Tydzień mediacji w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

sąd_okręgowy_OpoleMiędzynarodowy Dzień Mediacji przypada w tym roku na 16 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 13-18 października, oba projekty realizuje Ministerstwo Sprawiedliwości pod hasłem „Masz prawo do mediacji”.

Koncepcja tegorocznych obchodów opiera się przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw oddolnych – włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez koordynatorów ds. mediacji w sądach powszechnych, a także prezesów sądów i sędziów, oraz na współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości.

Na Opolszczyźnie odbywa się wiele ciekawych działań oddolnych, szczegóły zostały zamieszczone na plakacie. W ramach Tygodnia Mediacji od poniedziałku do piątku w Sądzie Okręgowym w Opolu będą odbywać się codzienne dyżury mediatorów – w dniach 13, 14, 15 i 17 października od godz. 16 do 18, natomiast 16 października, w Międzynarodowym Dniu Mediacji od godz. 10 do 12.00

Ciekawą inicjatywą jest projekt „Integracja Salonu Mediatora”, w ramach, którego odbędą się warsztaty psychologiczne „Opór w mediacji” prowadzone przez mediator Dorotę Fedorowską dla dwóch grup po 20 uczestników, najbardziej zaangażowanych w prace Salonu Mediatora i aktywnych mediatorów. Ich efektem będzie publikacja „Poradnik mediatora.” Projekt zostanie zrealizowany w ramach mikrodotacji dla działań obywatelskich: „Kierunek FIO” – 16 października o godz. 15.45 i 18.30, w Izbie Rzemieślniczej w Opolu (ul. Katowicka 55).

Sad Okręgowy info

Komentarze są zamknięte