NGO Lewin Brzeski: Kukiz na spotkaniu wyborczym Pakuły

Niezależna Gazeta Obywatelska14

Greniuch Pakuła i przyszli radniW poniedziałek, 3 listopada o godzinie 16.00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyła się Konwencja Wyborcza KWW Nasza Gmina z udziałem Pawła Kukiza.  Spotkanie zgromadziło około 30 osób, było jednak wydarzeniem bez precedensu w małej gminie. W trakcie spotkania zaprezentowali się kandydaci do Rady Miejskiej oraz kandydat na Burmistrza – Leszek Pakuła.

Na początku gość specjalny spotkania, Paweł Kukiz, jednoznacznie odciął się od popierania komitetów partyjnych i uprawiania partyjniactwa pod płaszczykiem Komitetów Wyborczych. Podkreślił, że popiera jedynie osoby nie będące członkami partii politycznych, a jedyne kandydatów bezpartyjnych, ponieważ tę ideę szerzy od lat i jej jest wierny. Dlatego już na wstępie publicznie zapytał Leszka Pakułę dlaczego, mimo że startuje na burmistrza Lewina Brzeskiego z bezpartyjnego komitetu jest jednocześnie  członkiem PO.

Leszek Pakuła próbował odciąć się od partyjności deklarując, że na poziomie gminy swoje cele chce realizować jako burmistrz bezpartyjny. Jednak na propozycję Pawła Kukiza, żeby w takim razie publicznie wypisał się z szeregów PO niszcząc tym samym partyjną legitymację, stwierdził, że tak samo jak nie jest marionetką PO, to nie chce, żeby ludzie odnieśli wrażenie, że jest marionetką Kukiza.

Następnie Paweł Kukiz przedstawił swoje poglądy na aktualną sytuację polityczną zwracając przede wszystkim uwagę na problem ordynacji wyborczej, która jest odpowiedzialna za budowę partyjno-urzędniczych elektoratów.

„Obecnie mamy 840 tys. urzędników. W Komendzie Główna Policji za PRL  pracowało, kiedyś 500 urzędników teraz jest 3200 urzędników – krytykował Kukiz rozrost administracji w Polsce.

– Pamiętam, jak dwa lata temu chciałem założyć firmę. Wchodzę do pokoju w lewińskim ratuszu była jedna pani. Za rok byłem i założyłem firmę były dwie panie. Potem za jakiś czas przyszedłem spytać, czy może być konto prywatne jako firmowe i były już trzy panie i ostatecznie miałem się tego dowiedzieć w Opolu. – opowiada o lokalnym rozroście biurokracji Kukiz.

– PSL to zorganizowana grupa przestępcza. Pałac w Janowie sprzedano za 1 zł a potem brano po cenie rynkowej kredyt na tą nieruchomość – skrytykował lokalnych kacyków. – To „wódz” przed wyborami ustala listy, dlatego w partyjnej ordynacji to przede wszystkim kandydaci „wodza”, a nie zwykłych obywateli, dostają się do władzy – opowiadał na spotkaniu z mieszkańcami Kukiz.

Na koniec Paweł Kukiz przytoczył anegdotę z jednej z debat, która ilustruje stan umysłu naszych polityków:

„Róża Thun pyta mnie czy Pan nie widzi plusów UE. Przecież można swobodnie jechać za pracą. Odpowiedziałem, że moja matka w okresie okupacji też miała tą możliwość, z tym że transport był wówczas za darmo” – rozbawił tym Kukiz wszystkich zebranych.

Następnie zostali zaprezentowani kandydaci do Rady Miejskiej, każdy z obecnych kandydatów uzasadnił w kilku zdaniach swój wybór:

Tomasz Greniuch powiedział:

Od lat jestem patriotycznym społecznikiem i w końcu chciałem zrobić coś pozytywnego dla mojej gminy. Zebrałem społeczne poparcie dla nazwania miejscowego ronda imieniem „Żołnierzy Wyklętych”, ale już na początku ktoś powiedział mi, że ta inicjatywa i tak nie przejdzie, bo „jestem przeciwnikiem obecnego burmistrza”. Osoba ta bezwiednie sprawiła, że jestem tu teraz z Państwem. Gmina Lewin Brzeski jest miniaturą patologicznej władzy w Polsce, dlatego jestem zdeterminowany, żeby tą władzę zmienić i nie odpuszczę”.

Tomasz Bajger z Chróściny:

„Najbardziej co mnie przeraża, to dzielenie nas mieszkańców na różne obozy. Ja natomiast chcę wspierać przedsiębiorczość, żebyśmy nie musieli jechać daleko za pracą”.

Greniuch i kandydaci do Rady MiejskiejAntoni Banik z Narutowicza:

„Chcę zobaczyć jak nasze struktury działają. Mam teraz więcej czasu na emeryturze. Po 43 lat pracy zawodowej odkryłem ukryty pontencjał, że Lewin stoi na wodzie a my płacimy najdroższe rachunki za wodę. Rury jeszcze do dziś są z azbestu, a przez wiele lat mieliśmy też azbestowe bloki. Na moim osiedlu umarło 50 osób w młodym wieku. Należy się temu przyjżeć i to zmienić. Chcę też zadbać o tereny zielone,  place zabaw i hodowców gołębi pocztowych ”.

Agnieszka Lechowicz ze Stroszowic:

„ Chcę zadbać przede wszystkim o zapomniane wioski w gminie bo sama z takiej pochodzę i widzę wyraźny podział na lepszych i gorszych”.

Jako ostatni zaprezentował się kandydat na burmistrza Leszek Pakuła:

„Chcemy wrócić do Lewina funkcjonującego bez układów, bez kolesiostwa, które narzuca małym spółkom gminnym, generujące wysokie koszta, rady nadzorcze z PSLowskiego nadania” – wypomominając Radę Nadzorczą dla Huczyńskiego w spółce gminnej, kóry rocznie zarobił 24 tys. zł  podobnie jak Artur Kotrara w Brzegu.

„Postawmy na aktywizację zawodową i rozwój przedsiębiorczości. Potrzebujemy domu pomocy społecznej w Lewinie. Chcę kontynuować pracę jak rozpocząłem jako wiceburmistrz przy boku Anny Twardowskiej w poprzedniej kadencji” – zapowiedział Pakuła.

Mimo wszystko na koniec propozycja Pawła Kukiza, odnośnie rezygnacji z PO przez Pakułę przypadła do gustu zgromadzonej publiczności oraz wstępnie zadeklarowana przez kandydata na burmistrza.

Spotkanie, po licznych pytaniach ze strony publiczności, w czym najbardziej aktywny był radny Robert Laszuk reprezentując „obóz władzy”, zakończyło się przed godziną 19.00.

W Gminie Lewin Brzeski oprócz Leszka Pakuły startuje dotychczasowy burmistrz Artur Kotara, który należy do PSL, choć w wyborach startuje z pod przykrywką KWW. Jest jeszcze trzeci kandydat na Burmistrza Lewina z poparcia SLD, ale z marginalnymi szansami na wybór.

Tomasz Kwiatek

 1. katarzyna
  | ID: 72037279 | #1

  Propozycje Pana Pakuły sa śmieszne. Place zabaw, DPS, całonocne oswietlenie ulic w całej gminie czy choćby pomoc dla klubów karate. Gminę nie jest stać na większość z tych propozycji. Wyróżniając szkoły karate narobi sobie Pan wrogów u zawodników Olimpi, czy choćby pasjonatów z siłowni JalaosGym. Nie jestem oddana”obozowi władzy”, jednak uważam, ze obecny Burmistrz radzi sobie dość dobrze. I nie widzę potrzeby by zmieniać ten stan. Powinien rządzić kolejna kadencje, wtedy bedziemy mogli oceniać jak sobie radzi.
  A o kolesiostwie to proponuje nie mówić. Rodzina Pana Greniucha obstawiona została w urzedzie jako pracownicy budzetowki za rządów Twardowski/Pakula. I siedzi tam za moje pieniądze. Tez bym chciała ciepla posadke na koszt podatników pierdzac w stolek i popijając kawę.

 2. Anonim
  | ID: 9593c6b3 | #2

  Świetny artykuł…Asiu.

 3. Anonim
  | ID: 9593c6b3 | #3

  @katarzyna
  Wspieraniem karate to przede wszystkim wrogów sobie narobi u zwolenników ks. Natanka, bo przecież wiadomo, że ćwiczący karate to są sataniści na równi z tymi ćwiczącymi jogę.

 4. katarzyna
  | ID: eb19098d | #4

  Anonim. Mnie tam rybka kto kogo będzie wspierał. Póki co to nasi ksieża nie rzucają gromow z ambony na jakichkolwiek sportowców. Chodzi o to, że Pan Pakula w swoich obietnicach przedwyborczych wypisał takie cuda, ze az sie cisnie na usta pytanie co ten człowiek robił / czym się zajmował będąc wiceburmistrzem??? Czy jemu się wydaje, ze gmina dostaje miliardy na swoja działalność? No chyba, ze te wszystkie inwestycje itd proponowane jako kiełbasę wyborcza zamierza sfinansowac ze swojej kieszeni.

  Po za tym muszę się przyczepic! Słowo weryfikacja mnie rozsmiesza. Latarnie sa gaszone dla oszczędności. PAN Pakula wymyśla takie pierdoly w swoim programie, ze AZ wstyd. Tak naprawdę planuje rzucać pieniędzmi na prawo i na lewo. Co, obniży nam podatki i opłaty za wodę czxy śmieci a ciekawe skąd weźmie na te ławki, smietniki, dopłaty do żłobków, przedszkoli, rozbuduje szkole, boiska, wyremontuje ulice, postawi chodniki. Z czego???

  Ktoś kto pełnił funkcje wlodarza/czy też też zastępcy w gminie powinien wiedzieć, ze pieniądze nie nie lecą z nieba. Dla mnie jest to stek bzdur nic nie wnoszących bo nie ma możliwości zrealizowania tego programu nawet w 1/10!!!

 5. Anonim
  | ID: 0bc58f26 | #5

  Asiu???? To nie kasia!!!!!!!!@Anonim

 6. Anonim
  | ID: 0bc58f26 | #6

  Jak czytam komentarze to mam pewną refleksję. Chyba wszyscy zapomninają obietnice kotary z przed czterech lat. To dopiero było mistrzostwo świata. Pan pakuła to przy kotarze mały pikuś!
  Kotara to mistrz manipulacji słowami. Ja radzę wszystkim mocno się zastanowić zanim postawią znaczek przy obecnym burmistrzu. Ja głosuję na PAKUŁĘ !!!

 7. Tomasz
  | ID: 80d1ddad | #7

  Katarzyna jeśli kogoś pomawiamy, to sprawdzamy źródło, przytaczamy fakty inaczej jest to kłamstwem, do rzeczy:

  katarzyna :
  A o kolesiostwie to proponuje nie mówić. Rodzina Pana Greniucha obstawiona została w urzedzie jako pracownicy budzetowki za rządów Twardowski/Pakula. I siedzi tam za moje pieniądze. Tez bym chciała ciepla posadke na koszt podatników pierdzac w stolek i popijając kawę.

  Maria Greniuch (moja mama) została zatrudniona w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w roku 1993, wówczas Leszek Pakuła miał…25 lat.
  Z kolei
  Joanna Greniuch Błaszko (moja siostra) została zatrudniona w Urzędzie Miasta w roku 2005 (kadencja Monkiewicza) w wyniku konkursu którego przewodniczącym komisji był… Artur Kotara.
  Ot i całe to „obstawienia”.
  Czy teraz @Katarzyna stanie na wysokości zadania i przeprosi za kłamstwo?

 8. Tomasz
  | ID: 80d1ddad | #8

  katarzyna :
  . Rodzina Pana Greniucha obstawiona została w urzedzie jako pracownicy budzetowki za rządów Twardowski/Pakula. I siedzi tam za moje pieniądze. Tez bym chciała ciepla posadke na koszt podatników pierdzac w stolek i popijając kawę.

  Jeśli kogoś pomawiamy to należy przytoczyć fakty, źródła, albo po prostu napisać prawdę, a niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności, ale do rzeczy:

  Maria Greniuch została zatrudniona w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w roku 1993, wówczas Leszek Pakuła miał… 25 lat.
  Joanna Greniuch-Błaszko została zatrudniona w Urzędzie Miasta w roku 2006 za kadencji burmistrza Monkiewicza, w wyniku konkursu którego przewodniczącym komisji był… Artur Kotara!
  http://bip.lewin-brzeski.pl/5271/2410/oferty-pracy.html
  czwarty wynik rekrutacji od dołu.
  Ot i całe „obstawienie”.

  A teraz oczekuję od Katarzyny przeprosin za szerzenie nieprawdy. A co do pretensji, że ktoś „popija kawkę” no cóż… trzeba było się uczyć, a nie po parkach się szlajać ;)

 9. Eleonora
  | ID: 86dd57b5 | #9

  Nie sądzę by szanowna redakcja puściła ten artykuł:)

  „Środa 29 paź­dzier­ni­ka, sa­mo­lot do Ma­dry­tu. Na po­kła­dzie m.​in. Adam Hof­man (34 l.), Ma­riusz An­to­ni Ka­miń­ski (36 l.), Adam Ro­gac­ki(38 l.), eu­ro­po­seł Dawid Jac­kie­wicz( 41 l.), wszy­scy z PiS i wszy­scy z żo­na­mi. – To­wa­rzy­stwo już wsia­da­jąc było pod­pi­te – opo­wia­da nam pa­sa­żer. Na po­kła­dzie im­pre­za trwa­ła w naj­lep­sze. Po ja­kiejś go­dzi­nie od star­tu al­ko­hol mocno ude­rzył żonom po­słów do głowy – pa­no­wie pili w spo­ko­ju, gło­śno dys­ku­tu­jąc tylko z grupą pa­sa­że­rów po­zna­nych w sa­mo­lo­cie.

  Oka­za­ło się, że poza ginem z to­ni­kiem za­mó­wio­nym na po­kła­dzie, PiS-owska wy­ciecz­ka miała rów­nież wła­sne trun­ki. Jest to za­bro­nio­ne, więc ste­war­des­sa za­żą­da­ła ich zwro­tu. Gdy się­gnę­ła po bu­tel­ki, żona eu­ro­po­sła Jac­kie­wi­cza za­czę­ła ich bro­nić jak lwica. – To są nasze pry­wat­ne rze­czy! – krzy­cza­ła wraz z Jo­an­ną Hof­man. Chwy­ci­ła ste­war­des­sę za ło­kieć i za­czę­ła od­cią­gać od sie­dze­nia.
  – Nie do­ty­kaj mnie, bo wezwę po­li­cję – rzu­ci­ła po an­giel­sku ste­war­des­sa. Wtedy Anna Jac­kie­wicz za­czę­ła ją sztur­chać i pro­wo­ka­cyj­nie mówić, także po an­giel­sku: „I to­uched you, call the po­li­ce” (Do­tknę­łam Cię! We­zwij po­li­cję).

  To już była po­waż­na sy­tu­acja. We­dług re­gu­la­mi­nu, takie za­cho­wa­nie trak­to­wa­ne jest bo­wiem jako atak. Ste­war­des­sa po­szła po ka­pi­ta­na – i to mimo że chwi­lę wcze­śniej żony po­li­ty­ków (tylko żona Ro­gac­kie­go nie brała w tej bur­dzie udzia­łu) w końcu od­da­ły jej wła­sny al­ko­hol.”

  Pan Zawisza jak zwykle błądzi pisząc:

  Artur Zawisza: Skurwysyny z Prawa i Sprawiedliwości. Nie chodzi nawet o alkohol i awantury w samolocie, bo to naganne, ale może zdarzyć się i najlepszym. Chodzi o to, że panowie Hofman, Kamiński, Rogacki i Jackiewicz z żonami (choć w przypadku rozwodnika posła Kamińskiego tytuł żony jest na wyrost) traktują dni Wszystkich Świętych oraz Zaduszki jako tzw. długi weekend. Kiedy miliony Polaków czci świętych i wspomina zmarłych, odwiedzając cmentarze i miejsca pamięci narodowej, zapalając znicze na grobach swoich bliskich i bohaterów narodowych, czterech kulturowo wykorzenionych z polskości gówniarzy robi sobie weekendową wycieczkę do Madrytu>

  Ja we Wszystkich Świętych i Zaduszki nawiedzałem m. in. Powązki, modląc się i zapalając znicze pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej oraz na grobach np. posłanki PiS i minister Grażyny Gęsickiej oraz dowódcy sił lotniczych gen. Andrzeja Błasika. W tym samym czasie bydło z PiS robiło sobie długi weekend, począwszy od awantur w samolocie. Bo krzyże, cmentarze, znicze i modlitwy są dla frajerów, a jaśniepaństwo z PiS gardzi polskimi frajerami z cmentarzy. Zarówno żywymi, jak i zmarłymi.”

  To nie wie pan Artur, że Żymianie Wszystkich Świętych nie obchodzą???
  Ewentualnie położą kamyczek na grobie babci Racheli, spełnią tzw micwę
  Ale mszyczka za Smoleńsk, za dusze tam zmarłych?
  Pan żartuje… pan żartuje….

  Od tego są umiłowane Kluby!

  Panowie patryjoci:
  – więc jak?
  – jak nie PIS, to co????

  całość:

  http://wirtualnapolonia.com/2014/11/05/pis-w-przestworzach/

 10. Anonim
  | ID: 9593c6b3 | #10

  @Tomasz
  Czyli jednak Greniuch jesteś darmozjadem. Zamiast olać takie zarzuty ty zacząłeś się tłumaczyć na zapas czym jeszcze siebie bardziej pogrążyłeś?.

 11. katarzyna
  | ID: 15eb32ef | #11

  Panie Greniuch skoro Pan probuje mnie obrazac to ja nie zamierzam przepraszac .
  I nie bede sie wdawac w dalsza dyskusje, bo Pan i tak wie lepiej….

 12. Jonathan
  | ID: 80d1ddad | #12

  KWW Nasza Gmina, ok, wszystko spoko. Dla mnie jest to niecodzienny sojusz ONR i Ruchu Narodowego (Tomasz Greniuch) z Platformą Obywatelską (Leszek Pakuła). Można by stwierdzić, że o to chodzi w komitetach lokalnych, tylko dlaczego Kukiz czepia się przynależności Pakuły do PO a „legitymacja” pana Greniucha mu nie przeszkadza.

 13. anonim
  | ID: 3f920cf2 | #13

  Panie Greniuch pierdoły pan opowiadasz. Jaki konkurs? Konkursy są po to aby za mydlić oczy ludziom co nie mają zielonego pojęcia o pracy Urzędów. Czemu nie dodałeś pan, że pana siostra wyszła za mąż za pana Błaszko, mama Błaszko z domu Chyży, a pani sekretarz gminy dziwnym trafem nosi nazwisko Chyży itd. itd. Wyście opanowali tutejszy urząd wzdłuż i wszerz a pan doktor historii nigdzie nie może znaleźć porządnej pracy a jak słyszałam pracuje pan u swego ojca w maleńkim zakładzie remontowo- budowlanym, który nota bene otrzymuje zlecenia z ZMK spółki gminnej. Jak pan zostanie radnym to zleceń będzie więcej. Nawet dla takiego Narodowca za jakiego się pan uważa wcale nie przeszkadza fakt startowania w wyborach ramię w ramię z „wybitnym” działaczem PO panem Pakułą ( 2 miejsce na liście w 5 okręgu wyborczym powiaty brzeski i nyski ) Dla mnie osobiście jest pan farbowanym lisem a nie Narodowcem. Z kimś takim jak p. Pakuła każdy porządny Narodowiec nie chciał by gadać a co dopiero wspierać go w wyborach. Jest pan dla mnie panie Greniuch jako Narodowiec skończony, aby była kasa to pójdziesz pan z djabłem a hasła o patriotyzmie to tylko przykrywka w rzeczywistym dążeniu do celu. Wstydź się pan panie Greniuch. PO sprzedaje naszą Ojczyznę po kawałku a pan im w tym POMAGASZ.

 14. Tomek
  | ID: be3ee14b | #14

  Kukiz już od dawna romansuje z ONR (patrz rozmowy Holochera). Dla mnie kuriozalne jest, co pan Kukiz robi w na spotkaniu wyborczym w gminie Lewin Brzeski skoro się wypiął, startuje we Wrocławiu i nawet się tam w tym celu zameldował. Skoro chce coś zmienić to niech staruje tutaj, a nie wpieprza się w nieswoje sprawy. A na kandydatów KWW Nasza Gmina ze względu na Greniucha na pewno nie zagłosuję. Wystarczy ekstremów.

Komentarze są zamknięte