Bosak o konflikcie na Ukrainie: To nie nasza wojna [wideorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska62

Bosak 20152 lutego w Opolu odbyło się otwarte spotkanie z wiceprezesem Ruchu Narodowego, kandydatem na prezydenta miasta Zielonej Góry Panem Krzysztofem Bosakiem. Spotkanie od samego początku przyjęło formułę wolnych pytań, a moderatorem swoistej debaty z publiką był opolski pełnomocnik Ruchu Narodowego Michał Maliński. Mogliśmy się dowiedzieć o początkach zaangażowania Bosaka w działalność wpierw społeczną (od 14 roku życia działał w harcerstwie, mając 18 lat wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej), a następnie polityczną (Bosak w wieku 23 lat został najmłodszym posłem na sejm III RP, warto w tym miejscu dodać, że w okresie II RP najmłodszym posłem był Zbigniew Stypułkowski, członek Stronnictwa Narodowego). Nie zabrakło pytania o udział pana Krzysztofa w telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami”. Bosak odpowiedział, że początkowo propozycję TVNowskiej stacji przyjął za żart (mainstreamowi dziennikarze celowali we „wkręcaniu” prawicowych polityków, po czym opisywali tego typu prowokacje) i dopiero po pół roku przyjął propozycję wychodząc ze słusznego założenia, że jest to szansa do szerszego zaistnienia i większej rozpoznawalności, bowiem gdy różne serwisy informacyjne ogląda kilkaset tysięcy widzów, to już „Taniec z Gwiazdami” gromadził przed odbiorniki miliony Polaków. Nie zabrakło pytań o konflikt na Ukrainie, czy, typowo opolskie, pytanie o status mniejszości niemieckiej. Na pierwsze pytanie Bosak odpowiedział krótko: To nie nasza wojna. Odpowiadając na drugie pytanie zaczął od statusu mniejszości Polskiej na Litwie, która nie posiada tak rozbudowanych praw jak cieszący się nimi opolscy Niemcy. Postulował o wyznaczenie wyraźnych granic, które powinny być wspólnie wypracowanym konsensusem, a nie narzuconym przez mniejszość dyktatem.

Każdy z obecnych mógł zadać prelegentowi dowolne pytanie, dzięki czemu wczorajsze spotkanie należy do jednych z ciekawszych i jest znakiem na to że liderzy Ruchu Narodowego nie boją się publiczności (co można np. zauważyć wśród liderów Twojego Ruchu) i zdawanych przez nią trudnych często pytań, lecz są gotowi zmierzyć się z nimi.

Po zakończeniu pytań, opolski pełnomocnik struktur zaprosił zainteresowanych działalnością w Ruchu Narodowym do zapoznania się z pełnomocnikami powiatowymi (do tej pory opolskie struktury RN istnieją w siedmiu na 12 powiatów województwa opolskiego) i przedstawił zgromadzonym plany na najbliższą przyszłość, czyli włączenie się do organizacji obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w dniu 1 marca w trzech powiatach opolskim, nyskim i brzeskim.

Tomasz Greniuch

 1. Anonim
  | ID: acbb0120 | #1

  Wojna ruskich z Ukrainą to nie nasza wojna, tak jak wojna o Gdańsk, też nie była ich wojną. Siedźcie sobie Greniuchy i Bosaki na tej samej kanapie!

 2. svatopluk
  | ID: f2d9bbb5 | #2

  Putin dostał Gruzję a jak teraz dostanie Ukrainę to tylko polityczne przedszkolaki wierzą że się zatrzyma.

 3. komodo
  | ID: 54964101 | #3

  To może mi ktoś wytłumaczy czemu na dzisiejszym spotkaniu z prezydentem Ukrainy jest kanclerz Niemiec i prezydent Francji? Gdzie premier Polski? Czyżby nasz „strategiczny sąsiad” miał nas gdzieś? No panowie patrioci, bardziej nienawidzący Rosjan, niż kochający Polskę, odpowiecie?

 4. svatopluk
  | ID: 63ca7f92 | #4

  A co Polska może załatwić Ukrainie?

 5. patryk
  | ID: 15697910 | #5

  Nie myście, że Rosję czy Niemcy obchodzi neutralna Polska, ich nie interesuje. Polska to dla nich teren kolonizacji gospodarczej i nawet nie trzeba im wspólnej granicy. Samotna Polska z kolei zbyt słaba aby się przeciwstawić. Czym więcej sojuszników w regionie tym lepiej.

 6. Eleonora
  | ID: 97968234 | #6

  @svatopluk

  Poproszę o sprecyzowanie zdania
  „Putin dostał Gruzję”
  Kto mu ją podarował?
  Uprzejmie proszę poczytać izraelski portal, w którym jasno jest wyłuszczone kto, co, i dlaczego Gruzja?

  Izraelskie ślady na Kaukazie

  ” Minister do spraw integralności terytorialnej mówiący płynnie po hebrajsku. Izraelski sprzęt wojskowy. Szkolenia operacyjne pod okiem izraelskich specjalistów. Ta charakterystyka nie jest bynajmniej opisem militarnej kondycji Izraela, a niewielkiego państwa na Kaukazie, które od dnia 7 sierpnia prowadzi wojnę z Rosją. Wojna gruzińsko-rosyjska tylko pozornie jest konfliktem wyłącznie między tymi dwoma państwami. Pomimo oficjalnego zawieszenia broni na terytorium Kaukazu toczy się strategiczna rozgrywka między zachodnimi i rosyjskimi interesami ekonomicznymi oraz politycznymi w regionie. W tej grze swój pośredni udział ma także Izrael. Rezultaty kaukaskiej wojny mają niemałe znaczenie dla sytuacji geopolitycznej Bliskiego Wschodu.

  Izrael z Gruzją łączą przede wszystkim silne więzi ze Stanami Zjednoczonymi. Młoda demokracja gruzińska wzrasta pod czujnym okiem Waszyngtonu, dla którego przychylne państwo nad Morzem Czarnym jest cennym sojusznikiem. Symbiotyczne relacje Gruzji z USA nigdy nie były na rękę Kremlowi. Wymykająca się z rąk hegemonia w rejonie Morza Bałtyckiego, będąca wynikiem członkowstwa Polski, Łotwy, Litwy i Estonii w Unii Europejskiej, była trudna do przełknięcia, jednakże gwarantem pozycji hegemona na Wschodzie była dominacja na Kaukazie. Tymczasem wykształcony na Zachodzie gruziński prezydent Micheil Saakaszwili przeniósł Gruzję na demokratyczną ścieżkę.
  ( heh, gruzińska demokracja na wzór polskiej)

  Dobre stosunki z USA, a co więcej z NATO, zostały pogłębione poprzez wzmożone relacje z Izraelem. W 2000 roku izraelski przemysł zbrojeniowy odnalazł dobrego kupca w postaci Gruzji. Izraelczycy, gruzińscy imigranci, stali się sprawnymi pośrednikami między dwoma państwami. Pomógł w tym sam minister obrony Gruzji – Davit Kezeraszwili – niegdyś obywatel Izraela, płynnie mówiący po hebrajsku. Interesy w Tbilisi rozwinęli m.in. były izraelski minister Roni Milo oraz jego brat, były dyrektor generalny Przemysłów Zbrojeniowych, którzy reprezentowali renomowany koncern Elbit. Za ich pośrednictwem do Gruzji trafiały zaawansowane technologicznie systemy przeciwrakietowe czy zdalnie sterowane pojazdy bezzałogowe. Wojskowym wsparciem szkoleniowym służyli ponadto gen. Gal Hirsch i mjr Israel Ziv. Intratne transakcje gruzińsko-izraelskie zaczęły słabnąć w 2007 roku.

  całość: http://www.jewish.org.pl/index.php/izrael-mainmenu-61/1648-izraelskie-plady-na-kaukazie-kulisy-wojny-gruzi-rosyjskiej.html

 7. Eleonora
  | ID: 97968234 | #7

  svatopluk :
  A co Polska może załatwić Ukrainie?

  Jak na razie
  – gooowno i wstyd wielki za takich ” parlamentarzystów”
  W tym wypadku chodzi ” parlamentarzystkę” z dynastii Gosiewskich

  „Tuż przed świętami odwiedziła ukraiński batalion Ajdar, który wg. raportu organizacji Amnesty International jest odpowiedzialny za porwania, bezprawne przetrzymywanie ludzi, kradzieże, szantaże, a nawet egzekucje.
  Amnesty International wezwała władze w Kijowie do„powstrzymania zbrodni wojennych popełnianych przez ochotniczy batalion Ajdar i rozliczenia winnych. AI opublikowała też dokument, w którym przedstawiła dowody na „porwania, bezprawne przetrzymywanie, znęcanie się, kradzieże, szantaże i możliwe przeprowadzanie egzekucji”
  Podobnie jak i inne ukraińskie bataliony ochotnicze, „Ajdar” nawiązuje do symboliki odległej od „europejskich wartości”.
  Na emblemacie tej formacji znajduje się dewiza „Z nami Boh”, co jest czytelnym nawiązaniem do napisu „Gott mit uns” na klamrach pasów w siłach zbrojnych III Rzeszy „

  http://www.fakt.pl/m/crop/-900/-900/faktonline/635555273747010701.jpg

 8. Anonim
  | ID: acbb0120 | #8

  Dla ruskiej agentki Eleonory prawdziwym sojusznikiem demokracji i całej ludzkości jest Rosja. Wrogowie i przeciwnicy Rosji są wrogami Eleonory.

 9. Eleonora
  | ID: 50c17a66 | #9

  Anonim :
  Dla ruskiej agentki Eleonory prawdziwym sojusznikiem demokracji i całej ludzkości jest Rosja. Wrogowie i przeciwnicy Rosji są wrogami Eleonory.

  A się demon intelektu napisał!
  Argumenty po byku fest :)

 10. Anonim
  | ID: acbb0120 | #10

  Mimo wszystko żałosna ta ruska agentura. Trudno pieprzyć wciąż Polakom te prorosyjskie i antypolskie androny.

 11. Eleonora
  | ID: ea12955c | #11

  @Anonim

  A idź demonie mysli, posłuchaj ostatniego wytworu umysłu niejakiego Maleńczuka.
  Bliskiego ci mentalnie żula.

  Jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich muzyków Maciej Maleńczuk nagrał nowy utwór, który w krótkim czasie zdobył sobie spory rozgłos. Choć w tekście nie pada żadne nazwisko, jest jasne, że zainspirowany został sytuacją na Ukrainie i zaadresowany jest do prezydenta Rosji, Władimira Putina.

  Rodacy!

  Od dwóch miesięcy prześladuje mnie refren „Vladimir Vladimir”. Chcąc pozbyć się natręta stworzyłem owo dzieło. W obecnej sytuacji pragnę podzielić się nim z całym narodem, aby wzmóc Jego Ducha i Siłę Bojową. Jednocześnie chcąc osłabić morale wroga, utwór jest po rosyjsku, a raczej „po rusku”, co zwiększa siłę rażenia. Każdy walczy jak potrafi, ja walczę pieśnią i słowem, wznoszę więc okrzyk „Ni chuja!”. Powinni zrozumieć. Nic lepiej nie odzwierciedla w tym momencie mojej postawy, zaś „Ni chuja!” powinno być dziś na ustach wszystkich.

  https://www.youtube.com/watch?v=zMfZK56OPMM

 12. Anonim
  | ID: acbb0120 | #12

  Od żulii, możesz sobie ruska agentko wyzywać w domu i w sąsiedztwie byłych oficerów LWP!

 13. svatopluk
  | ID: 583882fc | #13

  @Eleonora

  Co ma izraelski piernik do ruskiego wiatraka?

  Rosja jest zainteresowana destabilizacją Ukrainy
  Niestabilna Ukraina to niebezpieczeństwo dla Polski.
  Tak trudno to pojąć?

  p.s. może Kremlowi będzie potrzebna kiedyś niestabilna Polska. Będziecie wtedy maszerować w pierwszym rzędzie z kokardką św. Jerzego?

 14. Eleonora
  | ID: 3c8f5513 | #14

  @svatopluk

  „Co ma izraelski piernik do ruskiego wiatraka?”

  A nic…nic….

  http://2.bp.blogspot.com/-tsdco9vUv7g/VKPYiFWpHuI/AAAAAAAAQkU/IyNQWGUeFNY/s1600/kolomojski_ihor-300×198.jpg

  Ihor Kołomojski (ur. 1963) – żydowski oligarcha i aferzysta z Ukrainy, posiada obywatelstwo ukraińskie i izraelskie. Przewodniczy Europejskiemu Kongresowi Żydowskiemu, finansuje Swobodę i Prawy Sektor.
  2 marca mianowany został przez p.o. prezydenta w ukraińskiej juncie rewolucyjnej, Aleksandra Turczynowa gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego.

 15. Eleonora
  | ID: 3c8f5513 | #15

  „może Kremlowi będzie potrzebna kiedyś niestabilna Polska. Będziecie wtedy maszerować w pierwszym rzędzie z kokardką św. Jerzego?”

  No cóz….
  Jeżeli mamy do wyboru kokardki ze Świętym, a tą symboliką?!
  To nie wiem jak Pan…?!

  http://2.bp.blogspot.com/-v5LHCU_FDMc/VKPYdxupZ9I/AAAAAAAAQkM/wBq_JUnD71Q/s1600/AZOW%2BW%2BDRODZE%2BDO%2BEUROPY.jpg

 16. svatopluk
  | ID: 543cdf39 | #16

  @Eleonora

  Chłopaki zamawiali po kilka piw. Troche to podobne do zdjęć bliskiej Pani młodzierzy.
  To margines bez znaczenia na Ukrainie i żadne niebezpieczeństwo dla Polski.

  Oto lista najbogatszych Rosjan:
  1. Alisher Usmanov
  2. Mikhail Fridman
  3. Leonid Michelson
  4. Viktor Vekselberg

  I jak sobie to teraz wytłumaczy Pani?

  http://www.naberejna.com.ua/topnovosti/1594-militsiya-prizyvaet-stuchat-na-koloradov-provokatorov-s-palkami-i-tsepyami.html

  No to prost, jak sie u nas mawia.

 17. svatopluk
  | ID: 543cdf39 | #17

  oczywiście miała być: „młodzież”

 18. Eleonora
  | ID: aef996d5 | #18

  @svatopluk

  Dlaczego więc szanująca się prawo-człowiecza organizacja Amnesty International wszczęła śledztwo przeciw nim?
  Od kiedy świat zajmuje się ” marginesem”?

  „Organizacja Amnesty International wezwała władze w Kijowie do „powstrzymania zbrodni wojennych popełnianych przez ochotniczy batalion Ajdar i rozliczenia winnych”. AI opublikowała także dokument, w którym – jak przekazała w komunikacie dla mediów – przedstawia dowody na porwania, bezprawne przetrzymywanie, złe traktowanie, kradzieże, szantaże i możliwe przeprowadzanie egzekucji. ”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Amnesty-International-ukrainski-batalion-Ajdar-dopuszczal-sie-naduzyc,wid,16871183,wiadomosc.html

  Nie pisałabym tak lekko o bardzo poważnych sprawach.
  Hitlera również traktowano mało poważnie….
  Dzisiejsza prasa donosi o pomocy jaką przyznał Kongres USA dla Ukrainy.
  Takie hece mogą doprowadzić do wojny światowej, czego niektórzy bardzo bardzo pragną!

  „W USA, uchwalono projekt o pomocy wojskowej dla Ukrainy w wysokości 1 mld USD
  W Kongresie USA przygotowano referat na temat pomocy wojskowej dla Ukrainy – szkolenia wojskowego , dostarczenie Kijowowi broni i sprzętu wojskowego maksymalnie do 30 września 2017.”

  http://1.bp.blogspot.com/-25PJQOQ4TqM/VKPZXY3CxjI/AAAAAAAAQkw/gZdHKEn7HJw/s1600/2f6c8948671d280d34b5c0790dbec451.jpg

  Co do najbogatszych Rosjan, pisałam już o tym.

  http://www.niedziela.pl/artykul/72700/nd/Starcie-w-Rosji—Putin-przeciw

  pozdrawiam.

 19. svatopluk
  | ID: 9b5ddc6e | #19

  Bo ten margines stanowi niebezpieczeństwo dla pojedynczego człowieka.
  A rosyjski imperializm to niebezpieczeństwa dla pokoju.

  Jeżeli nie rozumiecie różnicy skali to może wybierzecie się na pogawędke z towarzyszem Millerem. On was zrozumie.
  http://wyborcza.pl/1,75968,17396414,Premier_Miller_mowi_Putinem_i_usprawiedliwia_rosyjska.html#ixzz3RjMOZMrQ

 20. Eleonora
  | ID: 39763bf8 | #20

  @svatopluk

  ha!

  Ciekawe, że amerykańską formę imperializmu powinnismy uważać za ” dobro ludzkości”
  – Irak, Iran, Egipt, Syria, Wietnam, Jugosławia itd…itp…

  Natomiast rosyjski jest groźnym ” niebezpieczeństwem dla pokoju”

  Poza tym szanowny panie, zalecam mniej pewności siebie, pańskie wypowiedzi poza tym, że są niegramatyczne, to jeszcze niemądre w moim mniemaniu:)
  O grzeczności nie wspomnę.
  Na tym portalu to oczywistość typu ” jak nie z nami patryjotami USA, to najpewniej ruski agent”

  To jest żałosne ale POPIS tak tresuje znaczną część swojego otumanionego elektoratu

  Zapewniam pana, że występuję tutaj w l. poj, nie musi się pan zwracać w l.mn

  Niech pan pamięta, że od mądrości do śmieszności bywa tylko jeden krok :)

 21. Anonim
  | ID: acbb0120 | #21

  O ile pamiętam svatopluk, to zwolennik zupełnie odmiennej orientacji politycznej niż PiS czy PO (albo z zamierzonego agenturalnego „niechlujstwa” wrzuconej do jednego „gara” przez ruską agentkę Eleonorę nigdy nie zaistniałej formacji POPiS). Daremne są wysiłki w przekonywaniu kogoś, kto świadomie, jako postkomunistyczna siatka agentów pobiera „legalnie” kasę w postaci wojskowych emerytur i będzie do końca swoich dni wspierać tych, którzy ją utrzymują. Zdaniem tej … (tu brak odpowiednich słów, by wrazić dno moralne ludzi pokroju Eleonory) Ukraińcy powinni zdychać bezbronni i pozbawieni pomocy z rąk ruskiego okupanta. Znikaj ty … (jak wyżej) z, mam nadzieję, polskiej i patriotycznej strony internetowej!

 22. svatopluk
  | ID: 796b5e3d | #22

  @Eleonora

  A może liczy pani że kawałek Ukrainy spadnie z ruskiego stołu i będzie się można czymś posilić.
  Powtóka z rozrywki roku 1938?
  A później było 6 lat płaczu i 45 zgrzytania zębów.

  p.s. który z wymienionych przez panią krajów jest dzisiaj częścią USA? Oni już się tam dawno wynieśli czego o zarządcach Kremla trudno powiedzieć.

 23. svatopluk
  | ID: 796b5e3d | #23

  Bardzo ciekawy film „Szalona miłość. Rosjanie i Putin” pozwala zrozumieć dużo więcej niż telewizyjne wiadomości. Premiera w poniedziałek w TVP 1 o godz. 22.05

 24. Eleonora
  | ID: e1c75e69 | #24

  @svatopluk

  Nie liczę na okruchy z ” ruskiego stołu”
  Pisząc w ten sposób udowadnia pan, że jest niegrzecznym bucem.
  Z takich co wszystko wiedzą, a jak ktoś śmie inaczej myśleć to z pewnością jest
  – agenturą

  Co do agentury, odpowiem panu w podobny sposób
  – liczy pan na powtórkę z 1939 roku i lebensraum pani Merkel?

  PS. który z wymienionych krajów, będący pod opieką USA posiada suwerenne rządy?
  Polska? Kosowo? Iran?

  Mam na mysli prawdziwie suwerenne, jeśli zna pan prawidłową definicję tego słowa.

  http://www.nacjonalista.pl/2013/08/28/ronald-lasecki-amerykanska-agentura-w-polsce/

 25. Eleonora
  | ID: e1c75e69 | #25

  @Anonim

  nie wcinaj się tutaj ze swoją żałosną głupawką. Ciebie nawet nie czytam!

 26. svatopluk
  | ID: 796b5e3d | #26

  @Eleonora

  Nawet USA nie są w pełni suwerenne. Członkowstwo w różnych organizacjach i układach nakładają na nie ograniczenia.
  Totalna suwerenność to tylko mrzonka.

  Ciekaw jestem jak według pani powinien skończyć się ten konflikt we wschodniej Ukrainie?

 27. Eleonora
  | ID: e1c75e69 | #27

  @svatopluk

  Przypominam, że USA przeprowadziło naloty na Jugosławię bez mandatu ONZ.
  Z wojną w Iraku zdaje się, że było podobnie.
  O jakich ograniczeniach pan wspomina?

  Po takiej katastrofie humanitarnej, podczas której wojska rządowe przeprowadzali ataki na własnych obywateli, jakiś specjalnych marzeń o pokoju nie przewiduję.
  Myślę, że jakaś forma autonomii pod egidą organizacji międzynarodowych?
  Panu jako zwolenikowi RAŚ, taka myśl nie jest chyba nieznośną?

  Najgorsze co może się stać, to zapowiadane przez niektóre media naloty ze strony NATO.
  Europejscy politycy nie przejawiają ochoty do wywołania kolejnej wojny
  Gorzej z amerykańskimi neokonserwatystami
  Kerrym czy MCainem..

 28. Anonim
  | ID: acbb0120 | #28

  Wojskowe Służby Informacyjne, Służba Bezpieczeństwa, sekretarze PZPR, naczelnicy – to wrzód i garb na plecach polskiego społeczeństwa. Oddajcie swoje emerytury. zajmijcie się uczciwą pracą, a potem wygłaszajcie swoje „poglądy”!

 29. svatopluk
  | ID: 6757d025 | #29

  Armia Jugosławii (Serbii) prowadziła wtedy operację w Kosowie.
  Nie przypominam sobie by armia Ukrainy prowadziła coś podobnego w Donbasie.
  Dopiero po zbrojnym zajęciu wielu miast ruszyła w tym kierunku i to bardzo niezdarnie.

  Różnica między Rosją a USA jest taka że ta pierwsza jak już się pojawi to nie chce odejść.

  Jestem jak najbardziej za regionalizacją i federalizacją. Również Ukrainy. Ale ma to mieć miejsce w warunkach pokojowych i bez udziału obcych armii. Dlaczego w Donbasie nie było politycznego ruchu za autonomią tylko bandyckie napady?

 30. Eleonora
  | ID: f81bfe2b | #30

  @svatopluk

  No cóż…
  Żałuję, że nie pamięta pan zachowań tzw „kosowarów”
  Nie ma takiego narodu, Kosowo jest kolebką państwowości Serbów zamieszkiwane było przez Serbów, Albańczyków, Turków i inne nacje.
  Dlaczego obronę własnych, historycznych ziem nazywa pan eufemistycznie ” operacją”?!
  Pan wie, że UCK znajdowało się na listach organizacji terrorystycznych. Nawet amerykańskich.
  USA zdolne było do współpracy z terrorystami, tylko po to, by móc stworzyć jedną z największych baz wojskowych w Europie.
  Powiadają, że ISIS również są wypadkową działań polityków USA
  Ostatnio opublikowano zdjęcia senatora MClaina z przywódcami tej organizacji

  http://s22.postimg.org/d3mltro6p/Mc_Cain_in_bed_with_ISIS.jpg

  Także demonizowanie Rosji na rzecz pokojowych działań USA uważam za nieuprawnione.
  Obie strony swoje mają za uszami:)

  Nie wiem co pan rozumie pod nazwą ” bandyckie napady”
  Bo mnie dla przykładu nie podobał się mord w Oddesie.
  Dokonany przez ukraińców….

 31. svatopluk
  | ID: e7992db6 | #31

  Serbska operacja była rółwnież skierowana przeciwko ludności cywilnej. Tysiące kobiet, dzieci i starców uciekało w kierunku krajów ościennych.

  Historyczne ziemie? Przypomina mi się gomułkowski mit o „ziemiach odzyskanych”.

  W razie czego pozostanie zawsze stara sowiecka pieśń: A w Ameryce Murzynów biją.

  p.s. całe szczęście że t.z. „pożyteczni idioci” Kremla w polskim społeczeństwie stanowią margines.

 32. Eleonora
  | ID: 9ecf1adb | #32

  @svatopluk

  Mam nadzieję, że wkrótce okaże się kto robi za tegoż ” pożytecznego idiotę”
  Poza tym, nie byłabym tak pewna swojego geniuszu, gdyż jak wykazały ostatnie badania, to ogół ponad 60% Polaków jest przeciwko udzielania pomocy banderii
  Może okazać się, że to pan znajduje się na granicy błędu statystycznego:)

  Poza tym skąd ten sarkazm wobec słów o ziemiach historycznych???
  Dla kogoś, kto jest w stanie współpracować z każdym, tylko po to by uzyskać jakąś tam formę ” autonomii” czytaj
  – oderwać kawał śląska od Polski
  Nie powinno tak śmieszyć.

  Pozdrawiam i kończę bo wobec kajzerowskiej wizji świata
  – jestem bezbronna:))

 33. grzech
  | ID: 663d22ae | #33

  @Eleonora
  niekoniecznie. Przecież Polska nie istnieje. Jesteśmy kolonią i rynkiem zbytu o tej nazwie. Na Ukrainie walczą Amerykanie z Rosjanami. Niech się tłuką. A my powinniśmy się wybić na niepodległość, uzbroić i czekać na zwycięzcę pojedynku. Jak będzie to Rosja to pogonić ich aż z Królewca. A jak Ameryka nie dać ich znowu do siebie wpuścić. Dlaczego u nas jest źle? Bo nas doją. Najpierw wschód teraz zachód. Czy my jesteśmy kurtyzaną?

 34. grzech
  | ID: 663d22ae | #34

  to wyżej było do patryka nie Eleonory

 35. Fakt
  | ID: 6d531410 | #35

  @grzech
  Co ty chcesz, militarnie ruskich położyć? Z czym do ludu?
  Nie grzesz i nie opowiadaj bzdur albo chodzisz jeszcze do przedszkola?

 36. svatopluk
  | ID: 8ae83689 | #36

  @Eleonora

  Skończyły się argumenty więc zaczeły się wycieczki po innych tematach.

  Ale chyba widzę, że te „historyczne ziemie” was korcą.
  Nic tylko brać kosę w ręcę i na ukraiński Lwów.

  p.s. nie życzę powodzenia

 37. Eleonora
  | ID: 0e78eb5f | #37

  @svatopluk

  Tak moje argumenty, potwierdzone artykułami, fotografiami skończyły się.
  Bo jak tutaj rozmawiać z kimś, kto plecie jak potłuczony?!?

  Przełączam się na inny portal.
  Życzę zdrowia i powodzenia w odkrywaniu świata :)

 38. svatopluk
  | ID: 8ae83689 | #38

  @Eleonora

  W putinowskiej Rosji spędziłem pół roku. Polecam kilkutygodniowy pobyt w tym kraju by się czegoś o nim nauczyć.

  p.s. kajzerowska wizja świata opiera się na dogadywaniu z takimi jak Putin. Czyli to pani wizja.

 39. Eleonora
  | ID: 0e78eb5f | #39

  @svatopluk

  Co to za argument półroczny pobyt w danym kraju?
  Proszę mi wskazać na jakikolwiek kraj w Europie, w którym przywódca cieszyłby się podobnym poparciem wśród narodu?!
  A to, że niekoniecznie nam się on podoba?
  Kogo to obchodzi?
  Czy to jest powód to demonstrowania swojej niechęci?

  Ciekawe, że wobec pani Merkel panowie z RAŚiu już tacy niechętni nie jesteście…
  a również byłoby za co:)

 40. svatopluk
  | ID: 815da89d | #40

  Ile więc godzin przebywała pani w Rosji?
  Wiadomości o danym kraju czytane w mediach zazwyczaj różnią się bardzo od rzeczywistości.

  Gdy Hitler napadł na Czechosłowacje też się cieszył olbrzymim poparciem. Po Stalingradzie to już inaczej wyglądało.
  Równanie Merkel i Putina to chwyt kremlowskiej propagandy. Czyżby ktos nadal siedział na odbiornikiem Radio Moskwa?

 41. Eleonora
  | ID: 0e78eb5f | #41

  @svatopluk

  Rozumiem, że ilość godzin przebywanych w Rosji upoważniają pana do ataku na Moskwę?
  Bo rzeczywistość panu nie przypasowała?

  Życzę miłemu panu spokojniejszych dni:))
  Nerwosolek może ulżyć w biedzie?

  A pani Merkel faktycznie zasługuje na Pokojowego Nobla.
  Dokonała coś, o czym Doluś mógł tylko marzyć….
  Zdobyła pół Europy bez jednego wystrzału.
  Obeszło się tym razem bez komunikatu ( że też przywołam słowa pańskiego milusiego, Poroszenki)

  „Oddziały wojska wyszły spod Stalingradu w sposób planowy i zorganizowany”

 42. svatopluk
  | ID: d8df5d53 | #42

  @Eleonora

  „Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów”

 43. svatopluk
  | ID: 6416e5e5 | #43

  @svatopluk

  Co to się na świecie stało by polska nacjonalistka broniła rosyjski imperializm jak niepodległości własnego państwa.

 44. Eleonora
  | ID: aad5ec1c | #44

  Nie spodziewałam się od pana aż tak GŁUPIEJ wypowiedzi:(
  Nacjonalizm nie jest czymś złym. Kojarzy się raczej z porządkiem i hierarchią wartości.
  Bóg, rodzina i rodzina rodzin czyli naród.
  I nie nam szanowny panie oceniać przywódcę sąsiedniego państwa…
  Nawet, wówczas gdy po kilkudniowym pobycie ( był pan gościem więc o grzeczności wobec gospodarzy nie wspomnę)
  nie przypadł nam gustu :)

  Skoro więc ładuje się pan ze swoimi onucami, przypomnę panu za kogo chce pan się bić, notabene ramię w ramię z banderowcami:

  Poroszenko-Walzman, prezydent
  Jaceniuk
  Kliczko
  Kołomyjski

  i wielu, wielu innych…niechrześcijan.

  Oficjalne statystyki podają o pewnej nadreprezentacji:

  Rada Najwyższa Ukrainy-

  43% – żydzi

  34% – Rosjanie

  22% -Ukraińcy

  1% – inni

  Gabinet Rady Ministrów (rząd)

  62% – żydzi

  15% – Rosjanie

  15% – Ukraińcy

  8% – inni

  Etniczny skład populacji Ukrainy

  0,2% – żydzi

  17% – Rosjanie

  78% – Ukraińcy

  To daje pewien obraz dotyczący komu zależało na przeprowadzeniu tzw rewolucji godności, dzięki której przejęto władzę…

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/12/aaaaaa3.jpg

  Może panu z tymi faktami jest dobrze, ale mnie niekoniecznie.
  Zalecam zapoznanie się z książką pt” Dwieście lat razem” Sołżenicyna. Tam odnajdzie pan odpowiedź na pytanie
  – jak zaczynały się krwawe rewolucje i kto je w większości wywoływał. Jaki ogrom nieszczęść spadł na niewinne narody.
  Potem porozmawiamy.

  Jeszcze troszkę humoru
  Pan zdaje się, że demokrata pełną twarzą
  Proszę zatem wyjaśnić mi co wspólnego z demokracją mają nominacje poza parlamentarne i antykonstytucyjne niektórych członków rządu czy parlamentu

  „Ukraińskie prawo zabrania obejmowania rządowych stanowisk przez cudzoziemców. Prezydent i premier postanowili więc je obejść, nadając kandydatom zza granicy ukraińskie obywatelstwo w ekspresowym trybie dekretu prezydenckiego. Nowym ministrem finansów została była pracownica Departamentu Stanu USA, ministrem gospodarki został litewski bankier, a resort ochrony zdrowia objął były minister zdrowia… Gruzji.”

  „Mocno wierzę, że powinniśmy zaangażować do rządu reprezentantów przyjaznych Ukrainie krajów posiadających najlepsze międzynarodowe doświadczenie” – napisał prezydent Petro Poroszenko na Twitterze”

  Jak wyglada to ” międzynarodowe doświadczenie”?
  Na podstawie życiorysu pani wiceminister ukraińskiej bezpieki, możemy się tylko domyślać jakości tychże:))

  „Eka Zguładze-Glucksman urodziła się w Tbilisi w 1978 roku. W 1992 roku otrzymała stypendium „FREEDOM SUPPORT ACT” i przez rok uczyła się w amerykańskiej szkole w stanie Oklahoma. Kontynuowała naukę na tbiliskim uniwersytecie państwowym na wydziale dziennikarstwa międzynarodowego.
  Po skończeniu uniwersytetu pracowała jako tłumaczka w międzynarodowych organizacjach . W latach 2004-2005 pracowała w gruzińskim oddziale amerykańskiej agencji rządowej „MILLENIUM CHALLENGE CORPORATION” (Wyzwania Tysiąclecia – Gruzja)
  W 2005 roku została mianowana wiceministrem spraw wewnętrznych „Gruzji”, przepracowała na tym stanowisku do 2012 roku.Od 20 września do października 2012 roku Zguładze-Glucksmann pełniła obowiązki ministra policji i porządku publicznego
  W 2012 roku wyszła za mąż za francuskiego „dziennikarza i reżysera”, żyda Rafaela Glucksmanna, byłego doradcę żydowskiego prezydenta „Gruzji” Isaakaszwili, i syna znanego skandalizującego żydowskiego pseudo-filozofa Andre Glucksmanna. ”

  No proszę, proszę… taki wielki naród ukraiński, a nie stać ich na wystawienie swoich reprezentantów.
  Zabiegają o pomoc w międzynarodowych instytucjach Ameryki czy Gruzji..?!
  Podobnie jak u nas pan Rostowski, Sikorski czy wędrowniczek Rysio Czarnecki:)
  Uffff, ta nowoczesna demokracja.

  Nie chcę urażać pańskiego poczucia przyzwoitości i dobrego smaku, ale jedno zdjęcie pani minister mówi więcej niż tysiąc słów…
  Nie musi pan klikać, ostrzegam, że jest obsceniczne:

  http://judastruth.livejournal.com/265442.html

  A pod zdjęciem komentarz jakiegoś antydemokraty

  „Pękam ze śmiechu z chochłów, u nich w rządzie albo żydy, albo k…y, albo jedno i drugie razem! Matoły!”

  A mnie wcale nie do śmiechu.
  Żal umęczonego narodu…..

 45. Eleonora
  | ID: aad5ec1c | #45

  Kończąc tę denną dyskusję, pytam:

  naprawdę stanie pan po stronie ludobójców, tylko dlatego, że ” nie lubi ruskich”?
  Nie musi pan odpowiadać, pańskie wcześniejsze wpisy są tego dowodem!

  http://www.polskiportal.net/classifieds/3852/579/w-ukrainskiej-tv-1-5-miliona-lu

  http://www.polskiportal.net/public/album_photo/64/27/273d_e2c1.PNG?c=8f36

 46. svatopluk
  | ID: f6ce09d3 | #46

  @Eleonora

  Współczyję, ale sam nie choruję na żydowską obsesję.
  p.s. Żydówka jest królową Polski!

  Uważam, że mam prawo by oceniać przywódców innych krajów.
  Pani tez tak uważa tylko w stosunku do Putina cierpi na hipokryzję.

  Nacjonalizm uważam za zły ponieważ wywyższa tylko z powodu przynależności do danego plemienia pewnych ludzi.
  Prawdziwy patriota szanuje również patriotyzm sąsiada. Nacjonalista nie jest do tego zdolny.

 47. Eleonora
  | ID: f0ce3920 | #47

  @svatopluk

  Współczyję, ale sam nie choruję na żydowską obsesję.
  p.s. Żydówka jest królową Polski!

  … tym wpisem udowodnił pan, że jednak jest pan głupim człowiekiem
  A szkoda!
  Proszę więcej nie usiłować dyskusji.
  Ja wklejam panu dane statystyczne, obrazy itp a pan mnie obraża.
  I moją religię.
  Żegnam.

  ps Wywyższa to się pan swoją pewnością siebie choć jest ona nieuprawniona, bo nic ciekawego i odkrywczego pan nigdzie nie napisał.
  Pan przeanalizuje swoje wpisy. Samo siano….
  Gdzie tam szacunek do sąsiadów?!?

 48. Anonim
  | ID: 7668fbf6 | #48

  Nacjonalizm nie jest zły? A ile wojen wywołali nacjonaliści? Ciekawe że u nas ci drzący ryja o wielkiej Polsce mają czołówki totalitarne i kochają ruskie świnie

 49. svatopluk
  | ID: f6ce09d3 | #49

  @Eleonora

  ale fandzolisz.

 50. Eleonora
  | ID: f0ce3920 | #50

  @svatopluk

  A pan udowodnił ponad wszystko, że jest żałosnym kundelkiem na usługach większych psinek :(
  Bo o ile optuje pan za tzw autonomią w wydaniu proniemieckich RAŚowców
  To dla mieszkańców Donbasu, który pragną mniej więcej tego samego, łaskawy już nie jest.
  Dlaczego?
  Czym różni się niemiecki but od ukraińskiego, ruskiego, albo żydowskiego, hę?!
  Cienki bolek pan jesteś.

 51. Fakt
  | ID: ab9082a9 | #51

  @Eleonora

  Czerwoni mieszkańcy Donbasu nie chcą autonomii a przyłączenia do putinowskiej Rosji.
  RAŚ nie chce przyłączenia do Niemiec a tylko autonomii i to zasadnicza różnica.
  Widzi pani na „opolszczyznie” tygrysy i parę tysięcy niemieckich żołnierzy?
  Tu chyba nawet Moszna nie pomoże……..

 52. svatopluk
  | ID: 5982e37f | #52

  A gdzie pisałem, że jestem przeciwko autonomii dla Donbasu. Jak najbardziej za.
  Jestem za to przeciwko rosyjskiemu imperializmowi.

  Waruj! Putin lubi pieski :)

 53. Eleonora
  | ID: ae2a6d00 | #53

  @Fakt

  Czerwoni czy nie…. ważne, że większość narodu czegoś oczekuje.
  A skąd pan wie czego chcą ludzie z Donbasu, mówili panu?
  Jedno jest pewne:
  Nie utożsamiają się z neobanderowskimi rządami wpływowej mniejszości.
  I na tym polega demokracja.
  Chyba, że demokracja w waszym kundelkowym wydaniu jest w iście sienkiewiczowskim stylu
  – Ali być dobry?

  A udowodni pan, że ruskie wysyłają broń?
  Tak samo jak udowodni pan, że po stronie banderowców są ochotnicy z zachodnich krajów?
  A jeśli wysyłają to kto za nią płaci?
  Może wasza diva Angela?
  W myśl zasady
  Divide et Impera

 54. Eleonora
  | ID: ae2a6d00 | #54

  w pańskim wydaniu polecałabym
  – Tworki :)

 55. Fakt
  | ID: 13cfe560 | #55

  Ja dziękuję za demokrację w rosyjskim wydaniu….
  Rosyjskiej broni dla separatystów nie trzeba udowadniać ona im po prostu z nieba spadła albo wierzy pani że w ciągu miesiąca wybudowali fabryki, proste dla przedszkolaków ale nie dla takich jak pani, smutne.

 56. Eleonora
  | ID: 2a6a641a | #56

  @Fakt

  Grecy podziękowali za demokrację w niemieckim stylu.
  A broń i amunicja z nieba spada batalionom Ajdar i Azow
  W to wierzę…. człowieku małej wiary:)

  Pozdrawiam.

 57. Fakt
  | ID: 0f49f59e | #57

  @Eleonora
  Grecja to zupełnie inny temat i tu widzę że też pani ciężko w temacie.
  W latach 70-tych mieli jeszcze wojskową dyktaturę, ludzie poruszali się w większości na osiołkach (dosłownie). Już 1981 weszli do UE po czym standard życia rósł w szybkim tempie, ale niestety na rosnących długach. Unikanie płacenia podatków to ich narodowy sport.Największym błędem było dopuszczenie takich do strefy euro i tu trzeba obwinić Niemców.
  Grecki dług nie jest dla UE większym problemem, ale za Grecją czekają niestety inni w kolejce.

 58. Eleonora
  | ID: 2a6a641a | #58

  @Fakt

  U mnie w ogóle ze wszystkim bywa ” ciężko”

  To nie to co państwo inteligęci z bliźniaczych środowisk. Z GW i GP.
  Doprawdy, nie wiem jak Węgrzy z tą traumą sobie poradzą??

  WYD. DNIA

  ​Wielki Wyjazd na Węgry odwołany

  Prezes Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński poinformował o odwołaniu IV Wielkiego Wyjazdu na Węgry.

  „Z przykrością informuję, że IV Wielki Wyjazd na Węgry organizowany przez Kluby „Gazety Polskiej” został odwołany” – czytamy w oświadczeniu Kapuścińskiego.

  „Najważniejszym powodem podjęcia takiej decyzji było nasze przeświadczenie, że wyjazd do Budapesztu na Święto Narodowe Węgrów będzie wykorzystany do ataków na Kluby „Gazety Polskiej” i na całe środowisko Strefy Wolnego Słowa. Wykorzystają ten fakt przede wszystkim ci wszyscy, którzy do tej pory wiernie służyli Władimirowi Putinowi i w każdy możliwy sposób tępili słowa prawdy jakie padały z naszej strony na temat polityki Rosji wobec Polski i innych krajów. Nasz wyjazd na Węgry zostałby przedstawiony jako proputinowska akcja i utożsamienie się z polityką Kremla” – stwierdza szef Klubów „GP”.

 59. svatopluk
  | ID: 0e7cea60 | #59

  @Eleonora

  http://pl.sputniknews.com/polska/
  przyjemnego czytania i słuchania ;)

 60. Eleonora
  | ID: c62a93f0 | #60

  @svatopluk

  Uprzejmie dziękuję.
  Zrewanżuję się równie uprzejmie
  ( tylko proszę tego artykułu nie traktować za usprawiedliwienie swoich wpisów)

  https://marucha.wordpress.com/2015/02/24/ludzie-na-swiecie-ciagle-glupieja-i-jest-to-juz-staly-trend/

 61. Eleonora
  | ID: c62a93f0 | #61

  Panie svatopluk, jakże się cieszę z tej informacji.
  Jak mniemam, Pan również podziela moją radość?
  A może zaciągnie się pan?
  A jesli, to w roli politruka czy tylko koniuszego?
  (jak dziadzio z Wermachtu)
  Wszak wszystkim wiadomo, że w tej osławionej formacji słuzyli sami kucharze, koniuszy czy krawce…
  Bynajmniej tak twierdzą ich wnuki…
  Wychodzi na to, że armia polska walczyła z samymi kucharczykami:))

  „„Bundeswehra ma przejąć kierowniczą rolę w Europie Wschodniej” – napisał wpływowy niemiecki tygodnik „Die Zeit”, wydawany między innymi przez byłego kanclerza Helmuta Schmidta. Tak zwaną szpicę sił natychmiastowego reagowania, która stacjonować ma w Polsce, tworzyć mają Niemcy i Holendrzy. Jak napisał niemiecki tygodnik, to Bundeswehra ma być odpowiedzialna za „obronę środkowo- i wschodnioeuropejskich państw członkowskich NATO, które czują się zagrożone przez Rosję”. Jest to równoznaczne z potwierdzeniem – ponad naszymi głowami – faktu, że polskie siły zbrojne w rzeczywistości nie mają żadnego realnego znaczenia. Czy jednak ktoś zapytał Polaków lub ich choćby poinformował, że w ich kraju stacjonować ma niemiecka armia?

  całość http://wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=6847:okupacja&catid=5:panstwo&Itemid=14

 62. Fakt
  | ID: 9418a0ef | #62

  @Eleonora
  Niech się pani nie boi, nikogo nie zgwałcą jak to wschodni sąsiedzi a pani jak się domyślam młodością nie grzeszy)))

Komentarze są zamknięte