40 tys. dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej na Opolszczyźnie

Niezależna Gazeta Obywatelska1

dofinansowanie z UEGłówny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (GPI) w Opolu we współpracy ze Stowarzyszeniem „Promocja Przedsiębiorczości” w Opolu, Uniwersytetem Opolskim i firmą Consultor Sp. z o.o. zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej. – Można w tych projektach otrzymać dofinansowanie rzędu 40 tys. zł z funduszy UE dla osób które nie prowdziły działalności a mające ciekawy pomysł na biznes – jak się dowiaduje NGO od osób znających się na funduszach europejskich.

Na spotkaniu przedstawione zostaną informacje nt. aktualnie realizowanych projektów w ramach Działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oferujących dotacje na założenie działalności gospodarczej.

Dodatkowo, przedstawione zostaną inne możliwości wsparcia rozwoju przedsiębiorczości (m.in. oferta instytucji otoczenia biznesu w województwie opolskim, pożyczki i poręczenia na rozwój działalności gospodarczej, szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, działalność Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim).

Spotkanie skierowane jest do osób pozostających bez zatrudnienia/nieaktywnych zawodowo
i jednocześnie należących do przynajmniej jednej z poniższych grup osób:

w wieku 18-30 lat,
powyżej 50 roku życia,
zamieszkujących tereny wiejskie,
niepełnosprawnych,
długotrwale bezrobotnych.
Spotkanie odbędzie się 19 sierpnia 2014 r. o godz. 9:00 w sali 7 Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego „Ostrówek” przy ul. Piastowskiej 14 w Opolu.

W celu zgłoszenia chęci udziału w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które zakwalifikują się na spotkanie zostaną o tym powiadomione drogą elektroniczną i/lub telefoniczną po zakończeniu rekrutacji.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z GPI w Opolu pod numerem telefonu: 77 44 04 720-722 lub adresem poczty elektronicznej: [email protected].

  1. Irena
    | ID: e9a5c362 | #1

    Daj im Boze szczescie aby pracownicy skarbowi byli im zyczliwi i pomagali.Aby młodzi rodacy, nie spotkali sie z murem obojetnosci i złosliwosci.Zapewne, pomoc finansowa na rozpoczecie działalnosci plus szkolenia sa cenne.Zastanawiam sie, dlaczego ustala sie okres jedno lub dwu letni a nie dłuzszy do prowadzenia tejze działalnosci wspomaganej finansowo, co powoduje,ze juz na wstepie demobilizuje chęci do rozwiniecia skrzydeł na niwie zawodowej.powodzenia w zyciu zycze.

Komentarze są zamknięte