Polecamy najnowszą książkę prof. Marka Chodakiewicza

Niezależna Gazeta Obywatelska

Okladka_TransformacjaPo lukrowanych obchodach 4 czerwca zaserwowanych przez władzę oraz w kontekście rozwijającej się afery taśmowej pora na rzetelną debatę o polskiej transformacji.

Najnowsza książka „Transformacja czy niepodległość?” prof. Marka Jana Chodakiewicza ocenia 25 lat III RP w wymiarze historycznym, politycznym, międzynarodowym i moralnym.

Książkę można już kupić w serwisie Allegro:
http://allegro.pl/transformacja-czy-niepodleglosc-m-chodakiewicz-i4345939130.html

Program spotkań z prof. Chodakiewiczem w całej Polsce:
http://mediokracja.wordpress.com/spotkania-autorskie/

Czy transformacja komunizmu automatycznie oznaczała demokrację? Kiedy zaczęła się III RP – w czerwcu 1989 r. czy we wrześniu 1993 r., gdy Polskę opuścili ostatni sowieccy żołnierze? Kto bał się słowa „niepodległość” i jego istoty? Jak zmieniła się sytuacja geopolityczna Polski w tym czasie? Czy III RP poradziła sobie z interpretacją historii najnowszej i definicją polskości? Jaki wpływ na Polskę wywiera postkomunizm w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej? Wreszcie, kto dominuje nad Wisłą – Polacy, post-Polacy, a może post-PRL-owcy?

Na pytania o istotę III RP w błyskotliwy sposób odpowiada jeden z najbardziej odważnych i nieobarczonych polityczną poprawnością polskich badaczy, waszyngtoński insider z Institute of World Politics, historyk i sowietolog prof. Marek Jan Chodakiewicz.

am

Komentarze są zamknięte