Liczba użytkowników komórek zaczyna więc przewyższać liczbę Polaków. Już jest 56,7 mln kart SIM

Niezależna Gazeta Obywatelska

praca, człowiek, sxcTelefonia komórkowa w Polsce doszła do granic swojego rozwoju. Na koniec I kwartału 2014 r. w Polsce aktywnych było 56,7 mln kart SIM. Operatorzy szukają więc nowych obszarów działania. Jednym z nich jest tworzenie wspólnych ofert z instytucjami finansowymi.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że na początku kwietnia tego roku w naszym kraju funkcjonowało 5,8 mln łączy telefonii stacjonarnej, a z telefonii komórkowej korzystało 56,7 mln abonentów i użytkowników. Na stu mieszkańców Polski przypadło 147,7 użytkowników i abonentów. Przed rokiem liczba ta wyniosła 142,4. W ciągu roku liczba klientów telefonii komórkowej zwiększyła się o 3,4 proc. Spada natomiast liczba łączy telefonii stacjonarnej. Pod koniec marca wyniosła ona około 5,8 mln, co jest wynikiem o 1,2 proc. gorszym niż w grudniu 2013 r.

– Wielu z nas korzysta z więcej niż jednej karty SIM, np. służbowej i prywatnej. Liczba użytkowników komórek zaczyna więc przewyższać liczbę ludności. Z naszych cyklicznych analiz publikowanych w Mobility Report wynika, że w 2015 r. liczba komórek na świecie przekroczy liczbę mieszkańców naszej planety – mówi Rima Qureshi, dyrektor ds. strategii spółki Ericsson.

więcej tbip.pl

Komentarze są zamknięte