już na pewno nie jest….

 6. Anonim
  | ID: b59f02b5 | #6

  Agentka ruskiej wojskowki Eleonora znowu robi, co może, by osłabić sympatię do Ukraińców walczących z ruskim okupantem. Tym razem szydzi z pojęcia braterstwa i wyklucza Ukraińców z pojęcia „bracia”. Czy to aby nie stoi w sprzeczności z nauką Kościoła, którego szerokousta onegdaj prezes Radia Maryja – Eleonora, stała na straży religijnych cnót i kanonów?

 7. Eleonora
  | ID: 20636bd3 | #7

  @Anonim

  Tak to jest, że wszelkie Anonimy mocne są w paszczy tylko i wyłącznie pod tym ukryciem….
  A powiedz coś kąbatancie w swoim imieniu
  Masz jakieś poglądy niedojdo styropianowy?

  A co do nauki KK nasi ” bracia Ukraińcy” szeroko chwalą swoich wojaków, dzielnie walczących z polskimi dziećmi.
  Jakie cnoty i kanony odnajdziesz Anonimie pod tym obrazkiem?

  http://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2014/10/wo%C5%82y%C5%84.jpg

 8. Anonim
  | ID: b59f02b5 | #8

  Co tam jeszcze ruska agentka ma w zanadrzu? Może pokazałaby ruskich „braci” nad grobami w Katyniu?

 9. wlerianda
  | ID: ba0ce970 | #9

  Nie ruskich „braci” a RADZIECKICH chciałoby się rzec ale komu skoro Autor uważając nas Polaków za całkowitych durni wmawia nam, że w Katyniu mordowali naszych właśnie ruscy chociaż znane są nazwiska Chaazarow, którzy spkojnie zeszli z tego światta śmiercią naturalną w Izraelu.

 10. Realista
  | ID: 001c89b9 | #10

  W Polsce nie ma prawicy, jest tylko lewica wierząca, można powiedzieć socjaliści tacy jak NSDAP (PiS) i inne jeszcze bardziej pseudoprawicowe partie, które uważają, że hasło bić bolszewika stawia ich w roli prawicy. Poza tym ilość oszołomów kandydujących na prezydenta jest niezła: Słomka, Korwin, Kukiz, Braun. Czekam na Piskorskiego z Samoobrony i tego, co wyleciał z PO. Dodajcie jeszcze może Tymińskiego, producenta wkładek leczniczych do butów i będzie full

 11. Eleonora
  | ID: b784583b | #11

  @wlerianda

  A skąd panowie mogą takie rzeczy wiedzieć?

  Zgodnie z paktem Ribbentrop-Mołotow, w 1939 r. Sowietom przypadła wschodnia część Polski, a Niemcom zachodnia. Tajna policja Stalina NKWD (dziś KGB) systematycznie ujarzmiała miasta pod jego kontrolę. Mieli rozkaz zgarniać wszystkich, którzy mogliby stanowić w przyszłości potencjalne zagrożenie dla komunizmu.
  Kto mógł mordować Polaków?
  Zamordować 15 tys. niewinnych to potworne zadanie, nawet dla najbardziej zatwardziałych oprawców. Stalin zwrócił się do szefa Sowieckiej Tajnej Policji, Żyda Ławrientija Berii. Oni dyskutowali o masowym mordzie i zdecydowali, że to zadanie wykona dominująca grupa żydowskiego aparatu bezpieczeństwa. Dawna nienawiść do Polaków katolików była notorycznie wiadoma.

  Żydzi, którzy mordowali Polaków w Katyniu
  Dziennik Izraela „Maariv” ogłosił światu imiona sowieckich oficerów NKWD uczestniczących w mordzie katyńskim. Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 r. poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. On opisał spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu.

  Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”. Vidro mówił dziennikowi „Maariv”:

  Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro: „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.
  Część tych opowieści jest reprodukowana na tej samej stronie wraz ze zdjęciem Vidro.”

  http://radio.radiopomost.com/ze-swiata/3419-stalin-wybral-zydow-do-mordowania-polakow-w-katyniu

  http://www.polskapartianarodowa.org/images/stories/file/the-jews-who-slaughtered-the-poles-at-katyn2-big.jpg

  Panowie swoją wiedzę opierają na takich ” histo(e)rykacvh jak Tomasz- partyzant- Sakiewicz

  „Putina nie wolno było zapraszać do Oświęcimia z kilku innych powodów: bo jest mordercą, agresorem, reprezentuje państwo, które współodpowiada za powstawanie obozów koncentracyjnych, a on sam pracował dla organizacji będącej jedynie mutacją tej, która mordowała w Katyniu. KGB to kontynuatorka NKWD, wyroki śmierci w Katyniu wykonywali funkcjonariusze tej zbrodniczej formacji.

  W czasie kiedy Niemcy otwierali obóz w Oświęcimiu, ZSRS było najbardziej lojalnym sojusznikiem Adolfa Hitlera, wspólnie z nim napadało na pokojowe państwa, a władze sowieckie nawet wspierały Niemców w antysemickich czystkach.”

  http://niezalezna.pl/63880-nsdap-w-katyniu

 12. Henryk
  | ID: 75d63f1b | #12

  Kłótnie toczycie ,a Polska ginie potrzebni tacy Polacy jak pan Adam Słomka kiedy wy toczycie kłótnie on walczy z pomnikami okupanta .Często zamykany i poniewierany ,jak za czasów bandyckiej komuny. Co o PiS chodzi niech oczyści swoje szeregi z zdrajców T.W. anty polaków na Śląsku posłów opozycyjnych prawie niema to anty PiS . Do dziś jest afera z upamiętnieniem Śp. Pary Prezydenckiej którą zamierzał uczcić Przewodniczący Gazety Polskiej w Rudzie ŚL. ale niepisana koalicja PO-PiS-RAŚ odrzuciła a poseł PiS Tobiszowski wydalił Przewodniczącego z PiS to o czym piszemy

Komentarze są zamknięte