Kim jest Gordon, który pobił rekord Guinessa

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Gordon30 października br w nocy ​Polak Hubert „Gordon” Blejch pobił rozpoczęty podczas Poznań Game Arena rekord Guinnessa w ciągłym graniu w grę komputerową. Blejch chciał w ten sposób wspomóc fundacje pomagające dzieciom chorym na raka. Polak wybrał grę Sniper Elite III Afrika.

Dotychczasowy rekord został ustanowiony dwa lata temu przez Australijczyka Okana Kaya. Spędził on przed komputerem 135 godzin 15 minut i 10 sekund grając w grę Call Of Duty. Polak dołożył do tego wyniku 48 minut i 20 sekund.

Hubert „Gordon” Blejch po pobiciu rekordu był bardzo zmęczony; nie był w stanie rozmawiać i szybko poszedł wypocząć.

Jak powiedział Michał Jedliński, jeden z koordynatorów bicia rekordu, zawodnik miał kilka kryzysów.
Najgorsze były ostatnie dwie noce. Musieliśmy wykorzystać większość przerw. Początkowo planowaliśmy dobić do 150 godzin, ale po tych kryzysach „Gordon” stwierdził, że nie da rady i woli bezpiecznie pobić rekord – dodał Jedliński.

Gracza cały czas pilnowało 5-6 osób. Część z nich czuwała nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia. Aby rekord został oficjalnie uznany, do londyńskiej siedziby Księgi Rekordów Guinnessa musi trafić cała dokumentacja.

Potrzebne są zeznania świadków i stewardów, materiał wideo i wykonywane co minutę zdjęcia. Mamy nadzieję, że decyzja o uznaniu rekordu zapadnie w ciągu miesiąca od przesłania dokumentacji – powiedział Jedliński. Wtedy wynik Polaka zostanie ogłoszony jako oficjalny.

Mijają kolejne dni w oczekiwaniu na oficjalne wpisanie Gordona do księgi rekordów Guinnessa aby umilić ten czas organizatorzy Kinguin World Record postanowili opublikować kilka ciekawostek związanych z Gordonem i jego wyczynem w formie infografiki. Zobaczcie sami!

Gordon infografikaKim jest Gordon?
Niby każdy wie. Człowiek, który ustanowił nowy rekord Guinnessa w najdłuższym graniu w grę komputerową, ale co poza tym? A no właśnie. Gordon to rocznik 1989. Warto też podkreślić, że nasz dwudziestopięciolatek jest w szczęśliwym związku małżeńskim od niecałych dwóch lat.

Przygotowania
Od początku organizatorzy Kinguin World Record jak i sam Gordon podkreślali, że przygotowania trwały pond 3 miesiące i zakładały nie tylko treningi poprawiające kondycję fizyczną, ale również ćwiczenia systemu snu czy opracowanie pełnowartościowej diety. Z infografiki dowiemy się, że Gordon przez okres bicia rekordu zjadł sporo pomarańczy oraz pił sok pomarańczowy, a na obiad miał:

Jak sobie radził w grze?
Gordon wielokrotnie podkreślał, że Sniper Elite III: Afrika nie była jego ulubioną grą. Nie był ekspertem. Jednak w trakcie bicia rekordu ta sytuacja się zmieniała. Nie dość, że poznał elementy gry, które sprawiły, że Sniper spodobał mu się bardziej niż przed rekordem, to jeszcze zapowiedział, że od tej pory będzie grał w nią zdecydowanie częściej! Gordon rozegrał 291 meczy i zabił w nich 1751 przeciwników zaliczając przy tym 361 headshotów! A jego najdłuższy strzał oddany został z odległości ponad 290 metrów.

Infografika przedstawia również inne informacje także te związane z samym rekordem czy stanem zdrowia Gordona w trakcie bicia rekordu.

Info prasowa PGA

 1. PT
  | ID: b2014809 | #1

  żenada.Szczyt głupoty poprzez niszczenie swojego zdrowia!

  Jeszcze czegoś głupszego nie widziałem! Nie spanie kilku nocy poprzez nawalanie w jakąś ogłupiającą gierkę jest antywzorem dla młodych.
  Równie dobrze ten koleś mógłby bić rekord w piciu wódki na umór , wartość tego byłaby taka sama!!!

  A ngopole reklamuje takiego głupca niszczącego swoje zdrowie

Komentarze są zamknięte