PSL trzecią siłą w Sejmie dzięki przejąciu „spadku” po Palikocie

Niezależna Gazeta Obywatelska

 

Marek Sawicki spot_PSLSześciu posłów koła Bezpieczeństwo i Gospodarka przeszło do klubu PSL – poinformował na czwartkowej konferencji w Sejmie szef klubu ludowców Jan Bury. Klub PSL stał się dzięki temu trzecią siłą w Sejmie, przed SLD, a za PO i PiS.

Bury poinformował, że szeregi ludowców zasilili: Artur Dębski, Tomasz Makowski, Michał Pacholski, Paweł Sajak, Henryk Kmiecik i Artur Górczyński – wszyscy byli wcześniej w klubie Twojego Ruchu. Klub PSL – wraz z nowymi członkami – będzie liczył 38 posłów – powiedział Bury.

 

„To jest sygnał do Polaków, że ludzie mają dość kłótni na prawicy i destrukcji na lewicy. Jest to szukanie czegoś wspólnego, czegoś większego, takiego centrum politycznego, które mogłoby zjednoczyć różne środowiska polityczne” – mówił polityk Stronnictwa.

 

Szef klubu ludowców zapowiedział, że nowi członkowie klubu PSL będą się zajmowali tematyką, w której specjalizowali się wcześniej, a więc głównie sprawami przedsiębiorców. Pytany przez dziennikarzy, czy należący wcześniej do liberalnego Twojego Ruchu pasują do bardziej konserwatywnego klubu PSL podkreślił, że „PSL jest partią bardzo otwartą”.

 

„W kwestiach światopoglądowych nasi posłowie mają wolny wybór w głosowaniach. Jesteśmy bogaci różnorodnością” – zaznaczył.

 

Poseł Artur Dębski podkreślił z kolei, że posłowie w klubie PSL nie będą się „kłócić o sprawy światopoglądowe”. „Ujęła nas troska o polskich małych przedsiębiorców, którzy są w programie PSL bardzo ważni. Mam nadzieję, że w tym obszarze będziemy mogli PSL wspomóc” – przekonywał.

 

Posłowie, którzy przeszli do klubu PSL, weszli do Sejmu z list Ruchu Palikota, a we wrześniu odeszli z klubu parlamentarnego Twojego Ruchu, zakładając koło Bezpieczeństwo i Gospodarka. Na razie nie zostali członkami PSL.

W kole BiG pozostało 5 posłów.

 

Komentarze są zamknięte