Co widzi poseł Jarmuziewicz?

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Jarmuziewicz i Kubalańca [facebook.com]Opolanie starzeją się. Przybywa w mieście osób powyżej 65-tego roku życia, a ubywa młodych, którzy wybierają uczelnie wyższe w innych miastach, a studenci, którzy do Opola przyjeżdżają – nie mogą znaleźć pracy, za czym idzie ich wyjazd po ukończeniu nauki.
Politycy PO zamiast szukać rozwiązań dla tego problemu proponują… kartę seniora. Taka karta miałaby wyglądać podobnie do karty rodzin. Pomysł przedstawił i zaprezentował kandydat PO na prezydenta miasta Opola Tadeusz Jarmuziewicz, a przy stoliku towarzyszył mu szef klubu PO Zbigniew Kubalańca.

Nie można tego planu tylko krytykować. W Opolu faktycznie jest wielu seniorów i każda pomoc kierowana w ich stronę jest dobrym ruchem. Pytanie tylko dlaczego dzieje się to teraz – w czasie nieoficjalnej kampanii wyborczej – i dlaczego poseł Jarmuziewicz deklaruje realizację pomysłu po wyborach? To nieuczciwe. Podobne pomysły były wcześniej, a Platforma Obywatelska miała czas aby wprowadzić w życie choć cząstkę planu.

Teraz zarzuca się dla seniorów przynętę, aby złapać ich na haczyk obietnic. A po wyborach? Po wyborach pewnie będzie podobnie jak w przypadku zniżek dla dużych rodzin, które były wprowadzane przez 3 lata…

Ktoś powie: ale udało się i karta dużych rodzin została wprowadzona. Tak – zgoda. Jednak wprowadzenia karty seniora, cześć głosujących z tego powodu na PO może po prostu nie doczekać.

Łukasz Żygadło

 1. Bartek
  | ID: b62d8f26 | #1

  I co jeszcze? Może im nocniku poseł kupi? Człowieku weź się za robotę, a nie teraz sobie o Opolu przypominasz!

 2. Irena
  | ID: 219a305f | #2

  Pan Jarmuziewicz ma swoje lata.Ile dzieci spłodził? Czy zostawia potomka,aby Opole budował? Co madrego miastu pieknemu,jakim jest Opole – zaoferował? A co dla niego konkretnie – wybudował? Seniorów,przed wyborami łapie na wedke.Oddajcie swój głos na PO -partie miłości, ona Was pogrzebie w imponującym tempie. Karta Seniora to bilet,bilet na drugi swiat.Autorze.ładnie ująłes, to jest drazliwy temat. A ja to bym wszystkich polityków rozliczyła z dzietności.Niech pokaza swoje dzieci,zony,. Niestety, ale tych co znam, to dno moralne.Nalezy nie dopuścic,aby ponownie na listach wyborczych – wszelkich, byli ci, którzy dzisiaj rządzą, ze wszystkich obcji politycznych.

 3. peło
  | ID: aa687da1 | #3

  Jarmuziewicz najpierw podniósł jak całe peło wiek emerytalny do 67 roku a teraz nizki dla seniorow od 65 r. obiecuje. Dobre nie?

Komentarze są zamknięte