Słomka: Duma składa Polakom „życzenia” …

Redaktor3

puszkowDziś przewodniczący komisji spraw zagranicznych rosyjskiego parlamentu Aleksiej Puszkow złożył Polakom specyficzne „życzenia” związane ze świętem niepodległości. Rosyjski parlamentarzysta zapomina o ostatnim „wykładzie historycznym” prezydenta Putina, który oznacza, że to sojusz Hitlera i Stalina z 23 sierpnia 1939 r. doprowadził do ostatniej wojny światowej.

Deputowany … grzmi mniej więcej, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę i w domyśle pyta o to, jakbyśmy wyglądali bez pomocy Rosji. To wszystko w komentarzu do demontażu elementów zbrodniczego monumentu Armii Czerwonej w Nowym Sączu. Otóż … panie Puszkow nie bylibyśmy zmuszeni do tolerowania zbrodniczego komunizmu i waszych narzuconych siłą pachołków.

Puszkow zapomina, że to Rosjanie pokornie poprosili o to, aby głową ich państwa został Władysław Waza i bili już nawet monety dumni z własnego wyboru. Później sami uznali, że coś im tam nie odpowiada i wymyślili legendę o tym, że w 1612 roku coś tam wyzwalali. Warto wspomnieć, że to rosyjski car klęczał przed królem Polski i błagał o litość. Do tego nikt w imieniu naszej legalnej władzy nie zapraszał Rosji w 1772, 1793 czy w latach 1794-95 do ich mieszania się w nasze sprawy – co zakończyło się niestety rozbiorami naszego kraju. Nikt ich nie zapraszał w latach 1919-21, ani w 1939 roku. Warto dodać, że wespół z armią Napoleona zdobyliśmy Kreml po raz drugi. Potem tylko nacisk Zachodu uratował Rosjan przed daniem komunistom „łupnia” przez marszałka Piłsudskiego. Może wówczas komunizm nie przyniósłby 100 mln ofiar!

Jeśli deputowany Puszkow ma jakieś problemy z wiedzą historyczną to mu przypomnę, że 17 września 1939 r. Armia Czerwona we współpracy z III Rzeszą przyłączyła się do agresji na niepodległy kraj. Potem samodzielnie napadła na Finlandię. Przez blisko dwa lata w ścisłej współpracy ZSRR i III Rzesza dokonywały rozlicznych zbrodni na polskim i nielegalnie zajętym terytorium. Dlatego Puszkow może sobie grzmieć, Putin kłamać ile tylko „ugodno”!

My niedługo zdemontujemy wszystkie rosyjskie pamiątki z uszanowaniem mogił poległych. Dokładnie tak, jak rozebraliśmy po 11.11.1918 r. warszawski sobór im. Aleksandra Newskiego – poprzedni symbol waszej okupacji! Mogiły waszych żołnierzy szanujemy tak … jak groby na np. wielkim cmentarzu wojennym Wehrmachtu w Siemianowicach Śląskich.

Rosyjska Fundacja na Rzecz Wspierania i Ochrony Praw Rodaków utworzona dekretem waszego prezydenta, finansowana przez MSZ Rosji i działająca od 1 stycznia 2012 roku na swojej stronie internetowej już „bije pianę” oraz twierdzi, że w III RP mamy 15 tys. potencjalnych „zielonych ludzików”. Dlatego na dzień przed polskim Narodowym Świętem Niepodległości przyjmujemy specyficzne „życzenia” i pytamy, kiedy w Rosji powstaną obeliski upamiętniające wywózki Polaków na Sybir, a władze w końcu przestaną atakować sąsiednie państwa i zaczną ścigać żyjących zbrodniarzy wojennych? Bo nikt dziś „nowej Armii Czerwonej” nie zaprasza poza wasze legalne granice sprzed inwazji na Gruzję czy Ukrainę. I tyle!

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP (1991-2001)

***

baner11.11

 1. Eleonora
  | ID: 81381c1d | #1

  oszszsz… kurde!

  Nie wiedziałam, że Ukraina znajduje się pod okupacją Armii Czerwonej?!
  coś przeoczyłam?!

  Panu Słomce bardziej do twarzy będzie w tej czapeczce

  http://grafik.rp.pl/grafika2/500755,514131,16.jpg

 2. | ID: 1e0e8ab3 | #2

  Opozycja bez opozycji 4: Zeznania oficera SB, który prowadził agenta SB TW „Lecha” Moczulskiego
  http://www.ubezpieczenie.biz.pl/2014/11/07/opozycja-bez-opozycji-4-sluzba-bezpieczenstwa-demonstruje/

 3. | ID: 1e0e8ab3 | #3

  Znajdź różnicę – tak wygląda oryginał działacza niepodległościowego. http://blog.ubezpieczyc.nazwa.pl/files/2014/11/dziadekkl.jpg

Komentarze są zamknięte