MSBS-nowy model karabinu polskiej produkcji

Autor Obywatelski5

MSBS-5,56MSBS jest dziełem konstruktorów z radomskiej Fabryki Broni. Karabin jest wyjątkowo praktyczny gdyż łączy w sobie zarówno broń długą, użyteczną w terenie otwartym, jak i lepszą w terenie zurbanizowanym- broń krótką.

 

Jest to możliwe dzięki temu, iż MSBS składa się z kilku części, co pozwala modyfikować go w zależności od potrzeb. Model broni, który powstał w Radomiu, został już zastrzeżony i opatentowany.

Zostawił on daleko w tyle konkurencję pracującą nad podobnymi modelami karabinów modułowych na całym świecie. Masowa produkcja nowej broni ma się rozpocząć już w przyszłym roku.

Źródło polskieradio.pl/Kresy.pl

G.K

 1. kominiarz
  | ID: 577f3556 | #1

  Ciekawa sprawa…. Jakoś jednak nie wierzę, że model tej broni zapełni nasze magazyny uzbrojenia i jestem tutaj sceptykiem. A to dlatego, że nawet jeśli nowa broń okaże się dobra w „praniu” -:) to nie wiedzieć czemu u nas nie docenia się naszych konstrukcji. Często dostajemy do rąk gówniane zachodnie plastyki typu P99 Walther, podczas gdy sami w całości produkujemy znakomity MAG-98.
  http://www.youtube.com/watch?v=FQajT1Kha8Y
  No ale tak to jest, że podniecamy się zachodnimi cackami, które później i tak weryfikuje ich użycie w boju i chwytamy za broń która jest niezawodna. Dlatego właśnie popularny kbk AKMS 7,62mm przetrwał tyle czasu.

 2. kominiarz
  | ID: 577f3556 | #2

  No a tak prezentuje się bohater powyższego art. -:) Ciekawe czy zdoła wyprzeć faktycznie wysłużonego już kałaszka….
  http://www.youtube.com/watch?v=71BsfxVTBZk

 3. z Niemodlina
  | ID: 984ab1ca | #3

  Oj chciałbyś aby zostawiła w tyle. Owszem niezły sprzęt ale żeby go porównać do HK416 to jeszcze bym się nie pokusił. Widać kominiarz żeś klawisz bo oni mają MAGi ale z nimi szału nie ma a właściwie nie było bo już się ich nie produkuje. Były ciężkie, zdarzały się przypadkowe zbicia iglicy. P99 też poligonalną lufę a to niebo a ziemia w celności do lufy gwintowanej.

 4. ely
  | ID: a78ea8fe | #4
 5. kominiarz
  | ID: 577f3556 | #5

  @z Niemodlina
  Gdybyś jeszcze napisał to stylistycznie, to może nie trzeba by było domyślać się o co ci chodzi :))
  Na temat kałacha z pewnością nie trzeba mówić jak jest to ostrzelana w boju i niezawodna broń i nie tylko polski przemysł zbrojeniowy nie potrafi zostawić jej w tyle. Nie jedną broń wyrzuciłbym do rowu (na czele z naszym karabinkiem wz 96 BERYL) i mając do wyboru chwycił kałacha.
  MSBS pod innym względem jest cackiem, a co do niezawodności w trudnych warunkach nie wypowiadam się. Niestety nie mam już tej okazji przetestować go będąc w stanie spoczynku -:) Co do broni krótkiej, to MAG-98 jest dobrą bronią i co najważniejsze rodzimej produkcji. Nie powiedziałbym, że jest ciężki. No chyba, że ktoś ma rączki delikatne jak panienka :)) W porównaniu z nim Walther P99 to leciutka gówniana zabawka, którą bym bez zastanowienia wyrzucił.
  A tak przy okazji, to jeśli napiszę jeszcze o jakiejś innej jednostce broni, to przypiszesz mnie do kolejnej ze służb mundurowych? :)) Już był taki jeden, który wymyślił sobie, że jestem wojskowym i ubliżał mi od PRL owskich trepów, więc ubliżanie od klawiszy albo gliniarzy mnie ani nie zdziwi, ani nie wzrusza.

Komentarze są zamknięte