PiS wygrało wybory. Pierwsze zwycięstwo od 9 lat!

Niezależna Gazeta Obywatelska6

PiS wyboryPoparcie dla PiS 31.5 proc., następna PO 27,3, trzeci PSL 17 a czwart wynik dla SLD 8.8 proc. Nowa Prawica 4,2 proc., Ruch Narodowy 1,7 proc. i jeszcze Demokracja Bezpośrednia 0,9. Frekwencja wyniosła 46,4 proc. 

Drugie tury czekają od Warszawy, przez Wrocław, Gdańsk, Katowice, Kraków. W tych miastach mogą wygrać po raz pierwszy od lat kandydaci PiS. Sukces PO w Lublinie, Łodzi. PiS może wygrać Wielkim przegranym jest PO. – Wygramy za 11 miesięcy – na otarcie łez pozostało Kopacz zagrzać do wyborów parlamentarnych. – Można wygrać nawet w takiej sytuacji jakiej teraz jesteśmy – pierwsze słowa w podziękowaniach Jarosława Kaczyńskiego w sztabie wyborczym. – Teraz 2 tygodnie pracy – zagrzewał do drugiej tury Kaczyński. – Jest jeszcze sprawa, którą trzeba podnieść. Pani premier powiedziała, że nie będzie kwestionowała tych wyników mimo fałszerstw – wywołał uśmiech wśród zebranych w sztabie. – Trzeba pracować i jeszcze raz pracować – zagrzewał niewierzących w wygraną w PiS.

TK

 1. z Niemodlina
  | ID: f00dd538 | #1

  oPOlszczyzna jak zwykle beznadziejnie, tutaj patologia rzekomo obywatelska zawsze przecież może liczyć na głosy MNiejszości czy RAŚ’ów i nie ma co liczyć na zmiany.

 2. ely
 3. Eleonora
  | ID: fc30b481 | #3

  Oj, będzie ciekawie:)

  SLD zadowolony z wyniku, nie wyklucza współpracy z PiS
  IAR – Kraj

  17.11.2014 (IAR) – Sojusz Lewicy Demokratycznej zadowolony z wyników wyborów samorządowych. Sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski nie wykluczył w radiowej Jedynce, że jego partia będzie współrządziła w województwach nawet z Prawem i Sprawiedliwością.
  Poseł Gawkowski uważa, że choć jego partia prawdopodobnie uzyskała dużo gorszy niż poprzednio wynik w sejmikach wojewódzkich, dobrze spisała się na poziomie gmin i powiatów. Gość Jedynki mówił o sukcesie w miastach, gdzie lewica dotąd miała prezydentów – w większości z nich Sojusz uzyskał stan posiadania. W pierwszej turze kandydaci Sojuszu wygrali w Rzeszowie czy Dąbrowie Górniczej. Poseł SLD dodał, że większość radnych Sojuszu nadal będzie pełnić swoją funkcję.

  Poseł Gawkowski uważa, że nawet w sejmikach wojewódzkich, SLD – według sondażu może współrządzić mimo średniego wyniku. Jak podkreślił, Sojusz nie wyklucza żadnych koalicji na szczeblu regionalnym, nawet z PiS-em, tym bardziej, że wielu jego wyborców zagłosowało za odsunięciem od władzy obecnej koalicji. Jego zdaniem, na poziomie lokalnym dotychczasowe podziały polityczne nie mają aż tak wielkiego znaczenia.

  Według sondażu exit-poll Ipsos dla TVP Info, TVN24 i Polsatu, SLD uzyskało 8,8 procent głosów do sejmików wojewódzkich.

  Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jedynka/to/K.P.

 4. grzech
  | ID: 80be4c7b | #4

  zmian nie ma żadnych – dalej jest okrągły stół. Rzekoma opozycja stała się władzą. PO, PiS, PSL, SLD to ten sam pomiot ludzi z Magdalenki…
  głosujcie nadal na tych samych…to będziecie mieli…TO SAMO. Tylko nie narzekajcie!

 5. Anonim
  | ID: c3d88fd4 | #5

  Eleonora rzecznikiem prasowym SLD ??? No, można się było tego spodziewać. Dawna miłość nie rdzewieje!

 6. Eleonora
Komentarze są zamknięte