Sprinterski popis na mecie 4. etapu TdP

Niezależna Gazeta Obywatelska

Tour de Pologne z Gdańska (10)Belg Jonas Van Genechten (Lotto Belisol) wygrał czwarty etap 71. Tour de Pologne z Tarnów Gemini Park do Katowic. Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Czech Petr Vakoc (Omega Pharma – Quick-Step).

Aż 236 kilometrów mieli do pokonania kolarze na czwartym etapie 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Wystartowali z Tarnów Gemini Park przy padającym deszczu i temperaturze około 17 stopni. Później pogoda poprawiła się – zrobiło się cieplej i przestało padać.
W peletonie znów bardzo aktywnie jechali Polacy – atakowali i próbowali ucieczek. Na Premii Specjalnej w Szczurowej najlepszy był jednak Belg Boris Vallee, a kolejną w Olkuszu wygrał Austriak Matthias Krizek. Wówczas w ucieczce oprócz Austriaka jechali Brytyjczyk Edmondson i Mateusz Taciak z CCC Polsat Polkowice. Na trzech Lotnych Premiach LOTTO triumfował Krizek – w Jaworznie, Mysłowicach i Siemianowicach Śląskich. Natomiast Taciak wygrał dwie Górskie Premie TAURON III kategorii w Katowicach i dzięki temu założył różową koszulkę tej klasyfikacji. Cieszymy się, że koszulka została w teamie. Mieliśmy w planie pomóc Maćkowi Paterskiemu w utrzymaniu tej koszulki. Nie sądziłem, że zabiorę się w ten decydujący odjazd, bo byłem bardzo zmęczony – przyznał Taciak.
Na rundach w Katowicach peleton zlikwidował ucieczkę, ale co chwilę dochodziło do kolejnych ataków. Ostatecznie na mecie w Alei Korfantego przy Spodku mieliśmy popis sprinterów. Najszybciej finiszował van Genechten, a tuż za nim na linię mety wpadli Jacopo Guarnieri i Luka Mezgec. Najlepszy z Polaków Grzegorz Stępniak był 19. To najważniejsze zwycięstwo w mojej karierze, sprint był bardzo szybki, jechałem około 80 kilometrów na godzinę. Udało się – powiedział na mecie Van Genechten.
W klasyfikacji generalnej SKANDIA prowadzi nadal Vakoc. Coraz bardziej przyzwyczajam się do żółtej koszulki. Ciągle jedzie mi się bardzo dobrze i cieszę się z prowadzenia w wyścigu – mówił Czech. Drugi w klasyfikacji ze stratą 26 sekund jest Krizek, a trzeci Jauheni Hutarowicz. Dziesiąte miejsce zajmuje Maciej Paterski – Najlepszy Polak LOTOS. W klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON prowadzi Taciak, w klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO na pierwsze miejsce wysunął się Krizek, a klasyfikację punktową LANG TEAM otwiera Hutarowicz.
W czwartek odbędzie się piąty etap 71. Tour de Pologne Zakopane – Strbske Pleso o długości 190 kilometrów.

Komentarze są zamknięte