Janusz Korwin Mikke w Opolu. Nowe nazwiska na jedynkach do Sejmiku

Autor Obywatelski2

Janusz Korwin-MikkeW niedzielę w hotelu Mercury w Opolu odbyło się spotkanie z prezesem Kongresu Nowej Prawicy- Januszem Korwin Mikke. Przed spotkaniem miała miejsce szumnie zapowiadany przez młodzieżówkę PO happening. Młodzi Demokraci zgromadzili się pod hotelem Mercury po godzinie 17, rozdawali broszury z wyliczeniami kosztów prywatnego szkolnictwa. „Platformersi” przekonywali, że prywatne szkolnictwo spowoduje wykluczenie biedniejszych z systemu edukacji.

Ulotki rozdawało zaledwie kilka osób, inicjatywę szybko przejęli zwolennicy Kongresu. Doszło do słownej konfrontacji przedstawicieli PO i KNP. Wokół dyskutujących zebrała się duża grupa osób, która potem udała się na spotkanie z JKM. Dyskusja zakończyła się ostentacyjnym potarganiem wspomnianej ulotki przez przedstawiciela republikanów.

Samo spotkanie zgromadziło około 200 osób. Przed rozpoczęciem wykładu zaprezentowano „jedynki” do Sejmiku Województwa Opolskiego. Na czele listy w okręgu nr 1 (powiat opolski) jest Anna Orłowska, ekonomistka. W okręgu wyborczym nr 2 (powiaty kluczborski, namysłowski i oleski) stoi przedsiębiorca Bartosz Baczyński. W okręgu wyborczym nr 3, czyli powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i strzeleckim jest były sportowiec obecny trener Marek Chodakowski. „Jedynką” na liście okręgu nr 4 (powiaty głubczycki, krapkowicki i prudnicki) jest przedsiębiorca Aleksander Wład, natomiast w okręgu nr 5 (w powiatach brzeskim i nyskim) urzędnik Roman Mnich.

Wśród publiczności znacząco przeważali ludzie młodzi, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali prezesa. Podczas wykładu wspominał o niewolniczym systemie UE, szkodliwym systemie dotacji i pozytywnych efektach czystego kapitalizmu na przykładzie Chin, Botswany, USA. Po spotkaniu otwartym odbyło się spotkanie zamknięte JKM z opolskim zarządem i członkami Kongresu Nowej Prawicy.

Autor: Marco Markowski

Fot. Grzegorz Krukowski

 1. JT
  | ID: a937fb42 | #1

  SZOK !

  Od kiedy młodzi POstkomuniści są tacy zatroskani o biednych ! ?

  Miarą rządów POstkomuchów jest najniższa krajowa.

  Trzeba być stricte niedorozwojem aby POpierać kogoś kto POdnosi wiek emerytalny.

 2. Bartek
  | ID: 022314ac | #2

  Korwin człowiek, który popiera RAŚ i Rosję

Komentarze są zamknięte