Szewczyk: nominacja była dla mnie zaskoczeniem, ale wyzwań się nie boję

Autor Obywatelski2

lukasz_szewczykBędzie kandydat KNP na prezydenta Opola i lista do rady miasta – zapowiada Łukasz Szewczyk, szef Kongresu Nowej Prawicy na Opolszczyźnie. W partii trwają przygotowania do wyborów samorządowych, odbywające się równolegle z budową struktur w całym województwie.To najpoważniejsze zadanie, przed którym staje powołany kilka dni temu nowy lider KNP w regionie. Jak mówi w rozmowie z NGO ta nominacja również dla niego była zaskoczeniem, ale wyzwań się nie boi.

Wyjaśnia nam również szczegóły swojej nominacji:

Decyzja o zmianie szefa partii w regionie została podjęta jednoosobowo przez Janusza Korwin Mikkego, bo zgodnie ze statutem partii to prezes powołuje szefów regionów. Aby móc wypełniać swoje obowiązki nowo powołany prezes w ciągu trzech miesięcy musi otrzymać absolutorium.

Szewczyk ma nadzieję, że mimo zmiany lidera partii, współpraca z dotychczasowym szefem, wieloletnim współpracownikiem Janusza Korwin Mikkego na Opolszczyźnie – Stanisławem Skakujem, ułoży się dobrze:

Na razie czekamy, aż emocje opadną, ale myślę, że wkrótce powrócimy do takich kontaktów, jakie były przed zmianami w regionie. Dalej widzę możliwość realizacji planów, które były ustalane przed moją nominacją.

Prywatnie szef KNP prowadzi firmę zajmującą się szkoleniem kucharzy oraz przeprowadzaniem pokazów i szkoleń kulinarnych. Jak przyznaje, w działalności korzysta ze środków unijnych, płynących dziś szerokim strumieniem do branży szkoleniowej.

Nie widzę w tym nic zdrożnego, anarchista też bierze pieniądze za swoją pracę. Zgodnie z zasadą wolnego rynku, jeżeli jest możliwość zarobienia, to z niej korzystam, a że możliwość ta wynika z działań, które ideowo mi nie odpowiadają, to już jest zupełnie inna sprawa.

red

  1. Irena
    | ID: 7908034b | #1

    To bylaby nowa jakość w rządzeniu pięknym miastem.Wierze w jego umiejetnosci.Wymiecie zasiedziałych urzedników,obstawi urzad fachowcami,zatrzyma sprzedaz majatku miasta. JKM dziala szybko i to jest wazne.

  2. Jacuś
    | ID: b6a72d1f | #2

    Dobrze mówi, spółki miejskie w tym eco w pierwszej kolejności należy sprzedać, to nie jest normalne aby w takim małym mieście istniały obok siebie eco i Elektrownia. Ta druga co roku wyrzuca w powietrze ogromne ilości ciepła, które mogłoby zagrzać dwa – trzy Opola. Z powodu tej patologicznej sytuacji mieszkańcy bloków płacą 3-4 razy tyle za ciepło ile by płacili za ciepło z Elektrowni. To jest brutalna grabież na tych ludziach, ten który mieszka w domku ma pompę ciepła i płaci połowę tego za ciepło co mieszkaniec bloku. Najwyższy czas skończyć z tą patologią.

Komentarze są zamknięte