NIEZŁOMNI: „NOWOSĄDECKI PRL”?

Redaktor1
naszemiasto

www.nowysacz.naszemiasto.pl

Dziś Nowym Sączu- według środowiska NIEZŁOMNYCH – doszło do policyjnego ataku na legalny wiec wyborczy oraz do próby utajnienia sprawy, którą wytoczył policji znany opozycjonista Zygmunt Miernik. Lolane media, np. nowysacz.naszemiasto.pl informują, że w gmachu Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, doszło do „awantury”. NGO otrzymała w tej sprawie oświadczenie:

„Biuro Prasowe NIEZŁOMNYCH informuje, że dziś miał ruszyć proces znanego opozycjonisty Zygmunta Miernika przeciwko policji. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu bezprawnie chciał utajnienia, a więc wyłączenia jawności procesu, mimo że na sprawie stawiło się wielu przedstawicieli mediów, a także działaczy Niezłomnych z Solidarności Walczącej, Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni na czele z Adamem Słomką, przedstawicieli środowisk represjonowanych w czasach PRL oraz członków Klubu Gazety Polskiej. Zygmunt Miernik, który po brutalnej interwencji policji w obronie monumentu Armii Czerwonej w Nowym Sączu spędził w szpitalu 8 dni, złożył w związku z tym wniosek o wyłączenie sędziego, który bez podstaw prawnych i wbrew wielokrotnym orzeczeniom Sadu Najwyższego, wbrew interesowi społecznemu próbował zatuszować bezprawne działania policji wobec patriotów domagających się rozbiórki rosyjskiego symbolu, który bezprawnie stoi od 1992 roku w Nowym Sączu!

Jednocześnie po zakończeniu posiedzenia Sądu Rejonowego w Nowym Sączu w w/w sprawie lokalna policja napadła na wiec wyborczy Komitetu Wyborczego „Oburzeni” i zatrzymała blisko 20 działaczy z różnych patriotycznych środowisk, w tym Krzysztofa Bzdyla – lidera krakowskiego Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89, który „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej”- został odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Najwyraźniej policja z Nowego Sącza przeniosła się w swojej działalności do czasów PRL i tradycji Milicji Obywatelskiej rozbijając legalny wiec wyborczy prowadzony na mocy ustawy „Kodeks wyborczy”. Nasze środowisko nie jest zdziwione honorowaniem „Klub Generałów Policji RP” fety z okazji 85. rocznicy urodzin gen. MO, byłego komendanta głównego Milicji Obywatelskiej w latach 1973-78, członka Komunistycznej Partii Belgii, PPR i PZPR Mariana Janickiego. Do tego forum generałów MSW korzysta z domeny policji oraz adresu (pomieszczeń?), pod którym mieści się m.in. Departament Społeczeństwa Informacyjnego MSW czy Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji. Zresztą o „osiągnięciach” gen. MO Mariana Janickiego rozpisywał się m.in. wrocławski IPN i są one ogólnie dostępne. Władze policji w Nowym Sączu najwyraźniej tego typu „honorowanie” biorą za przyzwolenie na stosowanie nielegalnych metod działania z czasów państwa komunistycznego.

Dodajemy, że dziś mamy rocznicę dnia hańby w polskim parlamencie. 23 października 1996 r. Sejm II kadencji RP przyjął głosami m.in. SLD i PSL uchwałę uwalniającą gen. Wojciecha Jaruzelskiego i jego towarzyszy od odpowiedzialności konstytucyjnej za to, co zrobili w roku 1981. Dzień ten przeszedł do historii. Dodajemy, że wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności komunistycznych zbrodniarzy został złożony przez Klub Parlamentarny KPN w dniu 6 grudnia 1991 r.

Nowosądecka policja oraz sądownictwo najwyraźniej zapominają, że w III RP obowiązują standardy europejskie, a nie putinowskie i łamią m.in. art. 19 Konstytucji RP.

Domagamy się natychmiastowego wyciągnięcia konsekwencji personalnych i dyscyplinarnych za tego rodzaju godne pożałowania przejawy represji politycznych.

Biuro Prasowe „Niezłomni”
(-) Ireneusz Wolański”

  1. | ID: 877f833e | #1

    JUTRO 24.10.2014 godzina 10.00 w Sali 218 Sądu Okręgowego w Warszawie czyści się TW Lech Robert Moczulski – zeznania kolejnego oficera prowadzącego agenta z SB WSTĘP WOLNY

    http://www.ubezpieczenie.biz.pl/2014/10/14/opozycja-bez-opozycji-2-czyli-goscie-sarumana/

Komentarze są zamknięte