Pełna lista nominacji i zmian w diecezji Opolskiej

Autor Obywatelski1

diecezjaopoleLista dotyczy tegorocznych nominacji i zmian na urzędach proboszczów, wikariuszy oraz w instytucjach diecezjalnych. Lista pochodzi ze strony Diecezji Opolskiej.

 

 

Nominacje i zmiany w instytucjach diecezjalnych

Ks. Andrzej Majcherek – mianowany Dyrektorem Biura Podróży św. Jacek; odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Trójcy Świętej w Ściborzycach Małych (z dniem 1.07.2014 r.).

Ks. Paweł Dubowik – mianowany kapelanem Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie;   odwołany z urzędu administratora parafii pw. św. Urbana w Głębinowie.

Ks. Łukasz Szablicki – mianowany Dyrektorem Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Miedoni; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Raciborzu.

Ks. Krzysztof Trembecki – mianowany asystent egzorcysty diecezjalnego; odwołany z urzędu kapelana Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie.

 

Nominacje i zmiany proboszczowskie

 

Ks. Benedykt Barski – mianowany proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Burgrabicach; odwołany z urzędu rezydenta w parafii pw. Trójcy Świętej w Bogacicy.

Ks. Jerzy Wybraniec – mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Chocianowicach; odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łubnianach.

Ks. Krzysztof Blaut – mianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Suchym Borze; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.

Ks. Tomasz Gierga – mianowany proboszczem parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach; odwołany z urzędu wikariusza tejże parafii.

Ks. Robert Mazurkiewicz – mianowany administratorem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Łączniku.

Ks. Ryszard Michalik – mianowany proboszczem parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach; odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie

Ks. Przemysław Seń – mianowany proboszczem parafii pw. św. Urbana w Głębinowie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

Ks. Tomasz Józkowicz – mianowany administratorem parafii pw. św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie; odwołany z urzędu rezydenta w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie.

Ks. Marek Terlecki – mianowany proboszczem parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łubnianach; odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ścinawie Małej

Ks. Kamil Grund – mianowany proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Ściborzycach Małych;  odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Bartłomieja w Głogówku (z dniem 1.07.2014 r.).

 

Nominacje i zmiany wikariuszowskie

 

Ks. Piotr Ochoński  – mianowany wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego w Otmęcie;  odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie.

Ks. Mariusz Pełechaty – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach.

Ks. Tomasz Cymbalista – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu.

Ks. Zygmunt Nagel – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Ks. Łukasz Gniła – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie.

Ks. Krzysztof Drzewiecki – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jacka w Opolu;  odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ducha Świętego w Otmęcie.

Ks. Grzegorz Bławicki – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała w Prudniku.

Ks. Mariusz Gawłowski – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Trójcy Świętej w Leśnicy.

Ks. Mariusz Ołdak – mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Łączniku; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. NSPJ w Raciborzu.

Ks. Piotr Reimann – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jerzego w Prószkowie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

Ks. Sebastian Szajda – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jacka w Opolu.

Ks. Stanisław Zioła – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. NSPJ w Kluczborku.

Ks. Krzysztof Bytomski – mianowany wikariuszem parafii pw. pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

Ks. Adam Łotocki – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach.

Ks. Arkadiusz Książek – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach.

Ks. Grzegorz Dominik – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie.

Ks. Paweł Chlipała – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja w Głogówku; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Dominika w Nysie (z dniem 1.07.2014 r.).

 

Wyjazdy do pracy duszpasterskiej poza granicami kraju

 

Ks. Wiesław Garbacz – oddelegowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jerzego w Prószkowie.

Ks. Piotr Janaszczyk – oddelegowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w diecezji Rottenburg-Stuttgart; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.

 

Nominacje neoprezbiterów

 

Ks. Paweł Czernichowski – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

Ks. Mateusz Dąbrowski – mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej w Leśnicy.

Ks. Dariusz Domerecki – mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

Ks. Tomasz Gajda – mianowany wikariuszem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Ks. Dawid Górniak – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Prudniku.

Ks. Michał Kaczówka – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrziciela w Ozimku.

Ks. Artur Kasprzycki – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.

Ks. Arnold Klita – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

 

Mianowani rezydentami w parafiach

 

Ks. Mariusz Sobek – mianowany rezydentem w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu; odwołany z urzędu Dyrektora Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Miedoni.

Ks. Andrzej Ochman – mianowany rezydentem w parafii pw. bł. Czesława w Opolu po studiach w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie.

Ks. Edward Matusz – mianowany rezydentem w parafii pw. Trójcy Świętej w Bogacicy.

 

Odwołania

 

Ks. Antoni Grycan – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Suchym Borze (emerytura).

Ks. Jan Kęsek – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Burgrabicach (emerytura).

Ks. Antoni Komor – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach (emerytura).

Ks. Wilhelm Schiwon – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach (emerytura).

Ks. Paweł Stotko – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. pw. Narodzenia NMP w Chocianowicach (emerytura).

Ks. Reinhold Gordzielik – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu (emerytura).

G.K

  1. parafianin
    | ID: dfc828a7 | #1

    A gdzie ten pedofil Paszkowski ?

Komentarze są zamknięte