Grzegorz Braun kandyduje na urząd Prezydenta RP

Niezależna Gazeta Obywatelska6

braunW dniu 24 stycznia 2015 roku, Grzegorz Braun podjął decyzję o starcie w wyborach na urząd Prezydenta Polski. Decyzja ta poprzedzana była licznymi wyrazami poparcia ze strony Polaków. Już wcześniej zawiązał się Społeczny Komitet poparcia kandydatury Grzegorza Brauna, którego członkowie i sympatycy coraz aktywniej dawali wyraz temu, że to właśnie w nim widzą najlepszego Kandydata na najwyższy urząd w państwie.

Grzegorz Braun (ur. w 1967 r. w Toruniu) jest znanym reżyserem filmów dokumentalnym i publicystą. Jego twórczość cieszy cię ogromną sympatią w kręgach patriotycznych i niepodległościowych. Świadczą o tym liczne prelekcje i pokazy filmów, z którymi Grzegorz Braun od wielu lat jeździ nie tylko po całym kraju, ale także za granicą, gdzie gości na zaproszenie Polaków żyjących na emigracji. Reżyser porusza niewygodne dla obecnego układu tematy; krytycznie odnosi się do komunistów, których zaangażowanie miało decydujący wpływ w budowaniu najnowszej historii Polski. Angażuje się także w ochronę życia i godności człowieka, wyrazem czego są filmy: Eugenika w imię postępu, Nie o Mary Wagner czy Nie jestem królikiem doświadczalnym.

Syn Kazimierza Brauna – reżysera teatralnego, scenarzysty, teatrologa, krytyka teatralnego, pisarza i tłumacza – i Zofii, z domu Reklewskiej – pisarki, teatrologa, pedagoga, dziennikarki; mąż Aleksandry, z domu Gruziel.

Grzegorz Braun jest kandydatem ponadpartyjnym, wytypowanym przez samych Polaków. W liście (nadesłanym z Steubenville, Ohio, USA) do Członków i Sympatyków Społecznego Komitetu poparcia jego kandydatury, napisał: „(…) W istocie nie chodzi tu jednak ani o mnie – ani, z całym szacunkiem, o Was. Chodzi o tysiącletnie państwo i naród polski, których losy ważą się dziś po raz kolejny. Dlatego Wasz projekt traktuję z należytą powagą, Waszą propozycję przyjmuję jako zaszczyt – i niniejszym oddaję się w tej sprawie do Waszej dyspozycji. (…)”

Pełna treść listu na profilu FB NGO

 1. ely
 2. Irena
  | ID: aa58eff7 | #2

  Faktem jest,że dzisiaj ważą się losy naszego państwa.Potrzebny jest mocny ,prawy człowiek na najwyższy Urząd w Polsce.Kandydatura dobra.

 3. ely
  | ID: 3622edc2 | #3

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/ministerstwo-skarbu-milczy-ws-sprzedazy-pzb/

  Niemiecka spółka TITI-line (której udziałowcem jest rząd Niemiec) chce przejąć dochodową polska firmę promową Polską Żeglugę Bałtycką
  ,która rząd PO z PSl chce wystawić na sprzedaż .

  Już sprzedano kolejki linowe górskie na Kasprowy Wierch w Zakopanem, na Górę Parkową w Krynicy Górskiej obcemu kapitałowi- spółce Altura z Luksemburga

 4. ely
 5. ely
 6. Irena
  | ID: 354854af | #6

  @ely.Dzieki za link.Ciekawe i bulwersujące.Gornicy na bruk, kopalnie do sprzedania kolejnemu kolesiowi za bezcen.pozdrawiam

Komentarze są zamknięte