NGO Brzeg: Komendant Straży Miejskiej zrywał plakaty wyborcze

Niezależna Gazeta Obywatelska

Ratusz w Brzegu fot  wikipediaOd godz. 6:00 Komendant Straży Miejskiej w Brzegu – Krzysztof Szary zrywał plakaty wyborcze m.in. kandydatów z Komitetu Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej – dowiedział się portal infobrzeg.pl

Komendant Straży miał od rana chodzić m.in. po ul. Słowiańskiej, Piastowskiej oraz Kamiennej i zrywać plakaty wyborcze. Jak powiedział w rozmowie z jednym z kandydatów, który przyłapał komendanta na gorącym uczynku (nazwiska nie możemy ujawnić) – robił tak, ponieważ wisiały one zbyt blisko lokalu wyborczego. Następnie zerwane plakaty zanosił do najbliższej komisji wyborczej.

Sprawa została już zgłoszona na policję przez poszkodowanych kandydatów, bowiem kandydaci dopełnili obowiązku i posiadali odpowiednie zezwolenia oraz uiszczone opłaty. O incydencie została również powiadomiona Miejska Komisja Wyborcza w Brzegu oraz Państwowa Komisja Wyborcza w Opolu. Tomasz Dragan, rzecznik Urzędu Miasta w Brzegu w rozmowie z naszym reporterem, powiedział, że nie skomentuje sprawy i odsyła do burmistrza Brzegu.

Kontrowersje budzi również fakt, że na parkingu przy ulicy Słowiańskiej, Okręgowa Komisja Wyborcza nr 16 zakleiła auto z reklamami wyborczymi jednego z kandydatów twierdząc, że znajduje się zbyt blisko wejścia do komisji. Co więcej, na aucie, które zaklejono podpisując się w imieniu Obwodowej Komisji Wyborczej nie było pieczątek. Członkowie komisji nie udzielili nam komentarza, w tej sprawie, odsyłając nas do Miejskiej Komisji Wyborczej.

Źródło: http://wybory.infobrzeg.pl/komendant-strazy-miejskiej-w-brzegu-zrywal-plakaty-wyborcze/

T

Komentarze są zamknięte