SŁOMKA: PUTIN … PASZOŁ WON!

Redaktor22
Adam Słomka i Zygmunt Miernik na Majdanie, Kijów 2014 r.

Adam Słomka i Zygmunt Miernik na Majdanie, Kijów 2014 r.

Dla logicznie myślących polityków Zachodu, amerykańskich republikanów, powinno być jasnym, że spolegliwe podejście Zachodu w sukurs poprawności politycznej realizowane przez Obamę i jego poprzedników oraz brak rozliczenia komunistów doprowadziło do sytuacji, gdy armia Federacji Rosyjskiej jest jawną kalką zbrodniczej Armii Czerwonej i nikt w Rosji nie liczy się z niewinnymi ofiarami.

295 istnień kosztuje dziś świat zestrzelenie – najpewniej przez rosyjski system rakietowy „Buk” – cywilnego Boeinga 777 Malaysia Airlines co potwierdza tylko, że po rosyjskim zestrzeleniu 1 września 1983 koreańskiego Boeinga 747-200A przez radzieckie myśliwce i śmierć wszystkich ludzi znajdujących się na pokładzie – łącznie 269 osób unaocznia, że komunistyczne metody się nie zmieniły.

„Putin jest po prostu starym pułkownikiem KGB, który wierzy w odbudowę rosyjskiego imperium”. – To przecież on powiedział, że największą tragedią XX-wieku był rozpad Związku Radzieckiego. Musimy go więc traktować w tych kategoriach, żadnych innych. (…) Postawiłbym go w szeregu sowieckich przywódców pokroju Leonida Breżniewa. To są ludzie, którzy za wszelką cenę chcą utrzymać rosyjskie czy sowieckie imperium w całości”

– stwierdził niedawno John McCain, były kandydat republikanów na prezydenta USA.

Komunistyczne, ruskie zagrożenie. Skąd to znamy?

W czasie, gdy cały cywilizowany świat prowadzi krytykę anschlussu Krymu i agresji na wschodnie tereny Ukrainy dokonanej na polecenie Władimira Putina przez armię Federacji Rosyjskiej daje powód do atakowania rozbiórki komunistycznego monumentu w Katowicach, Limanowej czy jej planów w Pieniężnie. Warto dodać, że anschluss Krymu i „referendum” jako „obserwator” obserwował komunistyczny poseł Adam Kępiński, a te „wydarzenia” odbyły się mniej więcej w rocznicę referendum w anektowanej w 1938 roku Austrii. Czy świat zapomniał o nazistowsko-komunistycznym sojuszu z lat 1939-41?

Przez analogię do sytuacji Krymu i wschodniej Ukrainy. W początku 1938 rząd i prezydent Austrii stawili opór przejęciu władzy przez miejscowych hitlerowców. Kanclerz Kurt Schuschnigg 9 marca 1938 ogłosił rozpisanie na 13 marca referendum w którym Austriacy mieliby się wypowiedzieć na temat przyszłości swego kraju. W tej sytuacji na polecenie Hitlera 12 marca 1938 Wehrmacht wkroczył do Austrii (plan „Otto”). Tego też dnia do Wiednia przybył sam Adolf Hitler. Urząd kanclerza objął Arthur Seyss-Inquart. 13 marca 1938 roku niczym nie skrępowani naziści austriaccy ogłosili zatwierdzoną następnie przez Hitlera ustawę, która włączała Austrię do „Wielkiej Rzeszy” jako Marchię Wschodnią (Ostmark).

Aby ostatecznie przypieczętować „zjednoczenie” Austrii z Rzeszą, Hitler wyznaczył na 10 kwietnia 1938 plebiscyt (referendum). Ludność Niemiec i Austrii odpowiadała w nim na pytania: „Czy zgadzasz się z połączeniem Rzeszy Niemieckiej z Austrią?” i „Czy zgadzasz się z listą przedstawioną przez naszego führera Adolfa Hitlera?” Według oficjalnego komunikatu ogłoszonego 11 kwietnia 1938 na „tak” oddano w Niemczech – 99% głosów, zaś w Austrii – 99,7%. „Wielkie Niemcy” zostały uznane m.in. przez Wielką Brytanię i Francję.

Warto zauważyć bliskie podobieństwa do sytuacji z anschlussem Krymu w 76 lat po „demokratycznych” metodach przejęcia obcego terytorium przez Niemcy. Na Krymie przeprowadzono „referendum” i odbyło się wyjazdowe posiedzenie rosyjskiego rządu … tylko Zachód nie uznał na razie wyników tej hucpy. Za „pokojowe Monachium” Adolf Hitler był nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Trzeba mieć nadzieję, że postkomuniści z krajów b. Bloku Wschodniego do tej nagrody nie zgłoszą ponownie prezydenta Federacji Rosyjskiej!

Niewinne ofiary!

Dosyć niedawno miliony widzów widziały Putina w na Marakanie „pobłogosławionego” przez FIFA dla organizowania kolejnych mistrzostw świata w piłce nożnej. Tak … na pocieszenie przed Noblem ponad mordem własnych obywateli w teatrze na Dubrowce!

Marcin Antosiewicz, korespondent TVP z Niemiec podał na swoim Twitterze za korespondentem ZDF, że „na pokładzie było ponad 80 dzieci i ponad 20 obywateli USA”. Wiadomo już, że zginęło 23 Amerykanów oraz 55 Holendrów, 9 Brytyjczyków, 4 Francuzów, 2 Belgów oraz wielu obywateli Malezji.

W tym kontekście warto wspomnieć, że przez lata utrzymywano, że w „niewyjaśnionych okolicznościach” zginął w „katastrofie lotniczej” pro-amerykański prezydent Pakistanu Muhammad Zia-ul-Haq oraz towarzyszący mu ambasador USA Arnold Raphel i generał Herbert M. Wassom, szef amerykańskiej misji wojskowej w Pakistanie. Dopiero po wielu latach o kulisach rosyjskiego zamachu z 1988 roku poinformował opinię publiczną płk KGB/SWR Siergiej Trietiakow, który niestety zmarł w „niewyjaśnionych okolicznościach” zaledwie dwa miesiące po tragedii w Smoleńsku.

Siergiej Trietiakow zaczynał swoją karierę w Pierwszym Zarządzie Głównym KGB zajmującym się wywiadem zagranicznym. Uczestniczył w wielu strategicznych operacjach KGB, w czasach gdy trwała wojna w Afganistanie. Jak sam przyznał – brał udział w wyżej wspomnianym zamachu na samolot prezydenta Pakistanu Muhammada Zia-ul Haqa z 17 sierpnia 1988 r. W latach 1995-2000 nadzorował operacje wywiadowcze na terenie USA. W 2000r. podjął współpracę z amerykańską CIA – pozostając w USA. Był dla Amerykanów „diamentem” wywiadowczym i dostał najlepszą ochronę FBI. Nikt tak jak on nie znał rosyjskiego wywiadu.

W czasie gdy Ukraina toczy wojnę z rosyjskimi separatystami w III RP służby specjalne dopuszczają do funkcjonowania tzw. Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Z dostępnego w sieci Internet rejestru (KRS 0000273255) wynika, że we władzach tego forum znajduje się były poseł Samoobrony RP Mateusz Piskorski. Ten polityk niedawno był „obserwatorem” nie uznanego „referendum” na Krymie wraz z politykiem węgierskiego Jobbiku i europosłem Bélą Kovácsem – oskarżonym przez władze węgierskie o agenturę na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Na stronie Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych prezentowana jest na przykład „analiza” Siergieja Głazajewa -doradcy tow. płk KGB Władimira Putina. Są też teksty wprost negujące zobowiązania sojusznicze w ramach NATO. Czy polskie służby śpią i kto komu za to płaci?

Domagam się sankcji!

Analizując dalej śmierć 295 pasażerów lotu Boeinga 777 Malaysia Airlines trzeba zadać pytanie jakie wyciągnąć konsekwencje? A powinniśmy się tego domagać!

Czy wydanie „czarnych skrzynek” zestrzelonego samolotu na rzecz Rosji nie przypomina Smoleńska A.D. 2010? Czy „separatyści z Doniecka” czołgi, systemy rakietowe kupowane są przez separatystów na wschodzie Ukrainy w kioskach z gazetami? Ile trzeba niewinnych ofiar i jakich zmian, by ONZ po rosyjskim wecie w sprawie ofiar w Syrii i faktów historycznych z Ligą Narodów czasów międzywojennych by uznać, że komunizm i jego popłuczyny są wynikiem nobilitowania zbrodniarzy?

Domagam się postawienia przez ministra Radka Sikorskiego na wszelkich wybieralnych forach międzynarodowych wniosku o usunięcie Federacji Rosyjskiej z członkostwa w tych gremiach, blokady aktywów firm rosyjskich w Polsce, zakazu wjazdu na nasze terytorium przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej, zdemontowania wszystkich rosyjskich totalitarnych pomników na naszym terytorium i wypowiedzenia umów promujących w zakresie wizowym i gospodarczym tzw. „obwód kaliningradzki”. Oczekuję też inicjatywy rządu Donalda Tuska w zakresie zrekompensowania strat firm i mieszkańców Polski, którzy ewentualnie przez naszą akcję dyplomatyczną utracą część swoich dochodów.

Wersal się skończył. Dla komunistycznych morderców … świat Zachodu musu być szczelnie zamknięty. Rosjanie tak, komunistyczny totalitaryzm Putina – NIE!

Adam Słomka
Przewodniczący KPN – NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP (1991-2001)

ROSYJSCY SEPARATYŚCI O OFIARACH

 1. Eleonora
  | ID: d827d2a3 | #1

  Pan Słomka napije się szklanki wody :)

 2. Eleonora
  | ID: 08842843 | #2

  Bełkot pana Słomki nalezy odrzucić

  W sieci znalazłam ciekawy komentarz:

  1.Prezydent w dniu 14.07 Ukrainy Poroszenko przeprowadził konsultacje telefoniczne z premierem Polski Donaldem Tuskiem Omawiając w szczególności stworzenie polsko-litewsko-ukraińskiej brygady wojskowej.
  Na początku czerwca, Minister obrony Mychajło Koval powiedział, że Ukraina, Litwa i Polska zgodziły się na ustalenie wspólnej brygady bojowej.
  – Strony mają dużą uwagą do utworzenia polsko-litewsko-ukraińskiej brygady wojskowej „UkrPolLitBrig”, w szczególności zgodziła się na podpisanie umowy w najbliższej przyszłości – PRESS-SERVICE Poroszenko.
  http://www.newsbalt.ru/detail/?ID=35804

  2. w dniu 16.07.14 w Odessie w atmosferze dużej tajemnicy rozładowywano dwunaście (12) dział samobieżnych kołowych – 152mm armata-haubica VZ. 77 „Dana” produkcji Czeskiej bedących na uzbrojeniu Sił Zbrojnych RP wraz z personelem w autobusach i ciężarówkach. rozładunku pilnowali żołnierze artylerii (prawdopodobnie1 Mazurskiej Brygady Artylerii ). http://stbcaptain.livejournal.com/110047.html

  3.Beoniga tam nie powinno być:
  Lotnicza Służba Ukrainy (Gosaviasluzhba) przedłużyła ograniczenia w ruchu samolotów na całym obszarze operacji wojskowej we wschodniej części kraju, powiedział we wtorek agencji „Interfax-Ukraina” szef Ministerstwa Transportu Denis Antoniuc.
  Wcześniej zakazane loty sądów cywilnych w strefie przygranicznej – 100 km wzdłuż granicy, na wysokości do 7900 metrów od powierzchni. D.Antonyuk powiedział, że pod względem wysokości w 7900 metrów nic izmenilos.Krome, stwierdzono, że lotnictwo cywilne Państwowego Ukrainy w związku z napiętą sytuacją na wschodzie kraju, ze względu na niezdolność do zapewnienia bezpieczeństwa dla podróżnych w transporcie lotniczym, jak również pełna kontrola nad wszystkimi certyfikatami operatorów procesu cofnął trzy porty lotnicze: od dnia 3 czerwca – Donieck, od 11 czerwca – Ługańsku, 19 czerwca – Mariupol.
  http://www.interfax.ru/world/384684
  przeznaczony na ubój „Boeing” został przeciągnięty nad terytorium DNI i LC, gdzie był natychmiast zniszczony
  samolot zboczył z trasy i poleciał na wschód:

  do zmiany kursu samolotu doszło nad Polską
  http://ru.flightaware.com/live/flight/MAS17/history/20140714/1000Z/EHAM/WMKK&usg=ALkJrhicIh40HZ2glxgxJ7ml7WlGV4BLVg

  4.Po upadku Boeinga ukraińskie MSW wzywa NATO do rozpoczęcia działania naziemne przeciwko milicji
  http://politikus.ru/events/24622-posle-krusheniya-boeing-mvd-ukrainy-prizyvaet-nato-nachat-nazemnuyu-operaciyu-protiv-opolchencev.html

  5.Wiceprezydent USA twierdzi: Boeing 777 został celowo zestrzelony
  http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1326055

  Sarajewo 100 lat później idzie taka wojna o pokój że nie pozostanie żaden kamień na kamieniu

 3. z Niemodlina
  | ID: 88d21c37 | #3

  A my wciąż czekamy na wypowiedź Eleonory na temat wczorajszej tragedii na Ukrainie i obarczenie za nią strony ukraińskiej.

 4. | ID: 6f059537 | #4

  Oj , tylko brandy, woda ma właściwości tylko chłodzące, a nie leczące. Brandy zaś … zaliczana jest do najstarszych neuroleptyków! Dla mnie jest w pierwszym rzędzie oczywista nieodpowiedzialność Ukrainy, która nie zamknęła przestrzeni powietrznej nad terytorium, na którym prowadzone są działania militarne.

 5. | ID: 6f059537 | #5

  Pan Słomka powinien zachowywać się ciszej:

  „1. Malezyjski Boeing został naprowadzony na terytorium DNR rozmyślnie, przesunięcie kursu wyprowadzającego go na terytorium TWD (?) noszą oczywiście umyślny charakter. Machinacje z trasą Boeinga są identyczne, jak w znanej prowokacji z południowokoreańskim Boeingiem, który Amerykanie naprowadzili w przestrzeń powietrzną ZSSR w 1983 roku, po czym został on strącony.

  2. Boeing współpracował tylko z ukraińskimi dyspozytorami – kijowskimi i dniepropietrowskimi, właśnie tam było zorganizowane przesunięcie korytarza na północ od zwykłej trasy. Rosja lub powstańcy w żaden sposób nie mogli skierować go w strefę konfliktu.

  3. Boeingowi towarzyszyły 2 samoloty WWS junty (istnieją rozbieżności – jedne źródła piszą o Su- 25, inni o Su- 27); jednego z nich, odchodzącego na Diebalcewo, naoczni świadkowie widzieli obok miejsca katastrofy Boeinga. Co się stało z drugim samolotem nie wiadomo; obserwowane 2 spadochrony w okręgu katastrofy Boeinga zapewne mogły należeć do pilotów WWS junty. Nieco wcześniej nadeszły niepotwierdzone wiadomości o strąconych Su- 25 i AN- 26, ale znaczących potwierdzeń tego nie było. Striełkow żadnych oświadczeń z tego powodu oficjalnie nie wydał.

  4. Hiszpański dyspozytor dokonujący śledzenia Boeinga potwierdził fakt obecności ukraińskich samolotów obok Boeinga, a także sam fakt ostrzału przez samoloty junty, którą to wypowiedź potwierdzili ukraińscy wojskowi, twierdząc, że istotnie nie wiedzą, kto wydał rozkaz (stąd poszły wersje o Kołomojskim i Awakowie). Właściwie fakt obecności ukraińskich samolotów obok Boeinga, świadectwa hiszpańskiego dyspozytora i zeznania naocznego świadka katastrofy Boeinga pozwalają wiarygodnie ustalić winną stronę.

  5. Jak dokładnie został strącony Boeing – do otwarcia „czarnych skrzynek” nie da się ustalić czy też odczytać – w tej chwili powstańcy znaleźli 8 z 12. Wśród różnych wersji, oprócz tej oczywistej – obstrzału rakietami powietrze-powietrze (o czym wspomina szereg amerykańskich źródeł), istnieje wersja zderzenia Boeinga z samolotem junty, a także nagłośniona przez rosyjskie środki masowej informacji wersja o tym, jakoby Boeinga pomylono z samolotem Putina. Podobnie do końca nie jest jasna sprawa 3 wybuchów w powietrzu, które obserwował naoczny świadek.

  6. Odnośnie wersji o tym, że samoloty(?) były strącone z „Buka”, to jak pokazują fizyczne obliczenia, nawet jeśli powstańcy całkowicie doprowadziliby do stanu gotowości zdobyty „Buk” (jego obecna gotowość bojowa i taktyczna pozycja są nieznane), wyszkolili się z obsługi, włączyli go w kompleks PWO i rozwinęli w okręgu Snieżnoje-Toriez, to wtedy Boeing powinien był upaść na terenie FR. Ale to przy obstrzale z ukraińskich „Buków” (których na Donbasie niemało), Boeing spadł właśnie na terenie DNR.

  Podsumowując – jawna i wystarczająco topornie sfabrykowana prowokacja, kiedy pasażerski Boeing świadomie skierowali (z Kijowa albo Dniepropietrowska – pozostaje jeszcze do ustalenia) w strefę wojennego konfliktu, dokąd on przeleciał w towarzystwie dwóch samolotów junty, po czym został zniszczony (z dużą dozą prawdopodobieństwa, tam oprócz Boeinga zginął jeszcze jeden samolot, skąd właśnie wzięły się spadochrony). Dalej był uruchomiony mechanizm informacyjnej nagonki, celem oskarżenia powstańców o zagładę samolotu, którego junta specjalnie zaprowadziła w przestrzeń powietrzną DNR. W sieci zaczęli aktywnie wrzucać „fejki”, że samolot strącili powstańcy oraz że trzeba wprowadzać nowe sankcje przeciwko FR i zacząć wprowadzenie wojsk NATO.

  Zadanie prowokacji jest zupełnie zrozumiałe – oskarżyć powstańców i FR oraz przełamać niepomyślnie kształtujące się tendencje w Donbasie. Ponieważ prowokacja została wykonana bardzo topornie i białe nitki sterczą zewsząd (nawet na zagranicznych zasobach rozsądnie wskazuje się na to, że główni winowajcy siedzą w Kijowie), jej efekt, według mojej opinii, będzie ograniczony. Co najwyżej, junta spróbuje wykorzystać z tej źle zrobionej prowokacji czasową przerwę, żeby dojść do siebie, po katastrofie w bitwach za Ługansk, Izwarino i Krasnodon.

  Nikanatin
  Źródło: Colonel Cassad

 6. Irena
  | ID: e72261ef | #6

  @ p.Stanislaw z Ciechocinka. Witaj,Podzielam Twoje zdanie, ze przestrzeń lotnicza nad Ukraina powinna być zamknieta.,Szkoda tych prawie 300 istnień ludzkich. Nie tylko u nas,sa barany bezmyslne na odpowiedzialnych stanowiskach. pozdrawiam

 7. ely
  | ID: 6e0a77e8 | #7

  Miejsce katastrofy wygląda tak jak 10.04.2014 r. szczątki porozbieranych ciał, rozrzut szczątków samolotu 15 km bo wysokośc na jakiej leciał BOenig 777 to 10.000 metrów, Tupolew leciał na kilkudziesięciu metrach więc rozrzut szczątków tupolewa do 1-1,5 km.
  Nasz człowiek w Moskwie tak o Putinie mówił pan Tusk i Sikorski.Organizowali dla Ławrowa spotkanie z ambosadorami polskimi ze wszystkich krajów. Specjalnie ich Pan Sikorski sciągał , pierwsze spotkanie już w październiku 2010 r.
  Prezydent prof.Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński mieli rację w sprawie Rosji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Przedstawiecieli PO , to co myślą poznaliśmy z taśm podsłuchowych w restauracji Pana Sowy i usłyszeliśmy co dla nich sie liczy, na pewno nie naród i państwo !!!! Prywata, prywata, prywata, a czy państwo polskie czy istnieje czy istnieć będzie to juz nie ich kłopot, wyprzedać co sie da za bezcen, może dostana jakieś stanowisko w Unii,. Z polsich perełek, gdzie państwo miało pakiety wiekszościowe a juz ich nie ma są KGHM, PKP Cargo, niebezpieczna sytuacja robi sie z Azotami.Nawet spólce z Luksemburga chca posprzedawać tereny na Podhalu, kolekę liniową na Kasprowy Wierch. WG PO -Polacy nie powinni mieć nic polskiego co przynosiło by przychody państwu na wspieranie polityki socjalnej, innowavyjności, wszytko sprzedać obcym a Polacy jak niewolnicy we własnym kraju będa pracować dla obcych- PO zawsze szczycila sie w Europie tym,że Polska ma wykształcona i tania siłę roboczą( oczywiście żadna osoba z PO nie myślała o sobie ani o swoich najblizszych).

 8. ely
 9. Eleonora
  | ID: 08842843 | #9

  z Niemodlina :
  A my wciąż czekamy na wypowiedź Eleonory na temat wczorajszej tragedii na Ukrainie i obarczenie za nią strony ukraińskiej.

  Rozumiem, że pan z Niemodlina wespół z panem Macierewiczem uchodzą za specjalistów z dziedziny wypadków lotniczych :)
  Nic, tylko chylić przed panami czoła….

  Dodam tylko, to co piszą
  ( na pewno od was głupsi)

  Odnośnie wersji o tym, że samolot był strącony z „Buka”, to jak pokazują fizyczne obliczenia, nawet jeśli powstańcy całkowicie doprowadziliby do stanu gotowości zdobyty „Buk” (jego obecna gotowość bojowa i taktyczna pozycja są nieznane), wyszkolili się z obsługi, włączyli go w kompleks PWO i rozwinęli w okręgu Snieżnoje-Toriez, to wtedy Boeing powinien był upaść na terenie FR.
  Czyli prosto w ramiona Putina, pan rozumie…
  Ale to przy obstrzale z ukraińskich „Buków” (których na Donbasie niemało), Boeing spadł właśnie na terenie DNR.
  Tu Brzoza, tu Brzoza, bez odbioru!

 10. Anonim
  | ID: dd56c9c6 | #10

  Zawsze sądziłem, że Stanisław z Ciechocinka jest durniem, ale bycie pożytecznym durniem (nie wspominając o osobach podzielających jego zdanie), to zupełnie inna rzecz. Ukraina jest, jego zdaniem, odpowiedzialna za wszystko, co wydarzyło się w trakcie rosyjskiej agresji na ten kraj, łącznie z zestrzeleniem przez Rosjan malezyjskiego samolotu. Co tam jeszcze w Ciechocinku mówią o polityce?????

 11. Anonim
  | ID: dd56c9c6 | #11

  Tyle mniej więcej wiadomo:

  http://www.naszdziennik.pl/swiat/86313,labirynt-sledztw.html

  ale agentka sowieckiej wojskówki ma w tej materii zgoła inne informacje. Nie dziwota!

 12. | ID: 1c142c47 | #12

  Och, jakże mi miło być pożytecznym durniem w gronie lemingów.Odpowiedzialność kraju, który nie zamyka przestrzeni powietrznej nad terytorium gdzie przeprowadza działania militarne ( z udziałem lotnictwa, ciężkiego bojowego sprzętu) wydaje się być oczywista, a jednak … dla zauroczonych, a raczej zamroczonych okazją dołożenia niedźwiedziowi- nie ! Anonim wie już wszystko dokładnie. W Ciechocinku nie bardzo przejmują się polityką, chociaż polityka może do Ciechocinka wkroczyć i przerwać rozkoszne życie. Póki co idę grać w petanque!

 13. z Niemodlina
  | ID: 895bf6aa | #13

  @Eleonora

  Zdrastwujtie Eleonoro, no właśnie i wszystko jasne :) nie mogło być przecież inaczej :)

 14. Eleonora
  | ID: 2ac8ae03 | #14

  @z Niemodlina

  Szalom Starszy Bracie!
  szalom!

  A co twoja wiara na takie rewelacje?

  „Po pierwsze, wiemy, że samolot leciał inną niż jeszcze kilka dni temu trasą, nie starając się nawet ominąć strefy działań wojennych. Porównanie lotów z ostatnich dni pokazuje wyraźnie, że zazwyczaj lot ten odbywał się szlakiem położonym o kilkadziesiąt kilometrów dalej na południe.

  Po drugie, wiemy, że zestrzelenie mogło nastąpić z ziemi – wyrzutniami S-300 lub „Buk”, albo z powietrza. Zaawansowanego sprzętu siły DNR raczej nie mają, podobnie jak ludzi zdolnych do jego obsługi. Myśliwce Su-25 ukraińskich sił zbrojnych regularnie latały i brały udział w działaniach wojennych, ostrzeliwując Donbas nawet w ostatnich dniach.

  Po trzecie, oświadczenie prezydenta Petro Poroszenko (na zdjęciu w Słowiańsku) wskazuje na próbę umiędzynarodowienia konfliktu w obliczu kolejnych porażek sił kijowskich na froncie, m.in. zamknięcia w kotle wzdłuż granicy rosyjskiej znaczących oddziałów armii i Gwardii Narodowej.

  Z tych pobieżnych informacji wyłania się obraz pewnego scenariusza. Kijowskie władze potrzebują militarnego wsparcia Amerykanów i ich satelitów. Potrzebują casus belli, argumentu, który pozwoli uzasadnić opinii publicznej państw NATO konieczność interwencji lądowej po stronie Ukrainy. Nic nie wzburza opinii publicznej tak, jak widok ciał setek cywilnych pasażerów, w tym dziesiątek dzieci. Nagłówki zachodnich mediów już w pierwszych godzinach po katastrofie krzyczały wytłuszczonymi literami „Rosjanie zestrzelili samolot pasażerski! „.

  Po trupach kilkuset ofiar lecących z Amsterdamu do Kuala Lumpur Poroszenko i jego mocodawcy zza oceanu prą do III wojny światowej.

  Mateusz Piskorski

 15. ely
 16. Eleonora
  | ID: 2ac8ae03 | #16

  @ely

  Niech pan postara się wklejac jakieś ciekawsze artykuły z Niezaleznej
  Taki na przykład autorstwa pani Romaszewskiej.
  Bynajmniej jest tak głupi, a butny, że odkrywa jakość tzw ” niezależnych”

  „na miejscu katastrofy trwa szaber wraku i ofiar. On już zaczął się wczoraj. Terroryści przecież się rzucili, aby „przeszukać” miejsce tragedii.”

  ( typowa żydowska grzeczność…)

  http://niezalezna.pl/57443-romaszewska-na-miejscu-katastrofy-trwa-szaber-putin-bedzie-szedl-w-zaparte

 17. z Niemodlina
  | ID: 021b8957 | #17

  @Eleonora

  Zdrastwujtie Eleonoro, nie jestem Żydem, nie jestem obrzezany, nigdy nie byłem w Synagodze, nie czytam wyborczej, nie oskarżam Polaków o antysemityzm, nie czytam J.T. Grossa, nie przepraszam za Jedwabne, nie oglądałem „pokłosia”, gardzę sewerynem blumsztajnem i całą żydo-komuną, która utworzyła III RP.

  :) Jak to u Was jest, kto nie z nami, ten….Żydem ?? :)

 18. Leo
  | ID: e50df73e | #18

  Eleonora :
  @ely
  Niech pan postara się wklejac jakieś ciekawsze artykuły z Niezaleznej
  Taki na przykład autorstwa pani Romaszewskiej.
  Bynajmniej jest tak głupi, a butny, że odkrywa jakość tzw ” niezależnych”
  „na miejscu katastrofy trwa szaber wraku i ofiar. On już zaczął się wczoraj. Terroryści przecież się rzucili, aby „przeszukać” miejsce tragedii.”
  ( typowa żydowska grzeczność…)
  http://niezalezna.pl/57443-romaszewska-na-miejscu-katastrofy-trwa-szaber-putin-bedzie-szedl-w-zaparte

  Skąd pani wie, że terroryści są Żydami? Bo szabrują? Mało to szabrowników w innych nacjach?

 19. Eleonora
  | ID: db4d7909 | #19

  @z Niemodlina

  Ależ drogi panie!

  Nie wnikam czy był pan chrzczony wodą święconą czy scyzorykiem
  Aż tak głęboko nikomu ” w oczy” nie zaglądam :))

 20. Eleonora
  | ID: db4d7909 | #20

  @Leo

  Nie zrozumiał mnie pan.
  Żydowska grzeczność dotyczyła giewałtu, jaki pani Romaszewska urządza.
  To się tyczyło jej zachowania i słów, których uzyła
  Była tam, że mieszkańców posądza o szaber?
  Może tylko stosuje się do retoryki z komiksu ” Maus”, gdzie za szabrowników robili Polacy???

 21. Leo
  | ID: e50df73e | #21

  @Eleonora
  Czy sprawdziła pani swoje drzewo genealogiczne do dziesiątego pokolenia wstecz? Na pewno nie ma tam starozakonnych?

 22. grzech
  | ID: e843b7eb | #22

  Słomka popiera obecne władze ukraińskie ustanowione w drodze przewrotu przez Zachód, nie jest wiarygodny. To nie Ukraińcy ustanowili nowe władze, a obcy. Współrządzą potomkowie banderowców i robią swoje porządki. Popierając ich jest pan Słomka antypolski.
  Uprzedzając gadki – nie lubię ruskich w tym Putina. I nie jestem komunistą

Komentarze są zamknięte