Tylko u nas: Wideorelacja z konwencji regionalnej PiS

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Konwencja regionalna PISPrezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński gościł dziś (25.10) w murach Uniwersytetu Opolskiego na regionalnej konwencji wyborczej PiS. Gwiazdą konwencji była prowadząca Violetta Porowska (liderka listy do Sejmiku), która nawet z przesadnym entuzjazmem wymieniała organizacje jakie startują z list PiS. – Sorry taki mamy PO-wski klimat – przepraszając za ścisk na sali, gdyż konwencja musiała się odbyć na UO a nie w miejskich obiektach.  Nie było kandydata PiS na prezydenta Opola Marcina Ociepy, który uzyskał poparcie załatwione w negocjacjach Warszawie  dzięki Jarosławowi Gowinowi.

Lider PiS mówił o sprawach krajowych m.in. podkreślał wagę rozwoju gospodarczego kraju, który wciąż kuleje i pozostawia nas za plecami zachodnich sąsiadów.

– Wszystko, co składa się na polski rozwój, na polską szansę doganiania tych, co są na zachód od naszych granic, co są od nas znacznie bogatsi. Uczyniliśmy w ciągu ostatnich dziesięcioleci postęp, ale pamiętajmy, ciągle mamy tylko 55% PKB na głowę Niemiec – przypominał prezes PiS.

Wystąpił ubiegający się o fotel prezydenta Kędzierzyna – Koźla radny PiS Grzegorz Peczkis mówi, że należy zwrócić uwagę na te rejony Opolszczyzny, które dotychczas były zaniedbywane i które teraz borykają się z problemami społecznymi.

– W tych powiatach, które nie były beneficjentami programów i dotacji, narastają problemy społeczne, które są implikowane problemami gospodarczymi. Jeżeli rozwój tych regionów będzie blokowany, to wyludnienie, bezrobocie, osamotnienie ludzi starszych czy problemy z dzietnością, wyjeżdżanie ludzi młodych w poszukiwaniu pracy za granicą – te wszystkie problemy będą się poszerzać – mówił Peczkis.

Prezes Kaczyński w swoim przemówieniu zarzucił obecnym władzom Opola i województwa opolskiego nieudolność i opieszałość.

Wideo: Józef Gorzkowski

Tk, radio.opole

 

 1. Piotr Rubas
  | ID: 4b00153a | #1

  Obrzydliwa banderowska partia kierowana przez żydostwo. Zdrajca Kaczyński-Kalkstein krzyczał hasła banderowskie „Sława Ukraini!” a czerń odpowiadała „Hierojam sława”

  WSTYD I HAŃBA

  NGOpole promuje tą dziadowską partię i dlatego jest również nieciekawe!

 2. PiS w Opolu umiera!
  | ID: d81d305e | #2

  PiS w Opolu umiera!! To koniec PiS, koniec wszytskiego. Kłosowski musi odejść

 3. Ratunku!!!!
  | ID: bc006db9 | #3

  PiS zrobił zwis. Wywalić Kłoska, niech rządzi Porowska!

 4. Eleonora
  | ID: 39744a14 | #4

  @PiS w Opolu umiera!

  Niech umiera!
  W koncu, chce się rzec
  Ile można słuchać bredni w wydaniu Kaczyńskich, Kłosowskich czy Porowskiej?!

Komentarze są zamknięte