MZK będzie kursowała w nocy oraz będzie tańsza dla doktorantów

Niezależna Gazeta Obywatelska

Autobus z MZK.opole.plRada Miasta Opola w dniu 28 sierpnia 2014 r. przyjęła dodatkowe uprawnienie do ulgowych i bezpłatnych przejazdów środkami miejskiego transportu zbiorowego, na podstawie której doktoranci do ukończenia 35 roku życia zostaną objęci ulgą gminną. Dzięki temu doktoranci otrzymają 40% ulgę przy zakupie biletów MZK w Opolu. To nie jedyne zmiany po sesji radnych Opola.

Od dnia 1 września br. nocna komunikacja miejska w  Opolu przejdzie gruntowne zmiany. Najważniejszą z nich będzie rozszerzenie oferty na wszystkie dni tygodnia. Autobusy linii nocnych będą teraz kursowały co noc, a nie jak dotychczas jedynie w weekendy (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę).

Druga zmiana dotyczy tras linii nocnych. Z istniejących obecnie trzech linii pozostaną tylko dwie „N1” i „N2” o zmienionych trasach, jednak skomunikują one nie tylko wszystkie obsługiwane dotychczas osiedla, ale dodatkowo trasa linii „N2” obejmie dzielnice: Nową Wieś Królewską oraz Zakrzów. Natomiast dzięki wchłonięciu linii „N3” przez nową linię „N1” możliwa będzie bezpośrednia podróż ze Wschodu na Zachód miasta przez centrum, o co wielokrotnie postulowali pasażerowie.

„N1” kursować będzie trasą: Dambonia – Niemodlińska – Spychalskiego – Piastowska – 1 Maja – Reymonta/Kołłątaja – Plac Kopernika – Nysy Łużyckiej Rondo – Luboszycka – Działkowa – Chabrów – Okulickiego – Sosnkowskiego – Pużaka – Wiejska – Ozimska – Witosa.

Przystanki końcowe dla linii „N1” to: „Dambonia – Pętla” oraz „Witosa – Wygonowa”.

„N2” kursować będzie trasą: Budowlanych – Kępska – Luboszycka – Działkowa – Chabrów – Oleska – Plac Kopernika Kamienna – Kołłątaja/Reymonta – 1 Maja – Rejtana – Mieszka I – Jagiellonów – Al. Przyjaźni – Popiełuszki – Oświęcimska.

Przystanki końcowe dla linii „N2” to „Budowlanych – Obwodnica” oraz „Grotowice – Żelazna”.

Ponadto, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić komunikację nocną i zachęcić mieszkańców do korzystania z niej, obniżce ulegają ceny biletów na liniach nocnych z obecnego poziomu 6,40 zł do 3,60 zł.

Z uwagi na fakt, iż w godzinach nocnych nie na wszystkich przystankach oczekują pasażerowie, nie ma konieczności każdorazowego zatrzymywania się autobusu na każdym przystanku. Dlatego też na liniach nocnych wprowadzona zostaje zasada przystanku na żądanie. Pasażer, który zamierza wsiąść lub wysiąść z autobusu winien zasygnalizować swój zamiar poprzez podniesienie ręki lub naciśnięcie przycisku w pojeździe.
Wprowadzona zasada ma poprawić czas przejazdu linii nocnych, a przez to uatrakcyjnić komunikację nocną.

Szczegółowe informacje oraz rozkłady jazdy linii „N1” i „N2” są dostępne na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o.

tk, opole.pl

Komentarze są zamknięte