Śląska kuźnia młodych talentów: Wiktoria Golec

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Wiktoria GolecWiktoria jest mieszkanką Gierałtowic. Ma 12 lat, kocha taniec i śpiew. Tak na prawdę poświęca się tym gatunkom sztuki całkowicie. To co robi jest ciekawym połączeniem stylu pop z tekstami gwary śląskiej. Aranżacje muzyczne pomaga przygotowywać mama. Wiktoria śpiewa do podkładu muzycznego z płyt CD.

Śpiew to nie jedyna pasja młodej wokalistki, uczęszcza również na zajęcia ruchowe i taneczne, jest członkiem zespołu Majoretek. ,,Czasami sama się zastanawiam, jak ona daje sobie z tym wszystkim radę dodaje mama. Pewnie za wcześnie mówić tu o wielkim talencie, o tym zdecyduje czas, zobaczymy jak to wszystko się potoczy dalej. Widać jednak, że kocha to co robi. Oboje z mężem uważamy, że nie powinniśmy zabraniać, a wręcz przeciwnie staramy się pomagać jak tylko możemy”.

Wiktoria rok temu brała udział w nagraniu do rozgłośni ,,Radia Wnet”. Szukacie młodych talentów, oto one. Były to słowa mgr Beaty Stawowy – dyrygenta chóru ,,Skowronek” w Gierałtowicach. To ta osoba wskazała drogę dziennikarzom do Wiktorii i zaproponowała nagranie właśnie z nią. Nie był to oczywiście jej pierwszy występ. Wiktoria od długiego czasu bierze udział w wielu uroczystościach na terenie gminy. 9 stycznia 2015 r. wystąpiła w knurowskich ,,Maszkietach” w ramach programu ,,Śląskie Kawiarenki” , był to kolejny udany występ naszej młodej wokalistki. Tam godnie reprezentowała silną reprezentację gierałtowickiej szkoły.

W naszych ,,poszukiwaniach skarbów” gierałtowickiej gminy, osoba dyrygentki gierałtowickiego chóru będzie się przewijała wielokrotnie. ,,nie wolno nam niczego zaniedbać, opieka i pomoc z naszej strony, młodym ludziom którzy już na początku swojej drogi, sami sobie wyznaczyli cel w życiu to obowiązek z którego musimy się wywiązać” są to często powtarzane słowa mgr Beaty Stawowy. Jak widać tradycje Towarzystwa Śpiewaczego są nadal żywe. Nie tylko działalność chóru jest ważna dla członków i zarządu gierałtowickiego ,,Skowronka” ale i promowanie młodych talentów.

Wiktoria posiada dynamiczny głos o czystej barwie, w niewielkich salach daje sobie radę bez nagłośnienia. Śpiewać gwarą, to niełatwa sztuka, Wiktoria to potrafi. Jej talent został zauważony dzięki dyrygentowi gierałtowickiego chóru. Co dalej, pokarze czas. Życzymy Wiktorii samych tylko sukcesów.

Tadeusz Puchałka, NGO Gierałtowice

  1. Irena
    | ID: d470a67a | #1

    Dołączam się do życzeń….Rozwijaj talenty, ktory Bóg Ci dal. Życze zdrowia, a także szczęścia, bez którego trudno żyć.Pozdrawiam.

  2. Anonim
    | ID: b965ac2b | #2

    bardzo dziękuję@Irena

Komentarze są zamknięte