Homoseksualiści bojkotują Ciechana. A my pijemy browara!

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Browary regionalne - CiechanPiwo marki Ciechan ma być bojkotowane nie tylko przez nawołujące do tego indywidualne osoby, ale także przez puby. Politpoprawny bojkot może właścicielowi browaru wyjść na zdrowie.

Gdy Marek Jakubiak w niewybrednych słowach skomentował na Facebooku udział boksera, Dariusza Michalczewskiego, w kampanii LGBT, w Internecie zawrzało. Ostrą krytykę Michalczewskiego część środowisk uznało oczywiście za homofobię i zaczęto wzywać do bojkotu browaru Jakubiaka, popularnego piwa Ciechan oraz Lwówek i Bojanowo.

Jak poinformowała na Facebooku warszawska księgarnia Wrzenie Świata serwująca napoje, planuje ona demonstracyjne wylewanie zapasów piwa Ciechan. „Bo nie podoba nam się, co publicznie o ludziach mówi właściciel tego browaru” – uzasadnia decyzję księgarnia.

Jednak mimo sygnałów o bojkocie browaru Jakubiaka, właściciel na całym zamieszaniu może wyjść całkiem dobrze. Coraz wyraźniej słychać bowiem głosy opowiadające się za udzieleniem wsparcia przedsiębiorcy. Na stronach serwisu Facebook powstało wydarzenie „Konkurs- bijemy rekord sprzedaży piwa Ciechan”. Przyłączyło się do niego już blisko 5 tys. internautów.

Twórca wydarzenia przypomina o tym, że to nie pierwszy bojkot tego browaru. Lewica nawoływała do niego także wcześniej. „Ostatnim razem ogłosili [lewica – przyp. red] bojkot, który… zwiększył sprzedaż piwa o 30%. Jak będzie tym razem? Tego nie wiem, ale możemy pomóc!” – czytamy na stronie wydarzenia.

Pch24.pl

  1. z Niemodlina
    | ID: 42756340 | #1

    Zdrówko! :) pycha piwo!! :)

  2. Anonim
    | ID: 8bad0b85 | #2

    Taa, pycha, smakuje, jakby to były siki samego właściciela browaru. Już wolę te siury z Namysłowa.

Komentarze są zamknięte